1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

iPhone Uygulama Resimleri Görünmüyor? iOS 18 Sorunu

iPhone Uygulama Resimleri Görünmüyor? iOS 18 Sorunu
0

iPhone uygulama resimleri görünmüyor sorunu iOS 18’i yükleyen birçok kullanıcı tarafından yaşanıyor. Kullanıcılar telefonlarına iOS 18 beta sürümünü indirdikten sonra bazı hatalarla karşılaştı. Bu hatalardan birisi de uygulama simgelerinin tamamının veya bazılarının görünmemesi oldu. Peki iOS 18 uygulama resimleri görünmeme sorunu nasıl düzeltilir? Beta sürümündeki bu hatayı çözmek için ne yapabilirsiniz? İşte tüm detaylar…

iOS 18’in tam sürümü henüz yayınlanmadı ancak beta sürümü şu anda aktif olarak yayınlandı. Beta sürümünü kullanmak isteyenler telefonuna bu sürümü indirerek kullanabiliyor. Böylece gelecek olan özellikleri önceden görmüş ve test etmiş oluyorlar. Ancak tabii ki henüz tam sürüm olmadığından dolayı birçok hata ile karşılaşıyorlar. Bu hatalardan birisi de iPhone uygulama resimleri görünmüyor sorunu oldu. Eğer iPhone telefonunuzda bu sorunla karşılaşıyorsanız içeriği sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

iphone uygulama resimleri görünmüyor

iPhone Uygulama Resimleri Görünmüyor Sorunu

Bu sorunu yaşamanızın sebebi çok yüksek ihtimalle telefonunuza iOS 18 kurmuş olmanızdır. iOS 18 sürümü henüz tamamlanmadığından dolayı bu tarz birçok hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle henüz tamamlanmamış olan bir beta iOS sürümünü cihazınıza kurmanızı tavsiye etmiyoruz. Hem cihazınızın performansını düşürür hem de bataryanıza zarar verebilir. Ayrıca bu tarz yazılımsal sorunlarla da sürekli olarak karşılaşmanız mümkün. Bu sorunu çözmenin de birçok yolu olduğu söyleniyor. Gelin bu yöntemlere birlikte bakalım.

Telefonu Kilitleyip Yeniden Açın

İlk olarak hiç bir şey yapmadan önce sadece ekranınızı kilitlemeyi ve yeniden açmayı deneyin. Bu çözüm yolu eğer sorununuzu çözerse hiç vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde sorununuzu ortadan kaldırmış olacaktır. Bu genelde çözüme ulaştırmasa da, bazı kullanıcılar sorunu bu şekilde çözdüklerinden bahsetmektedir. Bu nedenle denemenizde fayda var. Eğer telefonu kilitleyip tekrar açtığınız halde düzelmezse, bir sonraki yönteme geçmeniz gerekebilir.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

İkinci yöntem olarak da telefonunuzun ekranını kilitlemek yerine tamamen kapatıp açmanızı öneriyoruz. Bu çözüm yolu da genellikle birçok sorunu ortadan kaldırıyor. Bunu bir denemenizde fayda var. Telefonunuzun güç tuşu ve ses kısma tuşlarına basılı tutarak telefonunuzu kapatın. Bir dakika kadar bekledikten sonra telefonunuzu yeniden açın ve uygulama simgelerini kontrol edin. Eğer sorununuz çözüldüyse ne mutlu bize. Eğer sorununuz hala çözülmediyse bir sonraki çözüm yoluna geçmenin vakti geldi.

Uygulama Simgelerini Düzenleme

Üçüncü çözümümüz de uygulama simgelerini düzenlemek olacaktır. Ana ekrana gelip basılı tutun ve sol üstten düzenle seçeneğine tıklayın. Uygulama simgelerinin ayarlarını değiştirmeyi deneyin. Bu sayede tüm uygulama resimleri yeniden güncellenecek ve geri yerlerine gelecektir. Bu çözüm yolu bazılarında kalıcı olurken bazılarında kısa süreli geçici bir çözüm yolu oluyor. Ancak yine de denemekte fayda var. Bunu yaptığınızda da sorununuzun ortadan kalkma ihtimali var. Ancak sorun hala mı düzelmedi? O zaman geriye tek bir çözüm yolu kalıyor; beta sürümünü kaldırmak.

iOS 18 beta Sürümünü Kaldırın

Yukarıdaki yöntemlerin hiç biri sorununuzu çözmenize yardımcı olmadıysa, geriye tek bir çözüm yolu kalıyor. iOS 18 beta sürümünü cihazınızdan kaldırmanız gerekiyor. Çünkü bu hatanın sebebi henüz tamamlanmamış bir sürüm olan iOS 18’dir. Uygulama simgeleri üzerindeki güncellemeler henüz tamamen hazırlanıp yayınlanmadığından dolayı birçok hata içermektedir. Bu hata da en bariz şekilde görünen hatalardan birisidir. Bu nedenle iOS 18 sürümünü cihazınızdan kaldırırsanız sorununuz bu sefer kesinlikle çözülecektir.

Bu içeriğimizde iPhone uygulama resimleri görünmüyor sorunu hakkında detaylı bir bilgilendirme yaptık. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir