1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Uzatma Birader Kimdir? Bekir Koçak Ne Kadar Kazanıyor?

Uzatma Birader Kimdir? Bekir Koçak Ne Kadar Kazanıyor?
0

Instagram’da bir anda ünlenen ve çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca takipçiye ulaşan bir fenomen var. Sosyal medyadaki ismi Uzatma Birader olan Bekir Koçak, Türkiye’de ortaya çıkarttığı özgün konsept ile çok kısa sürede ünlü olmayı ve sosyal medyada herkes tarafından sevilmeyi başardı. Peki bu Uzatma Birader kimdir? Uzatma Birader ne kadar kazanıyor? Gelin birlikte bunları öğrenelim.

Eğer aktif olarak sosyal medya kullanıyorsanız bu ismi ilk defa duyuyor olamazsınız. Bir anda ünlenen Uzatma Birader, şu anda Instagram’da gündemdeki fenomenlerden birisi oldu. Yaklaşık 1 milyon 300 bin takipçisi olan bu isim, ilk videosunu yalnızca 5 hafta önce yükledi. İçerik üretmeye başladıktan yalnızca 1-2 hafta sonra 1 milyon takipçiye ulaşmıştı. Instagram üzerinde oldukça fazla takipçi sayısı olan Uzatma Birader, TikTok üzerinde yaklaşık 84 bin takipçiye ulaştı. Uzatma Birader kimdir bir bakalım o zaman.

uzatma birader kimdir

Uzatma Birader Kimdir?

Gelelim Uzatma Birader kimdir, neyin nesidir konusuna. Sosyal medyada Uzatma Birader ismiyle tanınan ve uzun videoları yalnızca birkaç saniyede özetleyerek paylaşan bu fenomenin gerçek ismi Bekir Koçak’tır. Bekir Koçak, yaklaşık 1-1,5 ay önce bu konsepti Instagram’da Türkiye’ye uyarlayarak yayınlamaya başladı ve çok kısa süre içerisinde çok büyük ilgi gördü. Böylece yalnızca birkaç hafta içerisinde sosyal medya fenomeni olmayı başardı. Ankara’da yaşayan Bekir Koçak şu anda Instagram’da 1,3 milyon takipçiye sahip.

Kendisi hakkında ne yazık ki daha fazla bilgi bulunmuyor. Henüz yeni fenomen olan Uzatma Birader’in yaşamına dair çok fazla bilgi internette yer almıyor. Şu anda elimizde olan tüm bilgileri sizlere detaylarıyla bu şekilde aktardık.

Bu Konsept Nasıl Ortaya Çıktı?

Uzatma Birader, bu konsepti aslında ilk ortaya çıkartan kişi değil. Evet, Türkiye’de daha önce böyle bir içerik yoktu ve Türkiye’ye bu konsepti Uzatma Birader getirdi. Ancak yurt dışında daha önce bu konsept ile ünlenen sayfalar vardı ve Uzatma Birader’de bu sayfayı oluştururken onlardan esinlenerek aynı konsepti Türkiye’ye uyarladı. Uzatma Birader yani Bekir Koçak, bu konu hakkında da şu açıklamalarda bulundu;

“Arkadaşlar şu konuya bir açıklık getirelim, bu fikri Mete abi kendisi geldi dedi ki bana ‘Kardeşim yurt dışında böyle bir içerik var, bunu Türkiye’ye uyarlayalım.’ dedi. Benim de aklıma mantığıma yattı. 10 gündür de bu şekilde içerik üretmeye başladık. Biz hiç bir zaman demedik ki bu fikir bizim, orijinali bizde, hiç bir zaman bunu demedik. Videoları paylaştığımız ilk günden beri bunu belirtiyoruz. O kişiyi yorumların altına etiketliyoruz, başa sabitliyoruz. Bizi destekleyen, bizi paylaşan herkese çok teşekkür ediyoruz.”

uzatma birader ne kadar kazanıyor

Uzatma Birader Ne Kadar Kazanıyor?

Instagram fenomenleri genellikle aldıkları sponsor reklamları ve aboneler sayesinde gelir elde ediyor. Uzatma Birader yani gerçek adıyla Bekir Koçak Instagram’da birkaç kez sponsorluk iş birliği yaptı. Henüz daha fenomen olalı 2 ay bile olmamasına rağmen birkaç sponsorluk anlaşması yapan Uzatma Birader’in aylık kazancını tahmin etmek zor. Kesin olmamakla birlikte tahminimize göre aylık kazancı minimum 40 bin TL olmaktadır. Tabii ki bu bir tahmindir ve net olarak kazancını bilmek mümkün değildir. Uzatma Birader kimdir, ne kadar kazanıyor böylece öğrenmiş olduk.

Uzatma Birader’in Instagram hesabına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Bu içeriğimizde son zamanlarda popüler olan Uzatma Birader kimdir, ne kadar kazanır gibi bilgileri sizlere aktarmaya çalıştık. Görüş ve önerilerinizi bizlere yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir