1. Anasayfa
 2. Gündem

Sarıyer Cola İçinde Alkol Var Mı?

Sarıyer Cola İçinde Alkol Var Mı?
0

Sarıyer Cola içinde alkol var mı? sorusu Sarıyer Cola satın almak ve tüketmek isteyen vatandaşlar tarafından merak konusu haline geldi. Sarıyer Cola, Coca Cola ve Pepsi gibi dünya devlerine yerli alternatif olarak çıkartılmış bir kola markasıdır. Tamamen yerlidir, Türkiye menşeilidir. Sarıyer Cola, tadı ve lezzeti sayesinde birçok tüketicinin favori kolası olmayı başarmıştır.

Sarıyer Cola, rakipleri Coca Cola ve Pepsi’ye göre hem daha uygun fiyatlı hem de yerli üretim olması sebebiyle birçok vatandaşın tercihi haline gelmiştir. Dünyada yaşanan bazı olumsuz olaylar sebebiyle yerli üretimin önemi bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Bunun üzerine birçok ülke yerli üretimlerine ağırlık vermeye başlamıştır. Sarıyer Cola ise Coca Cola ve Pepsi gibi dünya markalarına yerli alternatif arayan tüketicilere çözüm olarak üretilmiştir. Bu sayede vatandaşlar kendi üretimi olan ürünleri kullanabilmektedir.

Sarıyer Cola’nın içerisinde alkol olup olmadığı hakkında sosyal medyada birçok haber dolaşmakta. Bu içeriğimizde Sarıyer Cola içinde alkol var mı sorusunu cevaplandıracağız. Sarıyer Cola hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevapları bu yazımız da. Hadi yazımıza geçelim, işte tüm detaylar…

Sarıyer Cola İçinde Alkol Var MI?

Sarıyer Cola içinde alkol var mı sorusu Sarıyer Cola almak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmakta. Sarıyer Cola, 1996 yılında Sarıyer İçecek tarafından üretilmiştir. Son yıllarda dünyada yaşanan olumsuz olaylar sebebiyle birçok kişi kendi ürettiği ürünlere yönelmiştir. Coca Cola ve Pepsi gibi markalara yerli alternatif arayan tüketicilere çözüm olarak üretilen Sarıyer Cola, kısa süre içerisinde yüz binlerce evin sofrasına girmeyi başarmıştır. Peki, Sarıyer Cola içinde alkol var mı? İşte cevap:

Sarıyer Cola bir gazlı içecektir. Sarıyer Cola’nın içerisinde alkol bulunmamaktadır. Gönül rahatlığıyla satın alıp, tüketebilirsiniz. Sosyal medyada Sarıyer Cola hakkında çıkan asılsız iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Sarıyer Cola’nın içerisinde alkol yoktur. Sarıyer Cola’nın içeriği ise şu şekildedir:

Sarıyer Cola İçindekiler: Sarıyer Cola’nın içerisinde kafein bulunmaktadır. İçindekiler: Su, şeker veya fruktoz – glikoz şurubu (mısır), karbondioksit, renklendirici (amonyum sülfit karamel), asitlik düzenleyici (fosforik asit), aroma vericiler, stabilizör (gam arabik), koruyucu (sodyum benzoat), kafein (maks. 150MG/L), *Kullanılan şeker veya fruktoz – glikoz şurubu şişe veya kapak üzerine kodlanmıştır.

Yukarıda da gözüktüğü üzere Sarıyer Cola’nın içerisinde alkol yoktur. Sarıyer Cola’nın satışı ülkenin dört bir yanında bulunan market ve bakkallar da yapılmaktadır. Satıldığı market ve bakkallar bölge bölge değişkenlik gösterebilirler. Eğer bulunduğunuz bölgede Sarıyer Cola satılmıyorsa yetkili kişiye Sarıyer Cola istediğinizi belirtip, Sarıyer Cola’nın satışlarını arttırmaya yardımcı olabilirsiniz.

sarıyer cola içinde alkol var mı

Dünya pazar lideri Coca Cola ve Pepsi’ye rakip olarak çıkartılan yerli Sarıyer Cola, kısa süre içerisinde yüz binlerce evin sofrasına girmeyi başarmıştır. Dünyada yaşanan son olaylar sebebiyle birçok kullanıcı yerli ürünlere yönelmiştir. Coca Cola ve Pepsi’ye yerli alternatif arayan tüketiciler çözümü Sarıyer Cola ile bulmuştur. Sarıyer Cola, kısa süre içerisinde ülkemizde çok popüler hale gelmiştir. Rakipleri Coca Cola ve Pepsi’ye göre hem daha uygun fiyatlı hem de yerli üretim olduğu için birçok vatandaş tarafından favori kola haline gelmiştir.

Bu içeriğimiz de vatandaşlar tarafından sıkça aratılan Sarıyer Kola içinde alkol var mı? sorusunu cevaplandırdık. İçeriğimiz hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca eklemek istediğiniz bir şey var ise, yine yorumlar kısmından yazımıza ekleme yapabilirsiniz. ‘Ne Alaka‘ diyeceğiniz tuhaf ve sizi eğlendirecek içeriklere de sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir