1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Meysu Cola Ne Zaman Üretildi? Ne Zaman Çıktı?

Meysu Cola Ne Zaman Üretildi? Ne Zaman Çıktı?
0

Meysu Cola ne zaman üretildi? Ne zaman çıktı? soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. Dünya devi Coca Cola’ya rakip olarak çıkartılan Meysu Cola, kısa süre içerisinde ülkemizde çok popüler hale gelmeyi başardı. Meysu Cola’nın tarihini ve ne zaman çıktığını tüketiciler araştırmaya başladı. Meysu tarafından çıkarılan Meysu Cola, tadı ve lezzeti ile insanların favori kolası olmayı başardı.

Meysu, meyve suyuna adını veren çok eski ve köklü bir markadır. Meysu birçok içecek türü çıkarmıştır. En son ise kola çıkartarak Coca Cola’ya yerli alternatif çıkarmıştır. Dünyada son yıllarda yaşanan olumsuz olaylar yerli üretimin ne kadar önemli ve değerli olduğun bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bunun üzerine Meysu, dünya pazar lideri Coca Cola ve Pepsi’ye rakip olarak yerli Meysu Cola’yı çıkarmıştır.

Meysu Cola, tadı ve lezzeti ile birçok kişinin beğenisini kazanmış, yüz binlerin evinin sofrasına girmeyi de başarmıştır. Coca Cola’nın rakibi Meysu Cola, uygun fiyatı ile birçok market rafında yerini almıştır. Meysu Cola’nın fiyatı ve hangi marketlerde satıldığı konusu hakkında detaylı bilgi almak için Meysu Cola fiyatı nedir? Hangi marketlerde satılıyor? yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Meysu Cola ne zaman üretildi? Ne zaman çıktı sorularını cevaplandıracağız. Meysu Cola hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isteyen vatandaşların aklındaki soru işaretlerini gidereceğiz. İşte Meysu Cola’nın çıkış hikayesi sizlerle. Hadi yazımıza geçelim…

meysu cola ne zaman üretildi

Meysu Cola Ne Zaman Üretildi?

Ülkemizin ilk meyve suyu markalarından birisi olan Meysu, birçok gazlı içecek ve meyve suyu üretiminden sonra 2009 yılında ‘Meysu Cola’ üretimine de girdi. Meysu Cola’nın 2009 yılında Meysu Cola hakkında paylaştığı açıklamalar şu şekildedir:

“Meyve suyu üretimi için ilk teknoloji yatırımımızı 2002 senesinde yaptık. Meysu’yu kiralamamızdan bu güne kadar üretim kapasitesini 15 kat arttırdık. Şimdi ise hedefimiz ürün portföylerimizi genişletmek. Yeni sektörlere girmeyeceğiz. Şekerli gıdalar ve içecek sektöründe Gülsan Gıda’yı konumlandırıp, ürün ataklarına geçmeyi planlıyoruz. Bu dönem Gülsan Gıda’nın satışlarda büyüme dönemi. Bayiler aracılığıyla ürünlerimizin dağıtımlarını gerçekleştireceğiz. Meysu Cola’nın Ar-Ge çalışmaları ise 1 yıl boyunca 6 gıda mühendisi tarafından titizlikle yapıldı. Kola yatırımı ile %15 büyüme gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.”

Meysu tarafından 2009 yılında üretimine başlanan Meysu Cola, tadı ve lezzeti ile tüketicilere kendisini çok beğendirmiştir. Ek olarak Meysu Cola helal mi? Caiz mi yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Dünya pazar lideri Coca Cola ve Pepsi’ye rakip olarak çıkartılan Meysu Cola, kısa süre içerisinde yüz binlerin evinin sofrasına girmeyi başarmıştır. Meysu Cola, uygun fiyat politikasıyla birlikte birçok market rafında yerini almıştır.

Hem uygun fiyatı hem de tadı ile birçok vatandaşın favori kolası haline gelmeyi başaran Meysu Cola, Türkiye’den başka diğer ülkelere de ihracat gerçekleştirdiğini açıklamıştır. Türkiye’deki pazar payını arttırmayı hedefleyen Meysu Cola, hızlı bir şekilde büyüyor. Ülkenin birçok yerinde Meysu Cola satışı yapılmaktadır. 2.5 litre, 1 litre ve 330 mL olarak Meysu Cola satışı yapılmaktadır. Satışı yapıldığı marketler bölge bölge değişkenlik gösterebilmektedir. Eğer bölgenizdeki markette Meysu Cola satışı bulunmuyorsa market yetkilisine Meysu Cola istediğinizi belirterek satışların artmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Bu içeriğimiz de Meysu Cola ne zaman üretildi? Ne zaman çıktı satılıyor sorularını cevaplandırdık. İçeriğimiz hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca eklemek istediğiniz bir şey var ise, yine yorumlar kısmından içeriğimize ekleme yapabilirsiniz. ‘Ne Alaka‘ diyeceğiniz enteresan içeriklere de sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir