1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

iPhone Whatsapp Sohbet Gizleme iOS [GÖRSEL ANLATIM]

iPhone Whatsapp Sohbet Gizleme iOS [GÖRSEL ANLATIM]
1

iPhone Whatsapp sohbet gizleme özelliği artık yayınlandı ve dilediğiniz sohbeti bir şifre ile gizleyebiliyorsunuz. Hem sohbeti kilitleyebiliyor, hem de gizleyebiliyorsunuz. Bu sayede, telefonunuzu bir başkası eline aldığında o sohbete erişemiyor. Bu içeriğimizde sizlere bunun nasıl yapılacağını görselleriyle birlikte anlatıyoruz. Aşağıda size gösterdiğimiz birkaç adımı takip ettiğinizde Whatsapp sohbetinizi gizleyebileceksiniz.

Günümüzde artık en çok önem verdiğimiz şeylerden birisi de gizlilik. Whatsapp’ta bir sohbetinizi telefonunuzu eline alacak olan bir başka kişiden gizlemek istiyor olabilirsiniz. Bunun için Whatsapp artık bir çözüm yolu sunuyor ve sohbetlerinizi hem kilitleyebiliyor hem de gizleyebiliyorsunuz. Böylece gizliliğe önem veren kişilerin bu sorunu ortadan kalkıyor.

iphone whatsapp sohbet gizleme

Günümüzde en popüler mesajlaşma uygulaması hiç şüphesiz Whatsapp. Artık SMS’i neredeyse ortadan kaldıran Whatsapp’ın içerisinde başkalarının görmesini istemediğimiz sohbetlerimiz, mesajlarımız olabilir. Bunları gizlemek isteyenler için Whatsapp yeni bir çözüm yolu sundu ve gizli sohbet özelliğini herkese açık hale getirdi. Bu sayede artık Whatsapp’ta sohbetleri herkes gizleyebilecek.

iPhone Whatsapp Sohbet Gizleme

Eğer Whatsapp üzerindeki konuşmalarınızı ana sayfadan kaldırmak ve gizli bir yere taşımak istiyorsanız, Whatsapp’a gelen bu yeni özelliği denemeniz gerekiyor. Aşağıda iPhone Whatsapp sohbet gizleme adımları yer almaktadır. Adımları birebir uygulayarak mesajlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

 1. Whatsapp uygulamasını güncelleyin.

  Eğer Whatsapp’ınızı güncellemediyseniz son sürüme erişebilmek için Whatsapp’ı güncelleyin.

 2. Uygulamalı olarak editörümüz İhsan‘ın sohbetini gizlemeyi deneyelim. Whatsapp’ı açın ve ana sayfaya gelin.

  1

  Whatsapp uygulamasını açın ve ana sayfanızda gizlemek istediğiniz sohbeti bulun.

 3. Sohbeti sola kaydırın ve ‘Diğer’e tıklayın.

  2

  Gizlemek istediğiniz sohbeti seçtikten sonra, sohbeti sola kaydırın ve ‘Diğer’ menüsüne tıklayın.

 4. Sohbeti kilitleyin.

  3

  ‘Diğer’e tıkladığınızda karşınıza buradaki gibi bir menü çıkacak. Bu menüden sohbeti kilitleye tıklayarak devam edin ve sohbeti kilitleyin.

 5. Ana sayfaya tekrar gelin.

  4

  Sohbeti kilitlediğinizde artık kilitlenmiş sohbetler ana sayfanızda bu şekilde görünecek. Ancak bizim bunu da gizlememiz gerekiyor. Şimdi bunu gizleyelim.

 6. Kilitlenmiş sohbetlere girin.

  5

  iPhone Whatsapp sohbet gizleme özelliğini etkinleştirmek için son bir adım kaldı. Kilitlenmiş sohbetlere girdiğinizde sağ üstte ‘Ayarlar’ yazısını göreceksiniz. Ayarları açın.

 7. Ayarlardan kilitlenmiş sohbetleri gizleyin.

  6

  Buradan kilitlenmiş sohbetleri gizle ayarını etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunu yaptığınızda sizden bir şifre oluşturmanız istenecek.

 8. Gizli kodunuzu belirleyin.

  gizli

  Kilitlenmiş sohbetleri gizle ayarını aktifleştirdiğinizde sizden bu şekilde bir gizli kod istenecek. Bu kodu lütfen unutmayacağınız bir şekilde belirleyin.

 9. Son olarak: Gizli sohbetler nasıl açılır?

  7

  Whatsapp’ta gizlemiş olduğunuz sohbetleri açmak için Whatsapp’ın arama kısmına gizli kodunuzu girmeniz gerekiyor. Kodunuzu girdiğinizde artık kilitlenmiş sohbetlerinizin kilidi açılacak ve sohbetlerinize rahatlıkla erişebileceksiniz.

Evet, Whatsapp’ta sohbetleri gizlemek bu kadar kolay. Artık yalnızca sohbetlerinize gizli kodunuzu girdiğiniz zaman erişebileceksiniz ve o sohbetler hiç bir yerde gösterilmeyecek. Ayrıca gizlenmiş sohbetlerden gelen mesajlarda cihazınıza mesaj olarak gösterilmez.

Whatsapp Gizli Kodu Unuttum?

Whatsapp’ta sohbetlerinizi gizlediğinizde gizli kodunuz olmadan sohbetleri görmek mümkün olmuyor. Ancak eğer gizli kodunuzu unuttuysanız, Face ID veya iPhone şifreniz ile gizlenmiş sohbetleri görünür hale getirebilirsiniz. Bunu yaptığınızda tüm sohbetlerin kilidi açılır ve gizlenmiş sohbetler artık görünür hale gelir.

Bunu yapmak için Whatsapp’ta Ayarlar > Gizlilik > Sohbet kilidi kısmını açın ve “Kilitlenmiş Sohbetlerin Kilidini Aç ve Sohbetleri temizle” butonuna tıklayın. Artından Kilitlenmiş sohbetleri temizle butonuna tıklayın. Sizden Face ID doğrulaması veya iPhone şifreniz istenecektir. Bunu yaptığınızda gizlenmiş sohbetleriniz temizlenecek ve tamamı silinecektir. Sohbet kilidi ve gizli kod da kaldırılacaktır.

Whatsapp Favori Kişiler Özelliğinin Nasıl Kullanıldığını Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir