1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Kick Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kick Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?
0

Yeni yayın platformu Kick, son zamanlarda oldukça popüler bir hale geldi. Öyle ki, birçok yayıncı çoktan Twitch’i bırakıp Kick’e geçti bile. Kick platformunda üyeliğinizi oluşturduktan sonra eğer kullanıcı adınızı değiştirmek isterseniz bunu kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Ancak tabii ki, kullanıcı adı değiştirmenin bir sınırı bulunuyor. Bu içeriğimizde tüm bu detaylardan sizlere bahsedeceğiz.

Kick platformu kısa sürede diğer rakiplerini geride bırakarak en popüler yayın platformlarından birisi oldu. Sunduğu avantajlar nedeniyle yayıncılar tarafından tercih edilen Kick, şu anda hem Türkiye’de hem de dünya da oldukça seviliyor. Ancak kayıt olduktan sonra kullanıcı adını değiştirmek isteyen bazı kullanıcılar nasıl değiştireceğini bilemediğinden dolayı sorun yaşıyor. Bu içerikte Kick kullanıcı adı değiştirme işleminden bahsettik.

kick kullanıcı adı değiştirme

Kick Kullanıcı Adı Değiştirme [Görsel Anlatım]

Kick platformunda kullanıcı adınızı değiştirmek oldukça kolaydır. Ancak şöyle bir kısıtlama da bulunuyor; eğer kullanıcı adınızı değiştirirseniz, yalnızca 60 gün sonra yeniden kullanıcı adınızı değiştirebiliyorsunuz. Yani 60 günde 1 olarak isim değişikliği yapılabiliyor. Bu nedenle, kullanıcı adınızı seçerken çok dikkatli seçim yapmalısınız.

Aşağıdaki adımları takip ettiğinizde, Kick platformundaki kullanıcı adınızı (yani nickinizi) kalıcı olarak değiştirebiliyorsunuz. Tüm adımlara dikkatle uyarak nasıl isminizin değişeceğini öğrenebilirsiniz. Detaylı olarak listede tüm adımlar yer almaktadır.

İşte Kick kullanıcı adı değiştirme için yapmanız gerekenler:

 1. Kick platformunda hesabınıza giriş yapın.

 2. Ana sayfaya geldiğinizde, sağ üstteki profil resminize tıklayın.

 3. Altta çıkan menüden, Ayarlar’a girin.

  kick kullanıcı adı değiştirme
 4. Ayarlara girdiğinizde sayfayı biraz aşağı kaydırın. “Kullanıcı adı” başlıklı bir kutucuk göreceksiniz.

  thumbnail
 5. Bu kısımdan, sağ alttaki “Düzenle” butonuna tıklayarak kullanıcı adınızı düzenleyin.

 6. Uyarı: Kullanıcı adınızı düzenlemeden önce iki faktörlü doğrulamanın hesabınızda aktif olması gerekmektedir.

 7. Bunun için ayarlardan “Güvenlik” sekmesine girin ve “İki Faktörlü Doğrulamayı Etkinleştir” butonuna tıklayın.

 8. Buradan etkinleştirmeyi yaptıktan sonra, yeniden kullanıcı adınızı düzenlemeyi deneyin.

Bu işlemleri yaptığınızda artık kullanıcı adınızı değiştireceksiniz. Ancak kullanıcı adı 60 günde yalnızca 1 kez değiştirilebiliyor. Bu nedenle isminizi değiştirmeden önce iyi düşünmenizi tavsiye ederiz. Eğer yanlış bir seçim yaparsanız, koymuş olduğunuz ismi 60 gün boyunca kullanmak zorunda kalacaksınız.

Eğer iki adımlı doğrulamayı etkinleştirme sırasında bir sorun yaşarsanız, Kick ile iletişime geçerek bu sorunu bildirebilirsiniz. İki adımlı doğrulamayı etkinleştirmek için etkinleştir tuşuna bastıktan sonra çıkan QR kodu telefonunuzdan okutmanız gerekmektedir. Ardından telefonunuzdan gösterilen işlemlere devam ettiğinizde iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmiş olacaksınız. İki adımlı doğrulamayı etkinleştirmediğiniz takdirde hesabınızın kullanıcı adını değiştiremezsiniz. Neden bilmeyiz ama Kick böyle bir kural koymuş. Dolayısıyla Kick kullanıcı adı değiştirme için iki faktörlü doğrulama gereklidir.

Kick Kullanıcı Adı Önerileri

Aşağıda, Kick platformunda kullanabileceğiniz çeşitli kullanıcı isimleri bulunmaktadır. Eğer isim bulmakta zorlanıyorsanız bu isimlerden birisini kullanabilirsiniz.

 1. oyunkrali
 2. yayinustu
 3. oyunaskeri
 4. videoasker
 5. takipcibey
 6. yayindevi
 7. eglencesir
 8. oyunhavuzu
 9. izleyicibey
 10. kickkrali
 11. yayinadam
 12. oyunsef
 13. sohbetsir
 14. yayinmizrak
 15. kulturknight
 16. videoorman
 17. macsava
 18. iletisimkrali
 19. yayintoprak

Kick Kullanıcı Adı Değiştirme Sınırı Var mı?

Evet, Kick kullanıcı adınızı değiştirirken uymanız gereken bir sınır bulunmaktadır. Bu sınır, yukarıda da belirttiğimiz gibi “60 günde 1 kullanıcı adı değiştirme” sınırıdır. Sayı olarak herhangi bir limit bulunmasa da, gün olarak bir isim değişikliği limiti vardır. Kullanıcı adını bugün değiştiren bir kullanıcı, 2 ay boyunca bir daha değiştirmeyecektir. Dolayısıyla, Kick kullanıcı adı değiştirme limiti 60 gündür.

Bu içeriğimizde, Kick platformunda kullanıcı adının nasıl değiştirileceğinden bahsettik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca, eklemek istediğiniz bir kısım olursa diğer ziyaretçilerimizin de faydalanabilmesi için paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir