1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaç Saat Sonra Kapanır?

Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaç Saat Sonra Kapanır?
0

Whatsapp‘ta uzun süren görüntülü konuşmalar yapabiliyoruz. Bu görüntülü konuşmalar bazen bir süre sonra kapanabiliyor. Bu da, Whatsapp görüntülü konuşma kaç saat sonra kapanır sorusunu akıllara getiriyor. Bu içeriğimizde bu konuya değineceğiz. Whatsapp’ta kapanmadan en fazla ne kadar görüntülü konuşma yapılır, sizin için test ettik. İşte Whatsapp görüntülü konuşma süresi…

Whatsapp, sesli arama ve görüntülü konuşma özelliklerini bizlere sunuyor. Hatta şu anda Whatsapp Web’e gelen güncellemeler ile birlikte görüntülü konuşma özelliği artık bilgisayarlarda da mevcut hale geldi. Ancak bazen görüntülü konuşmalar bir süre sonra kapanıyor. Bu soruna çözüm arayan bir çok kişi bulunuyor. Burada da akıllara Whatsapp görüntülü konuşma kaç saat sonra kapanır sorusu geliyor.

whatsapp görüntülü konuşma kaç saat sonra kapanır

Whatsapp Görüntülü Konuşma Sınırı Var mı?

Whatsapp’ta herhangi bir sınır olmadığı belirtiliyor. Buna göre, Whatsapp üzerinden bir görüntülü konuşma başlattığınızda internetiniz bitmediği sürece konuşmaya devam edebilirsiniz. İnternet bağlantısı kesilene kadar Whatsapp konuşması devam eder. Burada herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Böylece, Whatsapp konuşmalarında herhangi bir saat sınırı olmadığını anlayabiliyoruz. Eğer internetinizden yana sıkıntı yoksa, dilediğiniz kadar konuşmaya devam edebilirsiniz. Bir sorun olmayacaktır.

Whatsapp’ta görüntülü konuşmanın bazı sınırlandırmaları vardır ancak bunun süreyle bir alakası yoktur. Örneğin, bir görüntülü konuşmaya en fazla 32 kişi bağlanabilir. Ancak süre bakımından bir limit yoktur. Siz ne kadar konuşmak isterseniz, görüntülü konuşma o kadar sürecektir. Bu nedenle toplantılar ve diğer şeyler için Whatsapp’ın görüntülü konuşma özelliği kullanılabiliyor. Hem kişi sayısı, hem de süre limiti olmaması bu alanlar için büyük avantaj sağlıyor. Whatsapp görüntülü konuşma kaç saat sonra kapanır derdi olmaması da, toplantının işleyişine katkı sağlıyor.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaç Saat Sonra Kapanır?

Whatsapp’ta görüntülü konuşmalar belli bir saatte kapanmaz. Bu tamamen bir iddiadır. Whatsapp’ta görüntülü konuşmaların herhangi bir saat sınırı yoktur. İnternet bağlantısına sahip olduğunuz süre boyunca görüşmenize devam edebilirsiniz. Sadece görüntülü konuşma değil, normal Whatsapp aramalarında da bu durum geçerlidir. Bu nedenle endişe yaşamanıza gerek yok. Eğer Whatsapp’ta görüntülü konuşma bir anda kapandıysa, bunun nedeni internetinizin bitmesi ya da anlık bir bağlantı kesintisi olabilir. Yani sınırlandırmadan kaynaklı bir durum değildir.

Birçok yerde Whatsapp’ta görüntülü konuşmanın 2 saat sonra kapandığı bilgisi yer alıyor ancak bu bilgi tamamen yanlıştır. Whatsapp’ın konuşmalarda herhangi bir limiti ya da sınırlandırması yoktur. Yani belli bir saat sonra görüşme kapanır diye bir şey söz konusu değil. Tabii ki bazı nedenlerden dolayı konuşmalar bir anda kapanabilir. Ancak sebebi Whatsapp sınırlandırmaları değildir.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Kendiliğinden Sonlanıyor

Whatsapp’ta eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız, bu sorunun nedeni büyük ihtimal bir bağlantı kesikliği olmasıdır. Eğer internet paketiniz bittiyse, internet bağlantınızda kısa süreli bir kesinti meydana geldiyse ya da Whatsapp sunucularında anlık bir kopma olduğunda görüntülü konuşmanız sona erebilir. Ancak görüntülü konuşmanızın kapanmasının sebebi görüşme limitinin dolduğu anlamına gelmiyor. Böyle bir sınırlandırma yoktur. Konuşmalarınıza saatlerce, dilediğiniz kadar devam edebilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamayacaksınızdır.

Eğer iki tarafın da internet bağlantısında sorun yoksa ve Whatsapp tarafında da bir teknik aksaklık yoksa, sorunu yaşamaya devam etmeniz halinda Whatsapp’tan destek isteyebilirsiniz. Whatsapp ile iletişime geçmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Whatsapp görüntülü konuşma kaç saat sonra kapanır sorusuna bu şekilde yanıt verdik.

Bu içeriğimizde Whatsapp görüntülü konuşma kaç saat sonra kapanır sorusuna yanıt verdik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi bizlere yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca eklemek istediğiniz bir şey olursa yine yorumlar kısmından ekleme yapabilirsiniz. Tecrübelerinizi bizimle paylaşmanız, diğer ziyaretçilerimiz açısından da faydalı olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir