1. Anasayfa
 2. Teknoloji

PTTCell Çekmiyor Sorunu [ÇÖZÜLDÜ] 2024

PTTCell Çekmiyor Sorunu [ÇÖZÜLDÜ] 2024
0

PTTCell çekmiyor sorunu son zamanlarda PTTCell kullanıcıları tarafından sıkça araştırılıyor. PTTCell kullanıcıları bazı durumlarda ve bölgelerde hatlarının çekmediğini ve şebeke sorunu yaşadığını dile getiriyor. Birçok PTTCell kullanıcısı son günlerde bu sorun ile karşı karşıya. Aslında bu sorunun birkaç çözüm yolu mevcut.

Son zamanlarda PTTCell hat çekmeme, şebeke sorunu ve arama sırasında kopukluk yaşanması birçok kullanıcının başına gelmekte. Kullanıcılar bu sorunun neyden kaynaklandığını ve nasıl çözülebileceğini araştırmaya başladı. Peki, Pttcell çekmiyor sorunu nasıl düzelir? İşte detaylar…

Bu içeriğimizde PTTCell çekmiyor sorununun çözüm yollarından bahsedeceğiz. Son günlerde birçok PTTCell kullanıcısının karşı karşıya kaldığı PTTCell çekmiyor sorunu son zamanlarda aşırı popüler. PTTCell çekmiyor sorunu ile alakalı aklınıza takılan tüm soruların cevapları içeriğimizde mevcut. Hadi içeriğimize geçelim, işte PTTCell çekmiyor sorunun çözümü sizlerle…

PTTCell Çekmiyor Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

PTTCell çekmiyor sorunu son zamanlarda birçok kullanıcı tarafından rastlanmakta. PTTCell kullanıcı hatlarının bazı bölgelerde çekmediğini, şebeke sorunu yaşadığını ve yer yer hatlarının 5G’den 4.5G’ye ve 3G’ye düştüğünü söylüyor. Kullanıcılar bu sorunun kaynağını, neden olduğunu ve nasıl çözülebileceğini araştırmaya başladı. PTTCell hat sorununun çözümü aslında çok basit.

pttcell çekmiyor sorunu

PTTCell diğer rakip operatörlere göre uygun fiyatlı olmasıyla cezbedici bir hale geliyor. Kullanıcılar uygun fiyatlı olması sebebiyle PTTCell’i tercih ediyor. Fakat PTTCell kullanıcıları son zamanlarda bir sorun ile karşı karşıya. Kullanıcılar PTTCell hat çekmeme, şebeke sorunu ile karşılaştığını söylüyor. Bunun üzerine kullanıcılar bu sorunun nasıl çözülebileceğini araştırmakta. İşte, PTTCell çekmiyor sorununun çözümü sizlerle:

 • Cihazın ayarlarına giriniz ve SIM kart ayarları ekranına giriniz. Şebeke modunun doğru seçildiğinden emin olunuz. Şebeke modu yanlış seçilmişse PTTCell şebeke sorunu yaşayabilirsiniz.
 • Oturduğunuz bölgede bulunan baz istasyonu arızalanmış olabilir.
 • Oturduğunuz bölgedeki baz istasyonuna bakım yapılıyor olabilir.
 • Oturduğunuz bölgedeki baz istasyonu sayısı yetersiz olabilir.
 • SIM kartınızı yuvasına yanlış yerleştirmiş olabilirsiniz. SIM Kartının yuvasına tam oturduğundan emin olunuz.
 • Telefonunuzun pil gücü düşükse veya güç tasarrufu modu açıksa şebeke sorunu yaşamanız doğaldır.
 • Bölgenize bir siyasetçi ziyarette bulunuyorsa jammer kullanıyor olabilir. Bu sebeple hattınız çekmeyebilir.
 • PTTCell’in planlı bölgesel altyapı çalışmaları.
 • Telefonunuzun SIM Kart yuvasız bozulmuş olabilir. Tamir ettirmeniz gereklidir.

Yukarıdaki adımları tek tek uygulayıp PTTCell çekmiyor sorununu giderebilirsiniz. Eğer hala sorun devam ediyorsa PTTCell müşteri hizmetlerini arayıp, en kısa sürede sorunu giderebilirsiniz.

Kısacası PTTCell hattınız çekmiyor sorunu ile karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenler şunlardır: “Cihazınızın ayarlar sekmesine giriniz ve SIM kart ayarlarına tıklayınız. Açılan ekranda şebeke modunun doğru seçildiğinden emin olunuz. Şebeke modu yanlış seçilmişse PTTCell şebeke sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Oturduğunuz bölgede bulunan baz istasyonu arızalanmış olabilir ya da bakım yapılıyor olabilir. Beklemeniz gerekiyor, en kısa sürede çözüme kavuşacaktır. Bir diğer ihtimal ise oturduğunuz bölgedeki baz istasyonu sayısı yetersiz olabilir.

SIM kartınızı yuvasına yanlış takmış ve yerleştirmiş olabilirsiniz. SIM kartının yuvasına tam oturduğundan emin olunuz.

Telefonunuzun pil gücü düşükse veya güç tasarrufu modunuz açıksa hat çekmeme sorunu yaşayabilirsiniz.

Bölgenize bir siyasetçi ziyarette bulunuyorsa jammer kullanıyor olabilir. Bu sebeple hattınız çekmiyor olabilir..

PTTCell’in planlı bölgesel altyapı çalışmaları dolayısıyla hattınız çekmiyor olabilir. En fazla 24 saat içerisinde bu sorun çözülecektir.

Telefonunuzun SIM Kart yuvası arızalanmış olabilir. Telefoncuya giderek cihazınızı tamir ettirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde PTTCell çekmiyor sorununun çözümü adım adım detaylı bir şekilde anlattık. Son zamanlarda birçok kullanıcı tarafından araştırılan PTTCell çekmiyor sorununun cevabını sizler için açıkladık.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir