1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Instagram Hesabım İncelemeye Alındı! 2024 (ÇÖZÜLDÜ)

Instagram Hesabım İncelemeye Alındı! 2024 (ÇÖZÜLDÜ)
0

Instagram hesabım incelemeye alındı, Instagram hesabım askıya alındı çözümü soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. Sosyal medya platformu Instagram kullanıcıları son zamanlarda bir sorun ile karşı karşıya. Kullanıcılar “Hesabını askıya aldık. Bu karara katılmadığını bildirmek için 30 günün kaldı” ibaresi ile karşılaştığını, hem kullanıcı kendisi hesabına erişemediğini hem de diğer kullanıcıların hesaba ulaşamadığını açıkladı.

Son zamanlarda Instagram kullanıcıları bir sorun ile karşı karşıya kaldı. Kullanıcılar Instagram hesaplarına giremediklerini, girmek istediklerinde hesabınız askıya alındı uyarısıyla karşılaştığını açıkladı. Hem kullanıcı kendisi hesabına giremiyor hem de diğer kullanıcılar kişinin hesabına ulaşamıyor. Kullanıcılar bunun üzerine internette bu sorunun nasıl çözülebileceğini araştırmaya başladı. Aslında bu sorunun çözümü bir hayli basit. Nasıl mı?

Bu içeriğimizde Instagram hesabım incelemeye alındı, Instagram hesabım askıya alındı çözümü sorularının cevaplarından bahsedeceğiz. Son günlerde çoğu kullanıcının muzdarip olduğu Instagram hesabım incelemeye alındı sorunu ne yazık ki çok can sıkıcı bir hale geldi. Kullanıcılar bu sorunu nasıl çözebileceğini internette araştırmaya başladı. Sosyal medya platformu Instagram hakkında kafanıza takılan tüm soruların cevabına içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Hadi, içeriğimize geçelim. İşte Instagram hesabım incelemeye alındı sorununun çözümü sizlerle…

Instagram Hesabı Neden İncelemeye Alınır?

Son zamanlarda birçok Instagram kullanıcısının karşılaştığı hesabınız incelemeye alındı sorunu ne yazık ki çok can sıkıcı bir durum haline geldi. Kullanıcı, hiçbir şekilde Instagram hesabına erişemediğini ve diğer sosyal medya kullanıcılarının da hesaba ulaşamadığını aktardı. Kullanıcılar bu sorunun kaynağını ve neden hesaplarının incelemeye alındığını merak ediyor. İşte detaylar.

Dünyanın en fazla kullanıcı sayısına sahip platformu Instagram, hem kendini hem de kullanıcılarını korumak adına bazı kuralları ve politikaları bulunmaktadır. Bu politikaların amacı Instagram topluluğunu korumak ve huzuru artırmaktır. Eğer herhangi bir kullanıcı Instagram’ın koyduğu politikalara uymayan bir gönderi, hikaye, reels paylaşırsa veya Instagram hesabınıza farklı yerlerden birçok girişte bulunulduysa Instagram sizi ve topluluğunu korumak adına Instagram hesabınızı incelemeye alır. Bu inceleme kararına itiraz ederek hesabınızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Eğer hesabınız da herhangi bir sorun olmadığını düşünüyorsanız, Instagram destek ile iletişime geçebilirsiniz.

instagram hesabım incelemeye alındı

Instagram Hesabım İncelemeye Alındı! [ÇÖZÜLDÜ]

Kullanıcılar Instagram hesaplarının incelenmeye alındığını ve bu sorunu nasıl çözebileceğini internette araştırmaya başladı. Instagram politikalarını ihlal eden kullanıcıların hesaplarını askıya alabiliyor. Askıya alınan hesaplarda kullanıcılar hesabına erişemez ve diğer sosyal medya kullanıcıları da hesaba ulaşamazlar. Kullanıcılar bu sorunun nasıl çözülebileceğini merak ediyor. Peki, Instagram hesabım incelemeye alındı sorunu nasıl çözülür? Aşağıdaki adımları tek tek uygulayarak sorunu giderebilirsiniz.

 • İncelemeye alınan Instagram hesabını kurtarmak için Instagram’ın kendi web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden karara itiraz etmeniz gerekmektedir.
 • Instagram’ın mobil uygulamasından itiraz etmek için: İncelemeye alınan Instagram hesabımıza giriş yapıyoruz. “Hesabı askıya aldık” uyarısının alt tarafında bulunan ‘Karara katılmadığını belirt’ seçeneğine tıklıyoruz.
 • Önünüze bir doğrulama ekranı gelecektir. Bu ekrana Instagram’a kayıtlı e-posta adresinizi giriniz.
 • E-posta adresinize gelen doğrulama kodunu giriniz.
 • Instagram hesabınıza kayıtlı telefon numaranızı giriniz.
 • Telefon numaranıza gelen SMS onay kodunu giriniz.
 • Instagram’ın web sitesinden itiraz etmek için: “Askıya Alınan Hesap İtirazı” sayfasına giriş yapıyoruz.
 • Askıya alınan Instagram hesabımızın bilgilerini dolduruyoruz.
 • İtiraz metnine açıklamamızı yapıyoruz.
 • Gönder butonuna tıklıyoruz ve işlem tamamdır.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra sorunun giderilmesini bekleyeceğiz. Sorun giderilene kadar maalesef Instagram hesabınızı kullanamazsınız. Instagram en kısa sürede size mail ile geri dönüş sağlayacaktır. Instagram’ın size dönüş süresi yoğunluğa göre fazla olabilir. Instagram hesabım donduruldu sorusunun cevabını verdik.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir