1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

X Premium İptal Etme Nasıl Yapılır? (Twitter)

X Premium İptal Etme Nasıl Yapılır? (Twitter)
1

Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra ismi Twitter’dan X’e dönen X platformunda artık Premium üyelikler mevcut. Premium üyelik alan ve memnun olmayan, üyeliğini iptal etmek isteyen bazı kullanıcılar da mevcut. Bu içeriğimizde X Premium iptal etme işleminin nasıl gerçekleştiğinden bahsedeceğiz. Eğer X’te bir premium üyelik aldıysanız ve iptal etmek istiyorsanız içeriği sonuna kadar mutlaka okuyun.

X platformunda mavi tik almak ya da diğer özelliklerden yararlanmak için bir premium üyelik aldınız ve sonradan vaz geçtiyseniz, iptal etmek istiyor olabilirsiniz. Premium üyelikler iptal edilebilir ancak bazı şartlar bulunmaktadır. Eğer bu şartları karşılıyorsanız aldığınız premium üyeliği iptal edebilir veya iade alabilirsiniz. Bunu yapmak için hangi adımları uygulamanız gerektiğini size detaylıca anlattık.

x premium iptal etme 2024

X Premium İptal Etme Şartları Nelerdir?

X Premium üyeliğinizi iptal etmek için bir şart bulunmasa da, iade etmek için belirli şartlar vardır. Eğer Premium üyeliği yeni aldıysanız ve geçerli bir iade sebebiniz varsa üyeliğinizi iptal edip iade alabilirsiniz. Örneğin size verilen vaatler ödeme sonrası uygulanmadığında ya da bir sorun ile karşılaştığınızda kolaylıkla iade alabilirsiniz. Eğer amacınız iade değilse ve bir sonraki aylarda üyelik almak istemiyorsanız, abonelik iptalinizi de kolayca yapabiliyorsunuz. Aşağıda detayları olarak bundan da bahsettik.

X Premium İptal Etme (Abonelik İptali)

Almış olduğunuz X Premium üyeliğini iptal etmek istediğinizde, eğer geçerli bir iade sebebiniz yoksa şu anda kullanmış olduğunuz üyelik iptal edilmez ancak aboneliğiniz iptal edilir. Böylece bir sonraki aylarda Premium üyeliğiniz yenilenmez. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları birebir olarak uygulamanız yeterli olacaktır.

Masaüstü cihazlar için iptal etme adımları:

X’in web sitesine girin ve hesabınıza giriş yapın.

Daha Fazla > Ayarlar ve gizlilik kısmına girin.

Açılan sayfada, Premium sayfasına girin ve ardından “Manage subscription” ya da Türkçesiyle Aboneliği Yönet butonuna tıklayın.

Açılan sayfada aboneliğinizin detayları karşınıza çıkacaktır. Sol kısımda ise beyaz bir iptal etme butonu göreceksiniz. Butona tıkladığınızda aboneliğiniz iptal edilecek ve bir daha yenilenmeyecektir.

Mobil üzerinden iptal etmek isteyen kişiler de, birkaç yöntem ile bu aboneliği iptal edebilir. Eğer iOS kullanıcısıysanız X Premium iptal etme işlemini yapmak için telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasını açın. Abonelikler sayfasını bulun ve o sayfa üzerinden X Premium aboneliğinizi iptal edin. Android cihazlarda da, Play Store’a girip aboneliklerim kısmından aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Eğer masaüstü ya da mobilde Premium iptali hakkında sorun yaşıyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz. Hem masaüstü, hem iOS hem de Android cihazlarda X Premium iptal etme işlemi oldukça basittir. Yalnızca birkaç tık ile aboneliğinizi iptal edebiliyor ve bir daha yenilenmemesini sağlayabiliyorsunuz.

Premium İptal Edildiğinde Ne Zamana Kadar Kullanılır?

Aboneliğinizi iptal ettikten sonra mevcut abonelik sürecinizin sonuna kadar abonelik avantajlarınızı kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Örneğin aboneliğiniz ayın 30’unda bitiyor ise, ayın 30’una kadar mavi tik gibi X Premium avantajları hesabınızda kalıyor. Ayın 30’unda aboneliğiniz tamamen iptal olarak bir daha yenilenmiyor.

Abonelik döneminizin sonu geldiğinde eğer aboneliğinizi iptal etmemiş olsaydınız, X kayıtlı kartınızdan ödeme alacak ve aboneliğinizi devam ettirecekti. Abonelik iptalinizi yaptığınızda son güne kadar X Premium avantajlarını kullanırsınız ve son gün geldiğinde üyeliğiniz yenilenmez. Böylece Premium üyeliğiniz tamamen iptal edilir.

Bu içeriğimizde X platformundaki aboneliğinizi nasıl iptal edeceğinizden ve hangi şartlar olduğunda iade alabileceğinizden bahsettik. X Premium iptal etme içeriği hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizlere belirtebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca eklemek istediğiniz bir bilgi olursa, diğer kullanıcılarımız ile yine yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir