1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Trendyol İade Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Trendyol İade Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?
0

Trendyol iade yaparken nelere dikkat edilmeli konusu oldukça önemli. Trendyol‘da aldığınız bir ürünü iade etmek istediğinizde bunu oldukça kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Ancak iadenizin onaylanması için bazı şartlara uymanız gerekmektedir. İadenizin tüm kurallara uygun olması durumunda iadeniz onaylanacaktır ve ödediğiniz ücret hesabınıza geri yatırılacaktır. Peki uymanız gereken bu iade şartları nelerdir? Trendyol’da bir iade yaparken dikkat etmeniz gereken şeyler nelerdir? İşte tüm detaylar…

Trendyol’da aldığımız bir ürünü beğenmediğimizde, vazgeçtiğimizde ya da kusurlu geldiğinde hiç bir sorun yaşamadan ürünü geri iade edebiliyoruz. Ürününüzü sorun yaşamadan iade etmek için iade şartlarına uymanız gerekir. Bazen bu şartlara uymadığınızda iadeniz reddedilebilir ve daha çok uğraşmak zorunda kalırsınız. Bu nedenle tüm bu detaylara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

trendyol iade yaparken nelere dikkat edilmeli

Trendyol İade Şartları Nelerdir?

Trendyol’un bazı iade şartı bulunmaktadır. Hem alıcıyı hem de satıcıyı mağdur etmemek adına belirlenen bazı kurallar bulunuyor. Tabii ki de bu kurallara uyulmadığında iade işlemi iptal edilebiliyor. Hem satıcının hem de alıcının bu kurallara uyması gerekiyor.

 • İade süresi, ürün size ulaştıktan sonra 15 gündür.
 • Ürünü ücretsiz iade etmek için “Kolay İade” kapsamında iade kodu oluşturmanız gerekir.
 • İade edeceğiniz ürünün sizden kaynaklı hasar görmemiş, kullanılmamış veya kullanım hatası nedeniyle zarar görmemiş olması gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürünü tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte iade etmeniz gerekir.
 • Tek kullanımlık, hızlı bozulan ve son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

Bu ve bunlar gibi birçok iade şartı bulunmaktadır. Trendyol’da iade gönderirken iadeniz bu kurallara uygun olduğundan emin olmanız gerekiyor. Aksi taktirde iadeniz reddedilebilir ve ücretinizi alamazsınız.

Trendyol İade Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Trendyol’da iade yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerin başında tabii ki iade şartları geliyor. Ürününüzün tüm iade şartlarına uyduğundan emin olmanız gerekir. Böylece iadenizi göndererek ücretinizi talep edebilirsiniz. Ancak şartlara uyulmadığı taktirde ücret iadesi yapılamaz.

Trendyol’da iade yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şey ürünü kusursuz olarak, geldiği gibi geri göndermenizdir. Ürünün orijinal kutusuyla birlikte sizden kaynaklı bir hasar veya sorun olmadan kargoya vermeniz gerekiyor. Ayrıca yukarıda Trendyol iade yaparken nelere dikkat edilmeli sorusuna iade kurallarıyla yanıt vermiş olduk. Bu iade şartlarına uyan iadeler kabul edilecek ve ücret iadesi yapılacaktır.

Trendyol İade Kargo Ücreti 2024

Trendyol’da şu anda iadelerde kargo ücreti satıcı tarafından karşılanmaktadır. Bu nedenle kargo ücreti anlaşmalı ücretler ile satıcılar tarafından ödenirken, müşteri tarafından herhangi bir ödeme alınmamaktadır. İade ücretlerinin alıcı tarafından ödeneceği konusunda bir karar çıkacağı veya çıktığı söyleniyor. Ancak şu anda Trendyol’da sistem bu şekildedir. Dolayısıyla eğer müşteriyseniz ve bir iade gönderecekseniz herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Kolay ve ücretsiz iade Trendyol’da mümkün.

Trendyol iade kargo ücretleri, Trendyol’un anlaşmalı olduğu kargo şirketleriyle görüşülüp kararlaştırılır ve satıcılara iletilir. Bu durumda alıcının herhangi bir ödeme yapmasına gerek yoktur. İade sürecinde müşteri şu anda Trendyol’da hiç bir ödeme yapmaz. Kolay iade sistemiyle ücretsiz iade oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ürünü kargo şubesine bırakmak. Hatta Trendyol Ekspress ile ürününüzün evinden alınmasını da isteyebiliyorsunuz.

Bu içeriğimizde Trendyol iade yaparken nelere dikkat edilmeli konusuna değindik. İade şartlarına ve koşullarına uygunluk sağladığınız sürece iade ederken herhangi bir sorun yaşamazsınız. Eğer satıcı iadeyi reddederse ve kurallara uyduğunuzu düşünürseniz itiraz etme hakkınız da var. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir