1. Anasayfa
 2. Gündem

GAIN Açık Mikrofon Başvuru Nasıl Yapılır? Mevzular Başvuru Yapmak

GAIN Açık Mikrofon Başvuru Nasıl Yapılır? Mevzular Başvuru Yapmak
0

GAIN Açık Mikrofon başvuru yapmak isteyen binlerce insan bulunuyor. GAIN’de yayınlanan ve Oğuzhan Uğur’un sunduğu Mevzular Açık Mikrofon programına seyirci olarak katılmak ve soru sormak için başvuru yapmanız gerekiyor. Programa katılmak isteyenler arasında yer almak için başvurunuzu nasıl ileteceğinizden ve programa katılmak için yapmanız gerekenlerden detaylıca bahsettik. Mevzular Açık Mikrofon başvuru nasıl yapılır? İşte tüm detaylar…

Seçim döneminde Youtube’da gündemi baştan sona değiştiren program olan Mevzular Açık Mikrofon, artık GAIN’de yayınlanıyor. GAIN üzerinden izlenebilen bu programa seyirci olarak katılmak ve konuklara soru iletmek isteyen binlerce kişi bulunuyor. Bu programa başvurmak için yapmanız gerekenlerin ne olduğundan tüm detaylarıyla birlikte bahsettik. İşte GAIN Açık Mikrofon başvuru yapma adımları…

GAIN açık mikrofon başvuru nasıl yapılır

GAIN Açık Mikrofon Başvuru Nasıl Yapılır?

Mevzular Açık Mikrofon’a başvuru yapmak için tek yapmanız gereken Babala TV sosyal medya hesaplarını takip etmeniz olacaktır. Babala TV, genellikle X (Twitter) platformu üzerinden sıradaki programa konuk olacak olan kişiyi açıklar ve “#sorumvar” etiketi ile yorumlarda soruların sorulmasını ister. Sonrasında Babala TV ekibi yorumlardan bu etiketi kullanan kişileri seçerek ulaşırlar ve programa davet ederler. Bu nedenle Açık Mikrofon’un bir başvuru formu yoktur. Yalnızca sosyal medya üzerinden Mevzular Açık Mikrofon izleyicisi olmak için yorum yapmanız yeterli oluyor.

Tabii ki her yorum yapan kişiyi programa alamazlar. Bu kişiler arasından seçim yapabilmek için çeşitli şartlar bulunmaktadır. Bu şartları uygulayan vatandaşlar programa davet edilir. Şartların tamamını karşılıyorsanız yorumlara “#sorumvar” etiketiyle yorum bırakmanız mümkün.

Mevzular Açık Mikrofon Başvuru Şartları

Mevzular Açık Mikrofon programına katılmak için tabii ki de bazı şartlar bulunuyor. Bu şartların sosyal medya hesabınızla ilgili olanları olduğu gibi, sizinle alakalı olanları da var. Aşağıda Mevzular Açık Mikrofon’a katılmak için gereken şartların tümü yer almaktadır.

 • Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşı olmak.
 • En az 18 yaşını doldurmuş olmak.
 • Programa katılacak olan konuk eğer bir siyasi ise, karşıt görüşten olmak. (Programın amacına uygun olabilmesini sağlamak için gelecek olan konukla aynı görüşe sahip olanlar genellikle programa alınmaz.)
 • Başvuru yaptığınız profilinizin herkese açık olması.

Bu şartları karşılayan ve sosyal medyadan yorum yaparak başvurusunu ileten herkes seçildiği taktirde programa katılabilir. Programa katıldığınızda ahlak ve saygı çerçevesini aşmadan istediğiniz her soruyu sormanıza izin verilir. Soru sormak alanında tüm seyircilere özgürlük sağlanmaktadır. İstenilen her sorunun sorulmasına izin verilmektedir.

Eğer Mevzular Açık Mikrofon başvuru şartlarının tamamını karşılıyorsanız, sosyal medya üzerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Babala TV ekibi kısa süre içerisinde size sosyal medyadan ulaşır ve sizi programa davet ederek bilgilendirir. Böylece programa katılmaya hak kazanırsınız.

Mevzular Açık Mikrofon Seyirci Başvuru Yapmak

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Mevzular Açık Mikrofon programında herhangi bir başvuru formu bulunmuyor. Sosyal medya üzerinden Babala TV ve Oğuzhan Uğur’un hesaplarını takip etmeniz gerekiyor. Yeni bir konuk duyurulduğunda gönderinin altına “#sorumvar” etiketini bırakmanız yeterli olacaktır. Eğer şartları karşılıyorsanız Babala TV ekibi size ulaşacak ve programa sizi davet edecektir. GAIN Açık Mikrofon başvuru işlemi yalnızca bu kadardır. Ekstradan herhangi bir yere başvuru yapmanız gerekmiyor. Sosyal medyadan takip etmeniz yeterli oluyor.

Bu içeriğimizde GAIN Açık Mikrofon başvuru nasıl yapılır sorusunu tüm detaylarıyla yanıtladık. Mevzular Açık Mikrofon seyirci başvurusu yapmak isteyen herkesin hangi adımları izlemesi gerektiğinden ve programa nasıl katılacağından bahsettik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için oldukça değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir