1. Anasayfa
 2. Gündem

YKS İptal Edilecek mi? Sınav Tekrarlanacak mı? 2024

YKS İptal Edilecek mi? Sınav Tekrarlanacak mı? 2024
0

YKS iptal edilecek mi sorusu hızlı bir şekilde gündeme oturdu. Sosyal medyada ortaya atılan iddialar ve TYT sınavına ait ortaya çıkan fotoğraflar sınava katılan adayların endişelenmesine yol açtı. Soruların önceden çalındığı ya da sınav esnasında bir şekilde fotoğraf çekilmesine izin verildiği iddiaları sosyal medyayı çalkalamaya başladı. Bu iddiaların ardından YKS iptal edilecek mi veya YKS tekrarlanacak mı soruları da hızlı bir şekilde gündeme oturdu.

Biraz önce YKS sorularının çalınmasına ilişkin iddialara yönelik bir haber yayınlamıştık. Sosyal medyada, özellikle de X platformunda YKS sorularının fotoğraflarının ortaya çıkması tüm adayları oldukça endişelendirdi. Gündem hızlı bir şekilde soruların çalınması iddialarıyla doluşmaya başladı. Bu nedenle de 2022 yılında KPSS’nin iptal edilmesine benzer bir şekilde bu yıl da YKS oturumlarının iptal edilme olasılığı şu anda tüm adaylar tarafından konuşuluyor. YKS iptal edilecek mi sorusu herkesin aklındaki tek soru haline geldi.

yks iptal edilecek mi

YKS İptal Edilecek mi?

Öğrencilerin eğitim hayatlarının belki de en önemli sınavlarından biri olan YKS oturumlarından TYT ve AYT oturumları sona erdi. Ancak sosyal medyada ortaya çıkan bazı iddialar sınava giren adayların hiç hoşuna gitmedi. Biraz önceki haberlerimizde yayınladığımız üzere sosyal medyada soruların çalındığı iddiası gezinmeye devam ediyor. Hatta öyle ki, TYT oturumuna ait soruların fotoğrafları bile henüz kitapçık yayınlanmadığı halde sosyal medyada geziniyor. Hal böyle olunca öğrencilerde YKS iptal edilecek mi sorusunu soruyor. Ancak henüz iddiaların tam olarak karşılığının ne olduğuna dair bir bilgi gelmedi.

ÖSYM tarafından bu iddialara ilişkin bir açıklama gelmedi. Soruların önceden çalınmış mı yoksa sınav esnasında fotoğraflarının mı çekildiği bilinmiyor. Belki de iddiaların arkasında farklı bir durum söz konusudur. Şu anda bu iddialara ilişkin herhangi bir açıklama yok. Ancak soruların fotoğraflarının yayınlanıyor olması herkesin aklında bir şüphe uyandırıyor.

ÖSYM, geçtiğimiz yıllarda KPSS oturumlarında yaşanan benzer bir durumda KPSS sınavını iptal ederek tekrarlamıştı. Bu nedenle de bugün YKS adaylarının beklediği şey tam olarak bu oldu. Ancak henüz iddialar çok yeni olduğundan dolayı bir inceleme yapılmadı ve ÖSYM tarafından da herhangi bir açıklama gelmedi. Bu nedenle sınavın iptal olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

YKS Tekrarlanacak mı?

Şu anda ÖSYM tarafından soruların çalınması iddialarına yönelik bir açıklama yok. Bu iddianın doğruluğu ya da yalan olduğu doğrulandığında ÖSYM tarafından bir açıklama gelebilir. Eğer iddialar doğru kabul edilirse veya yalanlanamaz ise ÖSYM sınavın iptali hakkında bir karar açıklayabilir. Eğer YKS oturumları hakkında herhangi bir iptal kararı çıkar ise bu durumda YKS oturumları tekrarlanabilir. Ancak henüz ortaya atılan iddialar çok taze olduğundan dolayı incelemeler devam ediyor. Olaya ilişkin ÖSYM tarafından açıklama gelmesi bekleniyor. Henüz sınavın iptal edilmesine yönelik herhangi bir açıklama ya da karar bulunmamaktadır.

YKS İptal Edilirse Ne Olur?

Eğer herhangi bir karar ile birlikte YKS oturumları iptal edilirse, sınavın tekrarlanması gerekecektir. ÖSYM tarafından gelecek açıklamalar ile birlikte yeni bir sınav tarihi belirlenir ve adaylar yeniden sınava katılır. Şu anda herhangi bir karar bulunmadığından dolayı sınavın tekrarlanması gibi bir durum söz konusu değildir. ÖSYM’nin iddialara ilişkin yapacağı açıklamalar oldukça önemlidir. Sınavın iptal edilip edilmeyeceğine dair herhangi bir açıklama henüz gelmedi.

Bu içeriğimizde YKS iptal edilecek mi, YKS tekrarlanacak mı gibi sorulara tüm detaylarıyla birlikte yanıt verdik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir