1. Anasayfa
 2. Gündem
Trendlerdeki Yazı

150 Bin Evlilik Kredisi İçin Gerekli Evraklar Neler? Nikah Şart mı?

150 Bin Evlilik Kredisi İçin Gerekli Evraklar Neler? Nikah Şart mı?
0

Evlenecek gençlere verilecek olan 150 bin TL’lik faizsiz kredi başvuruları için tarih belli oldu. Başvurmak için gerekli şartlar ve kimlerin başvurabileceği de tek tek belirlendi. Faizsiz şekilde 150 bin TL evlilik kredisini alabilmek için hangi evrakların gerekli olduğunu ve başvuru şartlarının neler olduğunu açıkladık. 150 bin evlilik kredisi için gerekli evraklar nelerdir? 150 bin evlilik kredisi nikah şart mı? İşte tüm detaylar….

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir, gençlerin evlenmesine destek olmak için yapılacak olan 150 bin TL’lik kredinin detaylarını açıkladı. 48 ay vadeli ve 2 yıl geri ödemesiz olan evlilik kredisinin başvuru şartları, gerekli evrakları ve başvurabilecek yaş sınırları gibi tüm detayları tek tek açıklandı. Faizsiz evlilik kredisi için bilmeniz gereken her şeyi araştırarak açıkladık.

150 bin evlilik kredisi için gerekli evraklar

Faizsiz Evlilik Kredisi Şartları Nedir?

Faizsiz evlilik kredisi için bazı şartlar açıklandı. Tüm şartların ve detayların yakın zamanda açıklanması bekleniyor. Bakan Göktaş, “Programdan yararlanmak isteyenlerin Bakanlığımızın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmaları ve evlenmelerinin ardından sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmeleri gerekiyor” dedi. Buna göre, 150 bin TL faizsiz evlilik kredisinden yararlanmak isteyenlerin bakanlığın vereceği eğitim ve danışmanlıklara katılım göstermesi zorunlu olacak.

Ayrıca Göktaş, çok yakında diğer şartların ve detayların da açıklanacağını belirtti. 150 bin evlilik kredisi için gerekli evraklar ve şartlar da bu açıklamalar ile birlikte belli olacak. Tüm şartlar belli olduğunda başvurular alınacak, sonuçlanacak ve evlilik kredileri ödenmeye başlayacak.

150 Bin Evlilik Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Aile ve Gençlik Fonu için başvuruların ve şartların detaylarını açıklayacak olan Mahinur Göktaş, şu anda yalnızca bazı detayları açıkladı. Faizsiz evlilik kredisi için yaş sınırlamaları, şartlar ve kimlerin alabileceği hakkında net detaylı açıklamalar henüz gelmedi. Bu nedenle gerekli evraklar da tam olarak belirlenmedi. Başvuruların ne zaman başlayacağı hakkında bilgi veren Göktaş, detayların çok yakın zamanda belli olacağını da belirtti.

150 bin evlilik kredisi için gerekli evraklar

Evlilik Kredisinin Başvuruları Ne Zaman?

Şartlar ve detaylara ilişkin açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş, evlilik kredisi başvurularının 15 Şubat’tan itibaren başlayacağını açıkladı. Bu açıklamaya göre, önümüzdeki 15 Şubat’ta 48 ay taksitli ve 2 yıl geri ödemesiz olarak verilecek olan 150 bin TL’lik evlilik kredisinin başvuruları başlayacak. Başvurular aile.gov.tr adresinden yapılacak. 150 bin evlilik kredisi için gerekli evraklar ve başvurular toplanarak kredi ödemeleri başlayacak.

Uzun süredir gündemde olan faizsiz evlilik kredisi hakkındaki detaylar, şartlar ve açıklamalar bunlardır. Bakanlığın bu konu hakkındaki tüm açıklamalarını takip etmek ve haberdar olmak için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sayfasını takip edebilirsiniz.

150 bin evlilik kredisi için gerekli evraklar ve bu kredi başvurusu için gerekli şartlar tam olarak açıklandığında, içerik güncellenecektir. Takipte kalabilir ve düşüncelerinizi yorum olarak bizlere bildirebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir