1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp Favori Kişiler Nasıl Kullanılır? Whatsapp Favori Kişi Ekleme

Whatsapp Favori Kişiler Nasıl Kullanılır? Whatsapp Favori Kişi Ekleme
0

Dünyanın en popüler uygulaması olan Whatsapp, yepyeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. Artık Whatsapp’ta sık görüştüğünüz kişileri favorilerinize ekleyebileceksiniz. Geliştirme aşamasında olan bu özellik ile birlikte, ‘Favoriler’ isminde yeni bir kişi grubu olacak ve o kişilere daha hızlı erişebileceksiniz. Peki Whatsapp Favori kişiler nasıl kullanılır? Whatsapp kişiyi favorilere ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medya uygulamaları arasında şüphesiz en popülerlerinden birisi Whatsapp. Dünyanın her yerinde, artık klasik SMS’in yerine kullanılan ve oldukça popüler olan Whatsapp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik ortaya çıktı. Artık Whatsapp’ta favori kişileriniz olacak. Sık sohbet ettiğiniz, sevdiğiniz kişilerinizi favoriye ekleyebileceksiniz. Bu özelliğe dair ekran görüntüleri de geldi. İşte Whatsapp favori kişiler nasıl kullanılır, özelliği hakkında tüm detaylar…

Whatsapp favori kişiler nasıl kullanılır

Whatsapp Favori Kişiler Nedir?

Her geçen gün yeni özellikler üzerinde çalışan Whatsapp’ın bu seferki hedefi de ‘Favori Kişiler’ özelliği oldu. Favori Kişiler, Whatsapp sohbetlerinizi klasörler haline getirmenize olanak sağlıyor aslında. Yalnızca okunmamış sohbetleri görüntüleyebildiğiniz gibi, artık yalnızca favori sohbetleri görüntüleme kısmı da olacak. Burada yalnızca favorilerine eklediğiniz kişiler ile sohbetleriniz görünecek. Kullanım kolaylığı açısından aslında oldukça başarılı bir özellik. Özellik şu anda geliştirme aşamasında olduğundan, kullanıcılara açılmadı. Peki gelin Whatsapp favori kişiler nasıl kullanılır öğrenelim.

whatsapp favori kişiler nasıl kullanılır

Whatsapp Favori Kişiler Nasıl Kullanılır?

Whatsapp’ın yeni özelliği ile birlikte seçtiğiniz kişileri favoriye eklemek için ana sayfadan “Favoriler” kısmına girip “Favori ekle” butonuna basarak rehberinizden bir kişiyi seçebilirsiniz. Ya da favorilerinize eklemek istediğiniz kişinin sohbetine girip üç noktaya tıklayın ve “Favorilere ekle” butonuna dokunun. Bu adımları gerçekleştirerek Whatsapp kişiyi favoriye ekleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Çok sayıda kullanıcıyla mesajlaşan Whatsapp kullanıcıları için oldukça önemli olan bu özellik, sık görüşülen kişilere kolay bir filtreleme ile çok daha hızlı erişilebilmesini sağlıyor. Ailenizi, sevgilinizi, eşinizi ya da yakın arkadaşınızı favorilerinize eklediğinizde tek bir tıklamayla sohbet listenizde sadece onların görünmesini sağlayabileceksiniz.

Whatsapp Favori Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ın geliştirme aşamasında olduğu bu özellik, doğrudan aramalar sekmesi üzerinden favori kişilere hızlı erişim için tasarlandı. Özelliğin amacı, çok fazla sohbeti olan kullanıcıların sık sık girdiği sohbetlere daha hızlı erişebilmesi. Whatsapp’ta, seçtiğiniz kişiyi favoriye eklemek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 1. Whatsapp’a girin.

 2. Favorilere eklemek istediğiniz sohbete girin.

 3. Sohbetin sağ üst kısmında bulunan üç nokta ikonuna tıklayın.

 4. “Favorilere ekle” yazısına dokunun.

Bu adımları takip ettiğinizde, seçtiğiniz kişi artık ‘Favoriler’ sekmesinde görüntülenecektir. Ancak henüz bu özellik sizin Whatsapp uygulamanıza gelmemiş olabilir. Bunun nedeni bu özellik daha sadece geliştirme aşamasında ve sadece belirli beta sürümlerinde kullanıcıların test etmesi için yayınlanıyor. Özelliğin geliştirmesi tamamen tamamlandığında, tüm cihazlar için herkese açık sürüm yayınlanacaktır. Böylece artık favorilerinize kişi ekleyebileceksiniz.

Bu Özellik Ne Zaman Yayınlanacak?

Favori kişiler özelliği yukarıda da belirttiğimiz üzere şu anda Whatsapp tarafından geliştiriliyor. Özellik hazır olduğunda test aşamasına geçilecek ve bunun ardından herkese açık olarak yayınlanacak. Bu nedenle bu özelliğin yayınlanması birkaç ayı bulabilir. Yapılacak olan test sürecinin kısalığına göre önümüzdeki haftalarda da özelliğin herkese açık hale gelmesi mümkün.

Bu konudaki önemli güncellemeleri Whatsapp hakkında gelişmeleri yayınlayan WABETAINFO’nun internet sitesinde görüntülemeniz mümkün. Bu sitede, Whatsapp uygulamasına gelecek tüm özellikler ve güncellemeler yayınlanmaktadır.

Whatsapp favori kişiler nasıl kullanılır isimli bu yazı hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Bizim için görüşleriniz oldukça önemlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir