1. Anasayfa
 2. Finans

İstegelsin Ne Kadara Satıldı? ŞOK Tarafından Satın Alındı!

İstegelsin Ne Kadara Satıldı? ŞOK Tarafından Satın Alındı!
0

İstegelsin ne kadara satıldı sorusu oldukça merak ediliyor. Dev market zincirlerinden biri olan ŞOK Marketleri, 2018’de kurulan İstegelsin’i satın aldı. Rekor yükseklikte bir anlaşma ile gerçekleştirilen bu satın alma işlemi hakkında tüm detaylar belli oldu. İki firmanın aralarında yapmış olduğu bu anlaşma KAP’ta (Kamu Aydınlatma Platformu) ortaya çıktı. İşte ŞOK tarafından satın alınan İstegelsin hakkında merak edilen tüm detaylar…

Anlaşma detayları ortaya çıktığında görülen tutar dudak uçuklattı. Rekor bir anlaşma ile satın alınan İstegelsin artık ŞOK bünyesinde hizmet verecek. Getir, Yemeksepeti veya Trendyol GO gibi bir sisteme sahip olan İstegelsin uygulaması 2018 yılından beri hizmet veriyordu. Bugün ise yapılan anlaşma ile birlikte artık ŞOK bünyesine dahil oldu. Peki bu anlaşma tutarı ne kadar? İstegelsin ne kadara satıldı? İşte tüm detaylar…

istegelsin ne kadara satıldı

İstegelsin Nedir?

İstegelsin, Türkiye’de hızla büyüyen bir online alışveriş platformudur. Genellikle şehirlerdeki süpermarket, market, manav gibi perakende işletmelerinden alışveriş yapmayı sağlayan bir platform olarak bilinir. Kullanıcıların market ihtiyaçlarını evden hiç ayrılmadan online olarak karşılamasını sağlayan İstegelsin, çevrimiçi teslimat hizmeti sunmaktadır.

Aynı Getir, Trendyol GO veya Yemeksepeti gibi online market teslimatı hizmeti veren İstegelsin 2018 yılında kuruldu. Mehmet Fatih Saraç tarafından kurulan İstegelsin 2024 yılında ŞOK Marketleri tarafından satın alındı. İstanbul merkezli olarak kurulan bu şirket şu anda Türkiye’nin birçok noktasında hizmet veriyor .

İstegelsin Satıldı mı?

İstegelsin, ŞOK Marketleri ile yapılan anlaşma doğrultusunda ŞOK tarafından satın alındı. Anlaşma detayları KAP üzerinden yayınlandı. Yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer alıyor;

“Future Teknoloji Ticaret A.Ş ‘nin ödenmiş sermayesinin yüzde 100’üne tekabül eden payların Future Star E-Ticaret A.Ş’den peşin olarak satın alınması için pay alım sözleşmesi imzalanmıştır. Pay alım sözleşmesi imza tarihi itibariyle Future Teknoloji Ticaret A.Ş ‘nin finansal borcu bulunmamaktadır.”

Bu açıklamaların ardından İstegelsin ne kadara satıldı sorusu gündeme geldi. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden anlaşmanın detaylarına bakıldığında anlaşma tutarının ne kadar olduğu bilgisine ulaşılabiliyor. Bu rakam, birçok insanın şaşırmasına neden oldu. Rekor bir anlaşma ile satılan İstegelsin’in satıldığı fiyat haberimizde..

istegelsin ne kadara satıldı

İstegelsin Ne Kadara Satıldı?

Şimdi geldik en çok merak edilen, İstegelsin ne kadara satıldı sorusuna. Şok Market, e-ticaret platformundaki büyümesini hızlandırmak amacıyla, Future Teknoloji Ticaret A.Ş.’nin sermayesinin tamamını temsil eden payları satın aldı. Şirket, Future Teknoloji Ticaret A.Ş.’nin tüm paylarını 220 milyon TL‘ye satın almak için pay alım sözleşmesi imzaladığını duyurdu. İşlem fiyatı, değerleme raporunda belirlenen şirket değer aralığı orta noktasına göre yüzde 10 iskonto içerecek şekilde pazarlık usülü ile belirlendi. KPMG Yönetim Danışmanlığı A.Ş.’nin değerleme raporuna göre, Future Teknoloji Ticaret A.Ş’nin değeri 244,9 milyon TL olarak belirlenmişti. Şirket, Future Teknoloji Ticaret A.Ş’den ödenmiş sermayenin yüzde 100’ünü tekabül eden payları peşin olarak satın aldı. Ayrıca, pay alım sözleşmesi imza tarihinde Future Teknoloji Ticaret A.Ş’nin finansal borcunun bulunmadığı belirtildi.

İstegelsin, 220 milyon TL’lik bir anlaşma ile ŞOK Marketleri tarafından satın alındı. Bu anlaşmanın ardından şu anda eve teslim hizmeti vermeye devam eden İstegelsin, artık ŞOK Marketleri’nin bünyesinde hizmet vermeye devam edecek. Değeri 244,9 milyon TL olarak belirlenen İstegelsin %10 iskonto içeren pazarlık ile birlikte 220 milyon TL’ye satıldı.

Bu içeriğimizde İstegelsin ne kadar satıldı sorusunu detaylı bir şekilde yanıtladık. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir