1. Anasayfa
 2. Gündem

Netgsm Çekmiyor Sorunu [ÇÖZÜLDÜ] 2024

Netgsm Çekmiyor Sorunu [ÇÖZÜLDÜ] 2024
0

Netgsm çekmiyor sorunu son zamanlarda sosyal medyada gündem oldu. Netgsm kullanıcıları bazı zamanlarda ve bölgelerde hat çekmeme sorunu ve şebeke sıkıntısı yaşadığını dile getiriyor. Bunun üzerine kullanıcılar bu sorunun nasıl çözülebileceğini araştırmaya başladı. Aslında bu sorunun birkaç çözüm yolu bulunmakta. İçeriğimizde Netgsm hakkında tüm merak edilen soruların cevaplarını verdik.

Son zamanlarda birçok Netgsm hat kullanıcıları şebeke sorunu yaşadığını, hattın çekmediğini, arama sırasında kopukluk olduğunu, hattın 5G’den 4.5G’ye ve 3G’ye düştüğünü söylüyor. Türkiye’nin 4. operatörü olarak geçtiğimiz aylarda çıkışını yapan Netgsm rakiplerine göre uygun fiyatlı olması ve avantajlı paketleriyle vatandaşların tercihi haline geliyor. Peki, Netgsm çekmiyor sorunu nasıl çözülür?

Bu içeriğimizde Netgsm çekmiyor sorusunun cevabından bahsettik. Son günlerde birçok kullanıcı tarafından araştırılan Netgsm hat çekmeme sorunu, şebeke sıkıntısı soruları sosyal medyada gündem oldu. Netgsm ile alakalı kafanıza takılan tüm soruların cevapları içeriğimizde mevcut. Hadi içeriğimize geçelim, işte Netgsm çekmiyor sorusunun cevabı sizlerle…

Netgsm Çekmiyor Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Netgsm çekmiyor sorunu son zamanlarda aşırı popüler durumda. Netgsm kullanıcıları hat çekmeme ve şebeke sıkıntısı yaşadığını dile getiriyor. Kullanıcılar bu sorunun nasıl çözülebileceğini, çözüm yollarını ve neyden kaynaklandığını araştırıyor. Aslında bu sorunun birkaç çözüm yolu mevcut.

netgsm çekmiyor sorunu

Türkiye’nin 4. operatörü olarak çıkış yapan Netgsm, yaptığı avantajlarla ve uygun fiyatıyla kısa süre içerisinde çok popüler hale geldi. Netgsm çekim gücü ile de rakipleri ile yarışır durumda. Son zamanlarda Netgsm kullanıcıları hat çekmeme, arama sırasında kopukluk ve şebeke sıkıntısı çektiğini dile getirdi. Peki, Netgsm çekmiyor sorunu nasıl çözülür? İşte detaylar…

 • Cihazının ana menüsüne giriniz ve ayarlara tıklayınız. Açılan ekranda SIM kart ayarları seçeneğini bulunuz. Tıkladıktan sonra şebeke modunun doğru seçildiğinden emin olunuz. Eğer şebeke modu yanlış seçilmişse şebeke sorunu yaşarsınız.
 • Bölgenizde bulunan baz istasyonu arızalanmış olabilir, teknik servisin tamir etmesini beklemelisiniz.
 • Bölgenizde bulunan baz istasyonuna bakım yapılıyor olabilir, teknik servisin bakımı bitirmesini beklemelisiniz.
 • Bölgenizde bulunan baz istasyonu sayısı yetersiz olabilir. Bu yüzden hat çekmeme sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
 • SIM kartını yuvasına yanlış yerleştirmiş olabilirsiniz, doğru takıldığından emin olunuz.
 • Eğer telefonunuzun şarjı az ise veya güç tasarrufu modunuz açıksa şebeke sıkıntısı yaşarsınız.
 • Bölgenizi ziyarette bulunan bir siyaset adamı jammer kullanıyor olabilir.
 • Netgsm’in planlı bölgesel altyapı çalışmaları.
 • Cihazınızın SIM Kart yuvası bozulmuş ve arızalanmış olabilir.

Yukarıdaki adımları tek tek deneyerek sorunu giderebilirsiniz. Eğer adımları uyguladıysanız ve sorun hala devam ediyorsa Netgsm müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Netgsm hat çekmeme sorunu yaşıyorsanız yapmanız gerekenler kısaca: Cihazın ana menüsüne giriyoruz ve ayarlara tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra açılan ekranda SIM kart ayarları seçeneğini buluyoruz. Buradan şebeke modunun doğru seçildiğinden emin olunuz. Eğer yanlış şebeke modu seçildiyse şebeke sorunu yaşarsınız. Bölgenizde bulunan baz istasyonu arızalanmış veya bakım yapılıyor olabilir, beklemeniz gerekmektedir. Bölgenizde bulunan baz istasyonu sayısı da yetersiz olabilir, bu yüzden de hat çekmeme sorunu yaşarsınız. Sım kartını yuvasına yanlış yerleştirmiş olabilirsiniz, tam oturduğundan emin olunuz.

Eğer cihazınızın sarjı az ise veya güç tasarrufu modunuz açıksa hat çekmeme, arama sırasında kopukluk yaşayabilirsiniz. Bölgenizi ziyarette bulunan bir siyasetçi jammer kullanıyor olabilir. Netgsm’in planlı bölgesel altyapı çalışmaları yapılıyor olabilir. Son olarak ise cihazınızın SIM kart yuvası bozulmuş olabilir, tamir ettirmeniz gerekmektedir.

Bu içeriğimizde kısaca Netgsm hat çekmeme sorununun çözüm yollarını detaylı bir şekilde adım adım açıkladık. Netgsm ile alakalı diğer içeriklerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir