1. Anasayfa
 2. TV Dünyası
Trendlerdeki Yazı

Kelime Oyunu Ödülü Ne Kadar Teve2? 2024 Güncel Ödül Nedir?

Kelime Oyunu Ödülü Ne Kadar Teve2? 2024 Güncel Ödül Nedir?
0

Daha önce nasıl başvuracağınızı anlattığımız Kelime oyunu yarışmasının ödülü oldukça merak ediliyor. Türkiye’de en çok seyredilen yarışma programlarından biri olan Kelime Oyunu, hafta içi her akşam 20:00’da Teve2 ekranlarında yayınlanıyor. Her gün keyifli dakikalar sunan televizyon programı Kelime oyunu ödülü ne kadar Teve2? 2024 yılında ödül ne kadar oldu? İşte tüm detaylar….

Teve2 ekranlarında yayınlanan ve oldukça popüler olan Kelime Oyunu yarışması, seyirciler tarafından oldukça fazla seyrediliyor. Haliyle, seyreden seyirciler ve başvurmak isteyen yarışmacılar ödülü merak ediyor. Ayın birincisi olan ve yarışmayı kazanan yarışmacıya ödül olarak ne verildiğini herkes merak etmektedir. Kelime Oyunu yarışmasında ödül sistemi nasıl işliyor? Gelin beraber bakalım…

kelime oyunu ödülü ne kadar teve2 2024

Kelime Oyunu Ödül Var mı?

Hepimizin severek izlediği yarışma olan Kelime Oyunu’nda tabii ki de bir ödül bulunmaktadır. Yarışmacılardan birisi ay sonunda büyük ödülün sahibi olur. Büyük ödülün belirlenme şekli ise diğer yarışmalara göre bir tık farklı. Yarışmanın büyük ödülü, yarışmacının kazandığı puanlara oranla hesaplanıyor. Böylece, birinci olan yarışmacı ne kadar fazla puan biriktirirse, aynı oranda fazlalıkta bir miktarda ödülün sahibi olacaktır. Gel gelelim asıl soruya; Kelime Oyunu ödülü ne kadar Teve2’de?

Kelime Oyunu Ödülü Ne Kadar Teve2?

Kelime Oyunu yarışmasında her yarışmacıya verilen sabit bir ödül yoktur. Yarışma ödülü, yarışmacının puanına göre hesaplanmaktadır. 2024 yılında Teve2 kanalında yayınlanan Kelime Oyunu yarışması için belirlenen ödül, yarışmacının kazandığı puana eşdeğerdir. Örneğin kelime oyununun 1457. bölümünde ayın birincisi olan yarışmacı 18.800₺ ödül ile yarışmanın kazananı oldu.

Ayrıca, yarışmaya katılan diğer yarışmacılara da düşük miktarda ücret ödenmektedir. Ne de olsa yarışmacıların stüdyoya ulaşım gibi çeşitli masrafları oluyor. Bu nedenle, yarışmacılara da bir miktar ödül verilmektedir. Ancak yarışmanın kazananın ödülü kadar yüksek bir meblağda ödül verilemez tabii ki de.

Kelime Oyunu Puan Sistemi Nasıl?

Kelime Oyunu yarışmasındaki puan sistemi, her harf için belirli bir puan belirler. Yarışmacıya başta kısa kelimeler sorulur ve harf sayılarına göre puan toplar. Sonrasında sorulan kelimelerin harfleri artar. Yarışmacı her harf istediğinde 1 harf puanı verilecek olan puandan düşer. Böylece yarışmanın sonucunda yarışmacı toplam bildiği harflerin sayısına oranla bir puana sahip olur. Bu puan yarışmadaki sıralamasını belirler. Eğer yarışmacı birinci olur ise, aldığı puan sayısı kadar para ödülü alacaktır.

Daha önce Ali İhsan Varol tarafından sunulan ve şu anki sunucusu İbrahim Selim olan yarışma programı Kelime Oyunu, her geçen gün daha fazla kitleye ulaşmaktadır. Genç yaşlı demeden her kesime hitap eden bu yarışma, Türkiye’de en çok izlenen yarışmalardan birisidir. Bu nedenle yarışmaya katılmak isteyen birçok insan başvuru yapmadan önce verilecek olan ödülü merak edebiliyor. Kelime oyunu ödülü ne kadar Teve2 sorusu da gündeme geliyor haliyle.

Yarışmada Kaç Kişi Ödül Alıyor?

Yarışmanın büyük ödülü yalnızca ayın birincisine, yani bir kişiye veriliyor. Ancak diğer yarışmacılara da cüzi miktarda ödül veriliyor. Bunun sebebi yarışmacıların Kelime Oyunu yarışmasına katılırken katlandığı maliyetler. Zaman ve yol masrafları gibi çeşitli maliyetlere katlanan yarışmacılara hem teselli ödülü olarak, hem de maliyetleri adına ufak miktarda bir ödül verilmektedir. Kelime Oyunu ödülü ne kadar Teve2’de sorusunun yanıtı ise yukarıda detaylı olarak verilmiştir.

Gel gelelim sonuca; anlattıklarımızı özetlemek gerekirse, Teve2 ekranlarında yayınlanan Kelime Oyunu yarışmasına katılan her yarışmacıya ufak bir ödül verilmektedir. Kazanan yarışmacıya ise yarışma boyunca biriktirdiği puanlar toplamında ödül verilmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 8
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir