1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Instagram Dürtme Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? 2024

Instagram Dürtme Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? 2024
0

Instagram dürtme nasıl yapılır sorusunu merak ediyor olabilirsiniz. Instagram’a yeni gelen dürtme özelliği birçok platformda bulunuyordu. Bu özellik ile sevdiğiniz kişilere kendinizi hatırlatmak için profillerine girip dürtebiliyorsunuz. Eğlenceli bir özellik olan dürtme özelliği hakkında merak edilen birçok konu var. Instagram’da bu özelliği nasıl kullanacağınıza dair tüm detaylardan tek içerikte bahsettik. İşte Instagram dürtme özelliği hakkında her şey…

Yıllar önce Facebook’ta olan dürtme özelliği bu kez de Instagram‘a geliyor. Aslında bu özellik hayatımıza ilk kez Facebook ile değil MSN ile girmişti. İnsanları dürterek onlara bildirim gitmesini sağlayabiliyor ve onlara kendimizi hatırlatabiliyorduk. Bu özellik uzun süredir gündemde değildi ancak şu anda Instagram sayesinde yeniden gündeme oturdu. Instagram’a gelecek olan dürtme özelliği birçok insanı sevindirdi. Peki bu özellik nasıl çalışacak? Instagram dürtme nasıl yapılır? İşte tüm detaylar…

instagram dürtme nasıl yapılır

Instagram Dürtme Özelliği Nedir?

Instagram’a gelecek olan dürtme özelliği, daha önce MSN ve Facebook’tan aşina olduğumuz bir özellik. Kullanıcıların profilinin üzerinde bir el işareti olacak ve bu işarete tıkladığınızda kullanıcıyı dürtebileceksiniz. Böylece o kullanıcıya bildirim gidecek ve DM kutusunda sizin kullanıcıyı dürttüğünüz görünecek. Bu özelliğin kullanımı ve işlevi aslında oldukça basit. Yıllardır birçok platformda olan bu özellik, nostalji yaratmak isteyen Instagram’a da getirildi.

Instagram'a gelen özellikleri önceden paylaşmasıyla ünlenen bağımsız yazılımcı Alessandro Paluzzi, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımla; Instagram'ın dürtme gönderme özelliği üzerine çalıştığını duyurdu.

Yukarıdaki paylaşımda da göründüğü üzere, kullanıcıları dürtmek için gereken tuş profillerin hemen sağ üstünde yer alacak. Böylece dürtmek istediğiniz kullanıcıları tek tıkla dürtebileceksiniz. Özellik hakkında henüz Meta’dan bir açıklama gelmedi. Instagram’ın üzerinde çalıştığı geliştirmeleri önceden duyuran Alessandro Paluzzi, sosyal medya hesabından dürtme özelliğini de duyurdu. Birçok insan Instagram dürtme nasıl yapılır sorusunu bu paylaşımın ardından sormaya başladı.

Instagram Dürtme Nasıl Yapılır?

Geldik en önemli kısma. Instagram’a yeni gelecek olan bu özelliği kullanarak bir kullanıcıyı nasıl dürteceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Herkesin aklındaki soruyu burada cevaplandırdık. Instagram, dürtme özelliğine kullanıcıların profil sayfalarının üst kısmında yer verecek. Böylelikle, profil sayfasında kolay erişilebilir olacak olan dürtme özelliğini kullanmakta kolay olacak. Peki Instagram dürtme nasıl yapılır? İşte böyle…

Instagram’da dürtme özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

Instagram uygulamasını güncelleyin.

Uygulama güncellendikten sonra Instagram uygulamasını açın.

Arama kısmına gelerek, dürtmek istediğiniz kullanıcının profiline girin.

Profile girdiğinizde sağ üst kısımda üç noktanın yanında bir el işareti göreceksiniz, bu işaret dürtme özelliğini ifade ediyor. Bu ikona tıklayarak kullanıcıyı dürtün.

Bunu yaptığınızda kullanıcıya DM kutusu üzerinden bildirim gidecek. Ancak henüz bu özellik Instagram tarafından yayınlanmadı. İddiaya göre şu anda geliştirilme aşamasında olan özellik yakın zamanda herkese açık olarak kullanıma sunulacaktır. Böylece artık istediğiniz kullanıcıyı dürtebileceksiniz.

Instagram Dürtme Kapatılabilecek mi?

En az Instagram dürtme nasıl yapılır sorusu kadar bu da merak ediliyor. Tabii ki dürtme özelliği geldiğinde kimse istemediği kişiler tarafından sürekli olarak rahatsız edilmek istemez. Öyle ki bazı kullanıcıların durmadan bir kişiyi art arda dürtmesi muhtemel. Instagram’ın bu konuda bir önlem alacağı tahmin ediliyor. İsteyen kullanıcıların profilinden dürtme işaretini komple kaldırabileceği düşünülüyor. Ayrıca yüksek ihtimalle profil dürtmenin belirli sınırlandırmaları olacaktır. Böylelikle sürekli olarak insanların rahatsız edilmesi engellenecektir. Bekleyip neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Instagram Dürtme Ne Zaman Gelecek?

instagram dürtme nasıl yapılır

Instagram’a gelecek olan dürtme özelliği hakkında henüz Meta’dan resmi bir açıklama gelmedi. Aslında henüz Meta bu özelliğin üzerinde çalıştığını bile açıklamadı. Instagram’a gelecek olan özellikleri önceden duyuran Alessandro Paluzzi, Meta’nın şu anda bu özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Güvenilir bir kaynak olan Paluzzi’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım kısa sürede gündem oldu.

Dolayısıyla da bu özelliğin Instagram’da herkese açık hale gelmesi zaman alabilir. Şu anda özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair tahmin yürütmek oldukça zor. Özelliğin test aşaması, beta kullanıcılarına sunulması gibi süreçler tamamlandıktan sonra Instagram’da tüm kullanıcıların kullanabileceği şekilde yayınlanması uzun sürebilir.

Bu içeriğimizde Instagram dürtme nasıl yapılır konusunu merak edenler için detaylıca dürtme özelliğini anlattık. Instagram’a gelecek olan bu özellik hakkında merak edilen her detaya yazıda yer verdik. Bu haber hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Her bir yorumunuz bizim için oldukça değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir