1. Anasayfa
 2. Eğitim

YKS Günü Otobüsler Bedava mı 2024? Toplu Taşıma Ücretsiz mi?

YKS Günü Otobüsler Bedava mı 2024? Toplu Taşıma Ücretsiz mi?
0

YKS günü otobüsler bedava mı sorusu birçok ilde soruluyor. Ülkemizin birçok bölgesinde YKS günü toplu taşıma ücretsiz mi merak ediliyor. Tabii ki bu ilden ile değişen bir durumdur. Hangi illerde YKS günü toplu taşıma ücretsiz olacak bir bir listeledik. YKS günü öğrenciler sınava yetişmek için toplu taşımaya ücretsiz binecek mi? İşte tüm detaylar…

Her sene olduğu gibi bu sene de Haziran ayında adaylar YKS oturumlarına girecek. 8 Haziran Cumartesi günü birinci oturum ve 9 Haziran Pazar günü 2. oturum gerçekleştirilecek. Ancak birçok öğrencinin merak ettiği konu bu günlerde toplu taşımaların ücretsiz olup olmayacağı konusudur. Genellikle birçok belediye öğrencilere sınava giriş kağıdını gösterdiği taktirde toplu taşımayı ücretsiz kullanabileceğini söylüyor. Peki bu sene durumlar nasıl olacak? YKS Günü otobüsler bedava mı? Gelin bir bakalım…

YKS Günü Otobüsler Bedava mı?

ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu YKS sınavının olduğu günlerde birçok büyükşehir belediyesi öğrencilere kolaylık sağlamak için toplu taşıma araçlarını sınava girecek öğrencilerden ücret talep etmiyor. Sınava giriş belgelerini gösteren öğrenciler, toplu taşıma araçlarına ücretsiz olarak binebiliyor. Geçtiğimiz yıllarda birçok belediyenin bunu yaptığına şahit olduk. Peki bu sene hangi belediyeler YKS sınav gününde toplu taşımayı ücretsiz hale getirecek? Gelin bütün büyükşehir belediyelerinin kararlarını tek tek inceleyelim.

İstanbul YKS Günü Toplu Taşıma Ücretsiz Olacak mı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda bu kararı uyguladı. YKS sınavının uygulanacağı günlerde toplu taşıma araçları sınava girecek adaylar için ücretsiz hale getirildi. Sınava giriş belgesini gösteren öğrenciler İETT otobüslerine ve diğer toplu taşıma araçlarına hiçbir ücret ödemeden binerek sınav yerlerine gidebildiler. Her yıl alınan bu kararın İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl da alınması bekleniyor. Henüz erken olduğundan dolayı karar açıklaması şu anda yapılmadı. Ancak yüksek ihtimalle bu yıl da, toplu taşımalar YKS adaylarına sınav günü ücretsiz olacak.

Ankara YKS Günü Ulaşım Ücretsiz mi?

Ankara’da da aynı durum geçerli. Geçtiğimiz yıl YKS sınavının uygulandığı günlerde EGO Genel Müdürlüğü sınava girecek olan adaylara ve ailelerine toplu taşımayı ücretsiz hale getirdi. Sınava giriş belgelerini gösteren adaylar herhangi bir ücret ödemeden toplu taşıma araçlarını kullandı. YKS günü otobüsler bedava mı sorusuna İstanbul ve Ankara için yüksek ihtimalle evet yanıtını verebiliriz. Bunun nedeni, geçtiğimiz yıllarda bu iki büyükşehir belediyesi de YKS gününde adaylara toplu taşımayı ücretsiz hale getirdi. Bu yıl da aynı kararların alınması bekleniyor.

İzmir’de YKS Günü Otobüsler Bedava mı?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’de aynı kararı geçtiğimiz yıllarda sınav gününden önce açıkladı. Toplu taşımaların sınava girecek olan öğrencilere ücretsiz olacağını belirtti. YKS günü otobüsler İzmir’de de bedava oldu. Bu yıl da aynı kararı alması beklenen İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait kent otobüsleri sınav gününde öğrenciler için ücretsiz olabilir.

Konya’da YKS Günü Toplu Taşıma Bedava mı?

Konya Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda YKS günlerinde tramvay ve otobüs seferlerinde düzenlemeler yaptı. Öğrencilerin sınava yetişebilmesi için sınav saatlerinden önceki seferleri artıran Konya Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımı öğrencilere ve ailelerine ücretsiz hale getirdi. Böylece Konya’da sınava girecek olan adayların ulaşımı için tüm kolaylıklar sağlandı. Bu yıl da, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin aynı kararları alınması bekleniyor. Sınav günü yaklaştığında alınan kararlara göre içeriğimizi tekrar güncelleyeceğiz.

Bu içeriğimizde YKS günü otobüsler bedava mı, toplu taşıma ücretsiz mi gibi sorulara yanıt verdik. Eğer aradığınız şehir içeriğimizde yoksa yorumlar kısmında sınava gireceğiniz şehri yazmanız yeterlidir. Sınava gireceğiniz ilin büyükşehir belediyesinin almış olduğu kararı size yanıt olarak editörlerimiz gönderecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir