1. Anasayfa
 2. Dedikodu

Meysu Cola İçindekiler? İçeriği Nedir?

Meysu Cola İçindekiler? İçeriği Nedir?
0

Meysu Cola içindekiler? Meysu Cola içeriği nedir? soruları tüketiciler tarafından merak konusu haline geldi. Coca Cola’nın yerli rakibi olarak ortaya çıkan Meysu Cola, kısa süre içerisinde yüz binlerce satış rakamına ulaşmayı başardı. Son zamanlarda dünya üzerinde yaşanan olumsuz olaylar sonucunda yerli üretimin ne kadar önemli olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Bunun üzerine Coca Cola’nın yerli alternatifini arayan tüketiciler Meysu Cola ile arayışlarına çözüm bulmuş oldu.

Meysu Cola’nın tadı rakibi Coca Cola’ya çok benzemektedir. Bu sayede birçok Coca Cola sevdalısını kendisine çekmeyi başarmıştır. Meysu Cola, uygun fiyatıyla da market raflarında yerini almıştır. Ülke genelinde birçok markette satışı yapılmaktadır. Bölge bölge satışı yaptığı marketler değişkenlik gösterebilmektedir.

Bu içeriğimizde tüketiciler tarafından sıkça aratılan Meysu Cola içindekiler ve Meysu Cola içeriği nedir sorularını cevaplandırıyoruz. Meysu Cola’nın içeriğine dair her şey yazımızda mevcut. Hadi yazımıza geçelim, işte tüm detaylar…

Meysu Cola İçindekiler? İçeriği Nedir?

Dünya devi Coca Cola’nın yerli alternatifi olarak sunulan Meysu Cola, kısa sürede yüz binlerce evin sofrasına girmeyi başardı. Kayseri merkezli Meysu Cola, Türkiye menşeilidir. Türkiye’de satışının yanı sıra diğer ülkelere de ihracat gerçekleştirmektedir. Türkiye’de Coca Cola’nın satışlarının azalmasıyla birlikte Meysu Cola’nın satışlar yükselmiştir. Meysu Cola, uygun fiyatıyla market raflarında yerini almaktadır. Fiyatı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Meysu Cola yerli kola markasıdır. Meysu tarafından üretilmektedir. Türkiye’de kısa süre içerisinde yüz binlerce satış rakamına ulaşmıştır. Meysu Cola tüketmek isteyen vatandaşlar içeriğini merak etmekte. Peki, Meysu Cola içindekiler nelerdir? İşte içindekiler…

Meysu Cola içindekiler: Su, şeker, fruktoz-glikoz şurubu, karbondioksit, renklendirici (amonyum sülfit karamel), asitlik düzenleyici (fosforik asit), tatlandırıcılar (sukraloz, asesülfam K), aroma vericiler, koruyucu (sodyum benzoat), kafein (max . 150 mg/L). Kafein içerir. Şeker ve Tatlandırıcı içerir.

ENERJİ VE BESİN ÖGELERİ(100 mL)1 porsiyon*
(250 mL*)
Enerji120 kJ / 28,2 kcal4 %
Yağ0 g0 %
Doymuş Yağ0 g0 %
Karbonhidrat7 g7 %
Şeker7 g19 %
Protein0 g0 %
Tuz0 g0 %

*Değerler ortalama bir yetişkinin referans alım düzeyini belirtir (8400 kj/2000kcal) 2.5 Litre ürün 10 porsiyondur.

meysu cola içindekiler

Meysu Cola’nın içeriği yukarıdaki yazılanlardan ibarettir. İçerisinde alkol bulunmamaktadır. Birçok yerli kola firmasını yaptığı doğru pazarlamalarla geçmektedir. Meysu Cola, dünya pazar lideri Coca Cola’nın yerli alternatifini arayan tüketiciler için üretilmiştir. Kısa süre içerisinde bu sayede aşırı popüler hale gelmiştir.

Meysu tarafından kurulan Meysu Cola 2009 yılında satışa sunuldu. Dünyada yaşanan son olumsuz gelişmeler sebebiyle yerli üretimin ne kadar önemli olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Dünya devi Coca Cola’ya rakip olarak üretilen Meysu Cola, kısa sürede ülkemizde çok popüler hale geldi. Tadının ve lezzetinin beğenilmesi ve uygun fiyat politikası sayesinde yüz binlerce evin sofrasına girmeyi başardı.

Coca Cola yerine yerli alternatif arayan tüketiciler için çözüm olarak ortaya çıkan Meysu Cola, içerisinde alkol bulundurmuyor. Meysu Cola helal mi? Caiz mi sorusunu soran vatandaşlarımız için yazımıza buradan ulaşabilirler. Meysu Cola Türkiye’den sonra diğer ülkelere de ihracat gerçekleştirdiğini açıkladı.

Bu içeriğimiz de Meysu Cola içindekiler? Meysu Cola içeriği nedir? sorularını cevaplandırdık. İçeriğimiz hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca eklemek istediğiniz bir şey var ise, yine yorumlar kısmından yazımıza ekleme yapabilirsiniz. ‘Ne Alaka‘ diyeceğiniz enteresan içeriklere de sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir