1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Twitter (X) Ne Kadar İnternet Yer? 2024

Twitter (X) Ne Kadar İnternet Yer? 2024
0

Twitter (X) ne kadar internet yer? 2024 Ne kadar internet harcar soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. Kullanıcılar Twitter’ın şimdiki adıyla X platformunun ne kadar internet yediğini araştırmaya başladı. Bazı kullanıcılar Twitter platformunun çok fazla internet harcadığını söylerken, bazıları ise aksine çok az internet harcadığını iddia ediyor.

Son zamanlarda kullanıcılar Twitter yani X’in çok fazla internet tükettiğinden şikayetçi. Bazı Twitter (X) kullanıcıları ise tam tersine rakiplerine göre çok daha az internet harcadığını söylüyor. Günümüz teknoloji çağı gereği artık her bireyin en az bir sosyal medya hesabı bulunuyor. Bu sosyal medya platformları arasında en çok kullanılanlardan birisi ise Twitter (X) platformudur. Peki, Twitter (X) ne kadar internet yer? 2024 Ne kadar internet harcar?

Bu içeriğimizde Twitter (X) ne kadar internet yer? 2024 Ne kadar internet harcar sorularının cevabından bahsedeceğiz. Son günlerde kullanıcılar Twitter’ın internetlerini fazla harcadığı konusunda şikayet ediyor. Bazı Twitter kullanıcıları ise tam tersine Twitter’ın rakip uygulamalar yerine çok daha az internet harcadığını söylüyor. Twitter (X) hakkında kafanıza takılan tüm soruların cevapları içeriğimizde mevcut. Hadi içeriğimize geçelim, işte Twitter (X) ne kadar internet yer sorusunun cevabı…

Twitter (X) Nedir?

Twitter yeni adıyla X, Twitter Inc. şirketi tarafından Amerika’da kurulmuştur. Twitter yeni adıyla X, çevrimiçi bir sosyal medya platformudur. X’de kullanıcılar ‘tweet’ atabilir, fotoğraflar ve videolar paylaşabilirler. Kullanıcılar tweet atabilir, retweet edebilir ve diğer kullanıcılara mesaj gönderebilir. Twitter (X), sosyal medya platformları arasında en çok tercih edilenlerin başında gelmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda Elon Musk, Twitter’ı satın aldı. Satın aldıktan sonra ilk işi Twitter ismin “X” olarak değiştirmek oldu. Daha sonrasında ise mavi tiki her kullanıcı tarafından satın alınabilir hale getirdi. Elon Musk’ın bu düzenlemeleri birçok kişi tarafından yoğun tepki gördü.

twitter (x) ne kadar internet yer

Twitter (X) Ne Kadar İnternet Yer?

Son zamanlarda Twitter kullanıcıları Twitter’ın fazla internet harcadığından şikayetçi. Bazı kullanıcılar Twitter’ın çok fazla internet harcadığını söylerken bazıları ise tam tersine Twitter’ın rakiplerine göre çok az internet harcadığını söylüyor. Bunun üzerine kullanıcılar internette Twitter (X) ne kadar internet yer, ne kadar internet harcıyor sorularını araştırmaya başladı. Peki, Twitter (X) ne kadar internet yer? İşte detaylar…

SÜREHARCANILAN İNTERNET
1 dakika6 MB
10 dakika60 MB
1 saat360 MB
2 saat720 MB
6 saat2 GB 160 MB
24 saat8 GB 640 MB

* Yukarıda Twitter’da ortalama olarak harcanılan internetler detaylı bir şekilde yazmaktadır.

 • Twitter yani X platformunda sadece tweetleri okuduğunuz takdir de çok az internet harcaması yaparsınız. Ortalama olarak 1 saat boyunca sadece tweetleri okursanız yaklaşık 40 – 50 MB arası internet harcarsınız.

Kısacası Twitter şimdiki adıyla X platformunda 1 dakika da ortalama olarak 6 MB, 10 dakika da ortalama olarak 60 MB, 1 saat içerisinde ortalama olarak 360 MB, 2 saat içerisinde yaklaşık 720 MB, 6 saat içerisinde 2 GB 160 MB, 24 saat yani 1 günde yaklaşık 8.5 GB internet harcaması yaparsınız. Bu hesaplamaya Twitter’da izlediğiniz videolar ve resimlerde dahil edilmiştir.

Bu içeriğimizde Twitter (X) ne kadar internet yer? 2024 Ne kadar internet harcar sorularının cevabını detaylı bir şekilde açıkladık. Son zamanlarda Twitter (X) kullanıcılar Twitter’ın fazla internet harcadığından şikayetçi. Kullanıcılar Twitter’ın ne kadar internet tükettiğini araştırıyor. Bu yazımızda bu soruların cevabını açıkladık.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir