1. Anasayfa
 2. Sağlık

Gainer Ne Kadar Kilo Aldırır? 2024

Gainer Ne Kadar Kilo Aldırır? 2024
0

Gainer ne kadar kilo aldırır sorusu sosyal medyada merak konusu haline geldi. Hızlı bir şekilde kalori alarak, kilo almak isteyen kişiler supplementlere yani destekleyicilere yöneliyor. Kalori açığını kapatmak ve fazladan kalori almak için kullanılan gainer (karbonhidrat tozu), günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bazı kişiler Gainer yani karbonhidrat tozunun kilo aldırmadığını iddia ederken bazılar ise doğru kullanımda gerçekten ciddi manada kilolar kazandırdığını söylüyor. Bu içeriğimizde Gainer ne kadar kilo aldırır sorusu ile alakalı merak edilen tüm soruları cevaplandıracağız. Hadi, içeriğimize geçelim. İşte tüm detaylar…

Kilo almak ya da kalori açığını kapatmak isteyen kişiler veya sporcular, ek takviye olan Gainer yani karbonhidrat tozuna yöneliyor. Gainer yani karbonhidrat tozu, yetersiz kalori alan ya da her gün pilav, tavuk, et gibi yiyecekler ile vakit kaybetmek istemeyen kullanıcılar için eşi benzeri görülmemiş bir fırsattır. İçerisindeki yüksek karbonhidrat ve protein değerleriyle sizin kilo almanıza çok yardımcı oluyor. Gainer satın almak isteyen kişiler ise Gainer’ın ne kadar kilo aldırdığını merak ediyor. Peki, Gainer ne kadar kilo aldırır? 2024

Gainer Nedir?

Gainer yani karbonhidrat tozu, kalorili protein tozuna denir. Gainer, karbonhidrat, protein ve yağ içerdiği için, kişilerin günlük alması gereken kalori ihtiyacını karşılamaktadır. Bu sebepten dolayı Gainer yani karbonhidrat tozu bir besin takviyesi olarak da nitelendirilmektedir. Gainer’ı genellikle kalori açığı olan ya da kilo almak isteyen bireyler tercih etmektedir. Yemeklerden alamadıkları kalorileri, gainer ile alabilirler.

Gainer yani karbonhidrat tozu, düzenli ve istikrarlı kullanımda kilo aldıran bir supplement çeşididir. Eğer Gainer tek başına kullanılırsa pek bir işe yaramayabilir. Gainer kullanırken yediğiniz besinlerin porsiyonunu da arttırmanız gerekmektedir. Her şeyi Gainer’dan beklemek yanlış olacaktır. Gainer yani karbonhidrat tozunu doğru ve düzenli kullanan kişilerin kilosunda ciddi manada bir artış gerçekleşmiştir. Peki, Gainer ne kadar kilo aldırır?

gainer kilo aldırır mı

Gainer Ne Kadar Kilo Aldırır?

Gainer ne kadar kilo aldırır? Kaç kilo aldırır soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. Kilo almak isteyen ya da kalori açığını kapatmak isteyen kişiler bu soruların cevabını araştırıyor. Normal yemeklerden alamadığımız kalorileri gainer yani karbonhidrat tozu ile alabiliriz. Bazı kişiler Gainer yani karbonhidrat tozunun hiçbir işe yaramadığını ve kilo aldırmadığını söylerken, bazıları ise tam aksine doğru ve düzenli kullanımda ciddi mana da kilo aldırdığını dile getiriyor. Peki, Gainer ne kadar kilo aldırır?

Gainer yani karbonhidrat tozu, doğru ve düzenli 1 aylık kullanımda minimum 6 kilo artışı sağlar. Düzenli Gainer kullanan kişilerin ortalama aylık 5 – 10 kilo aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Gainer’ı aldım, sadece Gainer içtim ama kilo alamadım diyorsanız bu büyük ihtimalle sizden kaynaklıdır. Siz gainerın yanında yemenizi ve içmenizi de arttırmazsanız kilo artışı beklemeniz saçma olacaktır. Gainer bir kilo alma sihiri değildir. Düzenli bir şekilde kullanmalı ve yeterli düzeyde besin almanız gerekmektedir. Aksi takdirde kilo artışı sağlayamazsınız.

Şahsen ben 1 aylık Gainer kullanışımda ortalama olarak 10 kilo artışı sağlayabildim. Gainer’ın yanında takviye edici gıdalar ile beslenmeye özen gösterdim. Bu süreçte beslenmeniz çok önemlidir. Kuruyemişler, cici bebe, makarna vb. kalorili yiyecekler sizin kilo almanızı hızlandıracaktır. Bu işin en önemli kuralı asla pes etmemektir. Pes ederseniz kilo alamazsınız. Bu süreçte gainerdan kaynaklı mideniz bozulabilir, karnınız ağrıyabilir. Bunlar çok normaldir. Eğer karın ağrınız belirli bir süre içerisinde geçmiyorsa uzman bir doktora başvurmanız önerilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir