1. Anasayfa
 2. Gündem

Trendyol Kimi Destekliyor İsrail Filistin Olayında? (2024)

Trendyol Kimi Destekliyor İsrail Filistin Olayında? (2024)
0

Trendyol kimi destekliyor İsrail Filistin konusunda oldukça merak ediliyor. Boykota önem veren ve dikkat eden kişiler için hangi firmaların İsrail’i desteklediği, hangi firmaların Filistin’i desteklediği oldukça önemli. Trendyol‘un İsrail – Filistin olayında desteklediği taraf belli oldu. Yapılan açıklamaları ve bilinen tüm detayları içeriğimizde sizlerle paylaştık. Trendyol İsrail’i destekliyor mu? İşte tüm detaylar…

Son zamanlarda İsrail’in Filistin’e açmış olduğu çatışma tüm dünyanın gündeminde. Öyle ki, Türkiye’de de bu olay oldukça konuşuluyor ve çok büyük tepkiler topladı. Bu nedenle de İsrail’e ait olan ürünlere ve İsrail’i destekleyen markalara boykotlar uygulanmaya başladı. İsrail ürünlerine boykot uygulamak isteyen kişiler Trendyol’un da bu konudaki görüşünü merak ediyor. Trendyol kimi destekliyor İsrail Filistin konusunda merak ediliyor.

trendyol kimi destekliyor israil filistin

Trendyol Hangi Ülkeye Ait?

Trendyol, Türkiye’mize kurulan bir şirkettir. Sonradan Çinli Holding şirketi Alibaba Group tarafından satın alınmıştır. Merkezi İstanbul’da bulunan Trendyol, 2010 yılında Demet Mutlu tarafından kurulmuştur. Kuruluşunda tamamen yerli olan ve sonradan satılan Trendyol firması, ilk olarak giyim ürünleri satan bir e-ticaret sitesi olarak kuruldu. Sonrasında ise pazaryeri formatına geçerek birçok sektöre açıldı. Şu anda ise Türkiye’nin en büyük pazaryeri ve e-ticaret sitesi oldu.

Şu anda Trendyol’un %86,5’luk hissesine Alibaba Group sahiptir. %6,96’lık bir hisse ise Trendyol’un kurucusu ve CEO’su olan Demet Mutlu’ya aittir. Kalan hisseler ise Erven Üçok, Begüm Tekin ve Zeki Güçlü Kaya gibi isimlere aittir. Yani Trendyol’un büyük bir kısmına sahip olan şirket Alibaba Group’tur. Alibaba Group’ta Çin merkezli bir şirkettir.

Trendyol Kimi Destekliyor İsrail Filistin?

Trendyol, yaşanan İsrail – Filistin çatışmasında herhangi bir tarafı desteklediğini tam olarak belirtmese de, Gazze (Filistin) halkı için devletimiz ve milletimiz ile birlikte yas tuttuğunu ve yaşanan insanlık suçunun karşısında olduğunu açıklamıştır. Yani Trendyol Filistin – İsrail çatışmasında İsrail’i desteklememektedir, İsrail’in karşısındadır. Trendyol yaptığı açıklamada tam olarak şu ifadelere yer vermiştir:

“Türkiye’nin Trendyol’u olarak, tarihin en acı insanlık dramlarından birini yaşayan Gazze Halkı için devletimiz ve milletimiz ile birlikte yas tutuyor, yaşanan insanlık suçlarının karşısında olduğumuzu da bu vesileyle kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz.”

Bu açıklamadan yola çıkarak bu çatışmada Trendyol’un Filistin’in yanında olduğunu ifade edebiliriz. Dolayısıyla eğer İsrail ürünlerini ve markalarını boykot etmeye önem veriyorsanız, Trendyol’u boykot etmenize gerek yoktur. Trendyol Filistin – İsrail çatışmasında net olarak bir taraf belirtmese de, İsrail’in karşısında olduğunu söylüyor. Bu nedenle Trendyol bu konuda bir tepki çekmemektedir.

Trendyol İsrail’i Destekliyor mu?

Bu soruya verilecek olan cevap oldukça nettir. Trendyol hiç bir şekilde İsrail’i desteklemiyor. Trendyol’un yaptığı açıklamalardan yola çıkarak Filistin’in yanında olduğunu ifade edebiliriz. Gerçekleşen insanlık suçlarının karşısında olduğunu belirten Trendyol şirketi, bu konuda tavrını net bir şekilde kamuoyuna açıkladı. Günümüzde Türkiye’de firmaların bu çatışmada hangi ülkeyi desteklediğine çok önem veriliyor. Bu nedenle Trendyol firması da bu konuda bir açıklama yaptı.

Trendyol’un Filistin temalı ürünleri yayından kaldırdığına dair ortaya çıkan iddialar Trendyol tarafından yalanlandı. Trendyol yaptığı açıklamada asla böyle bir durumun söz konusu olamayacağını ifade etti. Trendyol’un açıklamasının tam hali şu şekilde;

trendyol israil'i destekliyor mu

Bu içeriğimizde Trendyol kimi destekliyor İsrail Filistin olayında sorusuna yanıt verdik. Eğer özet geçecek olursak, Trendyol’un İsrail’in karşısında olduğunu söyleyebiliriz. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca eklemek istediğiniz bir şey olursa, yine yorumlar kısmından ekleme yapabilirsiniz. Böylece tüm ziyaretçilerimiz faydalanmış olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir