1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Kick Moderatör Verme [ÇÖZÜLDÜ] 2024

Kick Moderatör Verme [ÇÖZÜLDÜ] 2024
0

Kick moderatör verme nasıl yapılır sorusu sosyal medyada merak konusu haline geldi. Dünyanın en büyük yayın platformu Twitch’e rakip olarak geliştirilen Kick platformu, günümüzde oldukça popüler bir hale gelmeyi başardı. Kick diğer rakip yayın platformlarına göre sunduğu avantajlar ile yayıncıları ve izleyicileri kendisine çekmeyi başarıyor. Kick platformu hem yayıncılara daha yüksek komisyon hem de izleyicilere daha az reklam gibi özellikleri barındırması sebebiyle birçok kişinin tercihi haline geliyor. Kick platformunda yayın yapan yayıncılar nasıl moderatörlük verildiğini araştırmaya başladı. Bu içeriğimizde Kick moderatörlük verme ile alakalı merak edilen tüm soruların cevaplarını vereceğiz. Hadi, içeriğimize geçelim. İşte tüm detaylar…

Son zamanlarda Kick platformunda yayıncılık yapan kişiler, istediği bir izleyicisine nasıl moderatörlük vereceğini araştırmaya başladı. Aslında moderatörlük verme işlemi çok basit bir işlemdir. İçeriğimizde moderatörlük verme işlemini nasıl yapacağınızı adım adım detaylı bir şekilde açıklıyoruz. İşte, Kick moderatör verme sorusunun cevabı sizlerle:

Kick Moderatör Verme [ÇÖZÜLDÜ]

Kick platformunda canlı yayınlarınızın kalitesini arttırmak ve sohbet kısmını nezih tutmak için moderatörler yetkilendirebilirsiniz. Kick platformu tüm içerik üreticilerine aynı zamanda topluluk üyelerine de yönetme yetkisi verme olanağı sunuyor. Kanalınıza moderatör eklemek için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

Sohbet Komutu ile Moderatör Ekleme

Yayın sohbetinize aşağıdaki komutu yazarak istediğiniz yayıncıyı moderatör ekleyebilirsiniz.

/mod <kullanıcı adı>

kullanıcı adı kısmına kişinin kullanıcı adını yazarak o kişiye moderatörlük verebilirsiniz. Moderatörlük verdiğiniz kişiler, sohbet mesajlarını kaldırma, kullanıcıları yasaklama, sohbet kullanıcılarının yasağını kaldırma gibi özelliklere sahip olurlar.

Sohbet Komutu ile Moderatör Kaldırma

Yayın sohbetinize aşağıdaki komutu yazarak istediğiniz yayıncıyı moderatörlükten kaldırabilirsiniz.

/unmod <kullanıcı adı>

kullanıcı adı kısmına kişinin kullanıcı adını yazarak o kişiyi moderatörlükten kaldırabilirsiniz.

kick moderatör verme

Kick platformunda dilediğiniz kişilere moderatörlük vererek canlı yayın kalitenizin artmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede eşit bir şekilde görev dağılımı yaparak, tüm iş yükü size kalmaz ve daha kaliteli canlı yayınlar yapmanıza katkı sağlar. Moderatörlük verdiğiniz kişileri dikkatli ve özenli seçmeniz önerilir. Çünkü yanlış seçilmiş moderatörler sohbetinizi spamlayabilir, kötü sonuçlar doğmasına neden olabilir ve canlı yayın kalitenizi düşürmenize sebep olabilir. Moderatörlük vereceğiniz kişileri dikkatli seçmenizi öneririz.

Dünyanın en büyük yayın platformuna rakip olarak geliştirilen Kick platformu, dünyada çıkışından kısa bir süre sonra oldukça popüler hale geldi. Hatta bazı ülkelerde Kick platformu, dünyanın en büyük yayın platformu olan Twitch’i sollayarak zirveye oturmayı başardı. Twitch’e benzerliği ile dikkat çeken Kick, diğer rakip platformlara göre sunduğu teklifler ve ayrıcalıklar sayesinde çok hızlı bir yükseliş göstermeye devam ediyor. Kick her geçen gün büyüme devam ediyor. Ülkemizde Kick platformu, Twitch’i çoktan geride bırakmış durumda. Bu gidişle de artık Türkiye’nin yeni yayın platformu Kick olacak gibi gözüküyor. Twitch tarihin tozlu sayfalarına karışmak üzere.

Sonuç

Özet geçmek gerekirse son zamanlarda birçok kişi tarafından sıkça aratılan Kick moderatör verme nasıl yapılır sorusunun cevabını adım adım açıkladık. Yapmanız gerekenler, Kick sohbetinizde modluk vermek istediğiniz kişinin kullanıcı adını öğrenmek. Daha sonrasında ise /mod <kullanıcı adı> yazarak o kişiye modluk verebilirsiniz.

Ek olarak Kick platformu hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız sitemizin arama kısmına ‘Kick’ yazarak, Kick platformu hakkında yazdığımız diğer içeriklerimize de ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Kısacası bu içeriğimizde Kick moderatör verme nasıl yapılır sorusunun cevabını detaylı bir şekilde açıkladık. Bu içeriğimiz hakkındaki görüş, düşünce ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayınız. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir