1. Anasayfa
 2. Gündem

Instagram Çöktü mü? 20 Mart Instagram Açılmıyor? Akış Yenilenemedi Hatası 2024

Instagram Çöktü mü? 20 Mart Instagram Açılmıyor? Akış Yenilenemedi Hatası 2024
1

Son yarım saattir ne yazık ki Instagram’a erişim sağlanamıyor. Şu anda Instagram üzerinde herhangi bir işlem sağlanamıyor. Ana sayfanızı yenilemeye çalıştığınızda ‘Akış yenilenemedi’ hatasını alıyorsunuz. 20 Mart 2024 saat 18:00’dan sonra Instagram’a erişimde global çapta sorunlar yaşanıyor. Şu anda yalnızca siz değil, hiç kimse Instagram’a erişim sağlayamıyor. Kısa süre içerisinde Meta ekibinin sorunu çözmesi bekleniyor.

Instagram’ın yanı sıra bazı kullanıcılar Facebook’a da erişim sağlayamadığını ifade etti. Şu anda Instagram açılsa da, içerisinde herhangi bir işlem sağlamak mümkün değil. Ana sayfanızı yenileyemiyor, profilinizi görüntüleyemiyor ya da herhangi bir DM gönderemiyorsunuz. Reels kısmında şu anda bir sorun görünmüyor.

instagram çöktü mü 20 mart

Instagram Çöktü mü? 20 Mart 2024

Evet şu anda tüm kullanıcılar Instagram’a erişmekte sorun yaşıyor. Anlık olarak Instagram ve Facebook’a birçok kullanıcı erişemiyor. Akşam saatlerinde erişimi kesilen Instagram’ın sorunu kısa süre içerisinde düzeltmesi bekleniyor. Çok kısa zamanda Instagram tarafından bir açıklama gelebilir ya da kısa süre içerisinde sorun düzeltilebilir. Eğer ana sayfanızı yenilemeye çalıştığınızda ‘Akış yenilenemedi’ hatası alıyorsanız, bu internet bağlantınızdan kaynaklı değil, Instagram’dan kaynaklıdır. Çünkü şu anda Instagram uygulamasına erişemeyen yalnızca siz değilsiniz. Dünya çapında Instagram’a erişmekte sorun yaşanıyor.

Instagram çöktü mü? Instagram neden açılmıyor gibi sorular hemen gündeme geldi. Facebook ve Instagram’da genel bir sorun söz konusu oldu. Hem Facebook kullanıcıları, hem de Instagram kullanıcıları uygulamalara erişirken şu anda sorun yaşıyor. Henüz Instagram ve Facebook’un sahibi olan META’dan herhangi bir açıklama gelmese de, dünya çapında bu sorunun yaşandığını görüyoruz. Sorunun kısa süre içerisinde çözüleceği tahmin ediliyor.

Instagram Neden Açılmıyor?

Instagram’ın açılmamasının sebebi şu anda tüm dünyada genel olarak yaşanan bir erişim problemidir. Instagram’a girmeye çalıştığımızda ana sayfayı yenileyemiyor veya profilimizi görüntüleyemiyoruz. Aynı şekilde herhangi bir kullanıcıya DM gönderemiyor ve DM alamıyoruz. Genel bir sorun olarak karşımıza çıkan bu erişim sorununun kısa süre içerisinde çözüleceği tahmin ediliyor. Ancak herhangi bir açıklama gelmediğinden dolayı kesin bilgi vermek de mümkün olmuyor.

Eğer Instagram’a erişim sağlayamıyorsanız yapabileceğiniz tek şey beklemek olacaktır. Çünkü bu sorun şu anda genel bir sorun olarak tüm dünyada yaşanmaktadır. Hem Instagram hem de Facebook tarafında kullanıcılar erişim sağlamakta problemler yaşıyor. Bu sorun kısa süre içerisinde Meta tarafından çözüme kavuşacaktır. Tek yapacağımız şey beklemek ve başka şeylere vakit ayırmak olacaktır.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Veriyor

Instagram şu anda girmeye çalışan kullanıcılara akış yenilenemedi hatası veriyor. Ana sayfanızı yenilemeye çalıştığınızda bu hata ile karşılaşıyorsunuz. Instagram çöktü mü sorusu gündem olurken, kullanıcılar bir şekilde Instagram’a erişmeye çalışıyor. Ancak henüz hala erişim problemi düzelmediğinden dolayı platforma giriş sağlanamıyor. İçerik paylaşmak, beğenmek, yorum yazmak, DM göndermek ve profil düzenlemek gibi herhangi bir işlem şu anda yapılamıyor. Bunun nedeni de dediğimiz gibi şu anda yaşanan erişim problemleri oldu.

Ancak maalesef şu anda ‘Akış yenilenemedi’ hatasını aldığınızda yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Tek yapmamız gereken Instagram’ın açılmasını beklemek olacaktır. Meta ekibinin kısa süre içerisinde yapacağı çalışmalar sonucunda Instagram’ın yeniden erişime açılacağından eminiz.

Özetlememiz gerekirse şu anda yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada Instagram’a erişimde bir problem yaşanıyor. Bu nedenle Instagram çöktü mü sorusu da gündeme tekrardan geldi. Akış yenilenemedi hatası alan kullanıcıların şu anda maalesef yapabileceği herhangi bir şey yok. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi bizlere yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 5
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. reels takır takır açılıyor gerisi komple gitti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir