1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Facebook Ne Kadar İnternet Yer? 2024

Facebook Ne Kadar İnternet Yer? 2024
0

Facebook ne kadar internet yer? 2024 Ne kadar internet harcar soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. Facebook kullanıcıları sosyal medya platformu Facebook’un fazla internet harcadığından şikayetçi. Bazı kullanıcılar Facebook’un rakiplerine göre çok fazla internet harcadığını söylerken bazı kullanıcılar ise çok az internet harcadığını söylüyor. Bunun üzerine kullanıcılar internette Facebook ne kadar internet yer? Ne kadar internet tüketir sorularını araştırmaya başladı.

Son günlerde sosyal medya platformları arasında en bilinenlerden birisi olan Facebook hakkında fazla internet harcadığı konusunda şikayetler gelmeye başladı. Bazı sosyal medya kullanıcıları Facebook platformunun rakiplerine göre çok fazla internet tükettiğini, bazı kullanıcıları ise tam tersine çok az internet harcadığını söylüyor. Peki, hangisi doğru?

Bu içeriğimizde Facebook ne kadar internet yer? 2024 Ne kadar internet harcar sorularının cevaplarından bahsedeceğiz. Son günlerde kullanıcılar sosyal medya platformu Facebook’un ne kadar internet harcadığını internet üzerinden araştırmaya başladı. Sosyal medya platformu Facebook hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevapları içeriğimizde mevcut. Hadi içeriğimize geçelim, işte Facebook ne kadar internet yer sorusunun cevabı…

Facebook Nedir?

Sosyal medya platformlarının en eskilerinden birisi olan Facebook, 4 Şubat 2004 tarihinde Amerika’da kurulmuştur. Kurucusu Mark Zuckerberg’dir. İlk olarak Facebook, Harvard Üniversitesi öğrencileri için kurulmuştur. Daha sonrasında diğer üniversitelerde de kullanılmaya başlanmıştır. Facebook, insanların sosyalleşmesini, başka insanlarla iletişim kurmasını ve arkadaşlık kurmasını amaçlamaktadır. Çıkışından kısa bir süre sonra Facebook çok popüler hale gelmiştir. Günümüzde milyarlarca kullanıcıya erişmiş, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarının başında gelmektedir.

facebook ne kadar internet yer

Facebook Ne Kadar İnternet Yer?

Son zamanlarda bazı sosyal medya platformu kullanıcıları Facebook’un çok fazla internet harcadığından şikayetçi. Bazı sosyal medya kullanıcıları Facebook’un fazla internet harcadığını söylerken bazıları ise tam tersine çok az internet harcadığını söylüyor. Bunun üzerine kullanıcılar Facebook’un ne kadar internet yediğini, saatte ne kadar internet harcadığını araştırmaya başladı. Peki, Facebook ne kadar internet yer?

SüreHarcanan İnternet
1 dakika2 MB
30 dakika60 MB
1 saat120 MB
2 saat240 MB
6 saat720 MB
24 saat2.8 GB

*Yukarıda yazılı veriler normal Instagram gönderilerini okuyarak geçirdiğiniz varsayılarak hesaplanmıştır. Kullandığınız internet miktarı en az bu şekilde olmaktadır. Eğer fotoğraf veya video izlerseniz internet harcamanızda aynı oranda yükselecektir.

Kısacası Facebook’ta ortalama olarak 1 dakika da 2 MB, 30 dakika da 60 MB, 1 saatte 120 MB, 2 saatte 240 MB, 6 saatte 720 MB, 24 saat yani 1 günde ortalama olarak 2.8 GB internet harcaması yaparsınız.

Daha Az İnternet Harcayan ve Daha Az Alan Kaplayan Facebook Lite Nedir?

Sosyal medya uygulaması Facebook’un daha az internet harcayan ve daha az yer kaplayan uygulamasının adı Facebook Lite’dır. Facebook Lite, normal Facebook işlevi görmektedir. Sadece daha basit tasarım ve bazı özellikler çıkarılmış halidir. Facebook, cihazı eski olan, depolama alanı az olan veya daha az internet harcaması yapmak isteyen kullanıcıları için Facebook Lite’ı çıkarmıştır. Facebook Lite ile normal Facebook’ta yaptığınız her şeyi yapabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Facebook ne kadar internet yer? 2024 Ne kadar internet harcar sorularının cevaplarını detaylı bir şekilde açıkladık. Sosyal medya kullanıcıları Facebook’un çok fazla internet tükettiği konusunda şikayetlerde bulunuyor. Bazı kullanıcılar tam aksine Facebook’un rakiplerine göre çok az internet harcadığını söylüyor. Bunun üzerine kullanıcılar araştırmaya başladı. İçeriğimizden Facebook’un ne kadar internet yediğini okuyabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir