1. Anasayfa
 2. Gündem

Diamond Tema Dini Nedir? Neyi Savunuyor?

Diamond Tema Dini Nedir? Neyi Savunuyor?
0

Eğer gündemi takip ediyorsanız Diamond Tema’yı sosyal medyada görmüşsünüzdür. Son günlerde gündemi sarsan Diamond Tema, katıldığı bir tartışma programında “şeriat” tartışması gerçekleştirdi. Bunun üzerine hakkında soruşturma başlatılan ve yakalama kararı çıkarılan Diamond Tema hakkında birçok konu merak ediliyor. En çok merak edilen konu da, Diamond Tema dini nedir, Diamond Tema neyi savunuyor soruları oldu.

Diamond Tema, 5 yıldan fazla süredir Youtube‘da tarih, felsefe ve din konularında içerik üreten bir içerik üreticisidir. Ürettiği içerikler ile bugüne kadar 800 binden fazla aboneye sahip olan Diamond Tema, son zamanlarda çeşitli Youtube kanallarında tartışma programlarına da katılmaya başladı. Ancak Yer6 kanalında katıldığı “şeriat” tartışması kendisi hakkında soruşturma açılmasına neden oldu. Peki gelelim asıl konuya, Diamond Tema dini nedir? İşte tüm detaylar…

diamond tema dini nedir

Diamond Tema Dini Nedir?

Youtube’da aktif olarak dinler tarihi ve felsefe konularında içerik üreten Diamond Tema bir agnostiktir. Yani Diamond Tema’nın herhangi bir dini yoktur. Agnostisizmi savunmaktadır ve dolayısıyla bir agnostiktir. Agnostisizm bir din değildir. Agnostisizm, tanrı veya tanrıların varlığı konusunda kesin bilgiye sahip olmanın mümkün olmadığını savunan felsefi bir yaklaşımdır. Diamond Tema’da bu felsefi yaklaşımı savunmaktadır. Hatta öyle ki, bu konuda yazmış olduğu bir kitapta bulunmaktadır. “Agnostisizm ve Ilahi Tragedya” ismindeki kitabı birçok yerde satılmaktadır.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Diamond Tema’nın bir dini bulunmamaktadır. Herhangi bir dine ya da tanrıya inanmamaktadır. Herhangi bir tanrının varlığı konusunda kesin bir bilgiye sahip olmanın mümkün olmadığını savunan Agnostisizmi savunan Diamond Tema bir agnostiktir. Diamond Tema dini nedir sorusuna bu şekilde yanıt verilebilir.

Diamond Tema Neyi Savunuyor?

Diamond Tema genel olarak herhangi bir konuda savunma yapmamaktadır. Youtube kanalında yalnızca dinler tarihi ve felsefe konularında bilgilendirici içerikler sunmaktadır. Ancak katıldığı tartışma programlarında programın konularına göre kendi savunmalarını gerçekleştiriyor. Örneğin Yer6 kanalında gerçekleşen şeriat tartışmasında Asrın Tok şeriatı savunurken, Diamond Tema cumhuriyeti ve laikliği savunmaktadır. Ayrıca farklı programlarda da kendi felsefi yaklaşımı olan Agnostisizmi savunduğu görülmektedir. Ancak Diamond Tema kendi kanalında bir konuyu savunmaktan çok, birçok konuda tarafsız bilgilendirici içerikler üretmektedir.

Diamond Tema Müslüman mı?

Hayır, Diamond Tema bir Müslüman değildir. Kendisi Agnostisizm felsefisini savunan bir agnostiktir. Bu konuda yazmış olduğu bir kitapta bulunmaktadır. Dolayısıyla Diamond Tema bir Müslüman değil bir agnostiktir. Hem Youtube kanalında hem de katıldığı programlarda bunu dile getirmektedir. Birçok insan ateist olduğunu da düşünmektedir ancak bu da doğru değildir. Kendisi bir ateist değildir. Ateist ile agnostik arasında büyük bir fark bulunmaktadır. Ateizm tüm dinleri kesin olarak reddederken, Agnostisizm tanrının varlığı ya da yokluğu kesin olarak bilinemez yaklaşımını savunmaktadır. Bu nedenle kendisi ne Müslüman ne de ateisttir. Kendisi bir agnostiktir.

Diamond Tema Hangi Dine Mensup?

Diamond Tema dini nedir sorusunun yanıtını yukarıda da detaylı bir şekilde vermiştik. Youtuber Diamond Tema herhangi bir dine mensup değildir. Kendi felsefi yaklaşımı Agnostisizmdir, bu da bir din değildir. Diamond Tema’nın inandığı veya mensup olduğu herhangi bir din yoktur. Kendisi birçok din hakkında dinler tarihi konusunda içerikler üretse de, kendisi bir dine inanmamaktadır. Yalnızca bilgilendirme amaçlı objektif şekilde içerikler üretmektedir.

Bu içeriğimizde Diamond Tema dini nedir, hangi dine mensup gibi sorulara detaylı bir şekilde yanıt verdik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Daha fazla bu tarz içerikleri görmek için Alakasız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir