1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp Çalındı Ne Yapmalıyım? Whatsapp Hesap Kurtarma 2024

Whatsapp Çalındı Ne Yapmalıyım? Whatsapp Hesap Kurtarma 2024
0

Dünyanın en popüler uygulaması olan Whatsapp, hem işletmeler hem de kişiler tarafından kullanılmaktadır. İşletme hesabı olsun, şahsi hesap olsun çalınma durumuyla bazen karşı karşıya kalabiliyor. Her ne kadar güvenlik almaya çalışsak da Whatsapp hesap çalınmaları sık sık gerçekleşmektedir. Oldukça tehlikeli olan bu duruma nasıl engel olunur? Whatsapp çalındı ne yapmalıyım diye soruyorsanız, gelin hemen yapmanız gerekenlere bir bakalım.

Artık SMS’den bile sık kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, tüm dünyada iletişimi sağlayan en önemli uygulamalardan birisidir. Whatsapp hesabının çalınması ne yazık ki oldukça kötü bir durumdur. Sizin adınıza size güvenen insanlarla iletişime geçilebilir, Whatsapp doğrulaması yaparak giriş yapılan hesaplarınıza giriş yapılabilir ve daha nicesi. Güvenliğinizi oldukça tehlikeye atan bu durumu yaşadıysanız hızlı bir çözüm üretmek en iyisi olacaktır. Peki Whatsapp çalındı ne yapmalıyım?

whatsapp çalındı ne yapmalıyım

Son zamanlarda özellikle işletmelerin başına sık sık gelen bu durum, birçok insanı mağdur etmektedir. Whatsapp hesabınızın çalınmaması için çeşitli önlemler almanız mutlaka gerekir. Aksi taktirde hesabınızın çalınması durumunda kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

Whatsapp Çalındı Ne Yapmalıyım?

Eğer Whatsapp hesabınız çalındıysa hesabınızı kurtarmak ve hesabınız başkasının elindeyken kötü sonuçlara yol açmasını engellemek için mutlaka yapmanız gereken birkaç işlem bulunmaktadır. Bu işlemleri yaptıktan sonra hesabınızı ve kendinizi daha da güven altına alabilirsiniz. Whatsapp çalındı ne yapmalıyım diyorsanız, işte yapmanız gerekenler;

1- Yakınlarınıza Ulaşın

Whatsapp hesabınızı çalan kişinin ilk yapacağı işlem, Whatsapp üzerinden ulaşabileceği herkese ulaşmak ve sizin adınıza onlarla iletişim kurarak para ya da farklı isteklerde bulunmak olacaktır. Bunun yaşanmaması için önce hareket edip tüm yakınlarınızı uyarmanız gerekmektedir. Hesabınızın çalındığını herkese duyurarak sizin adınıza yakınlarınızın kandırılmasını engellemeniz gerekir.

2- Whatsapp’ı Tekrar Yükleyin

Whatsapp çalındı ne yapmalıyım diyorsanız, telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasını silin ve tekrar yükleyin. Numaranız ile giriş yaparak Whatsapp’ı açın. Eğer hesabınıza bir iki adımlı doğrulama koyulmadıysa hesabınızı kurtarmanız mümkün. Yeniden çalınma sorunu yaşanmaması için hemen iki adımlı doğrulamayı aktifleştirin. Böylece başkaları size gelen SMS’lere erişebiliyor olsa bile Whatsapp hesabınıza erişemez.

3- Whatsapp Desteğe Ulaşın

Eğer giriş yapmaya çalıştığınızda iki adımlı doğrulama etkinleştirildiyse ne yazık ki hesabınıza girmeniz mümkün olmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken tek yöntem Whatsapp ile iletişime geçmek olacaktır. support@whatsapp.com mail adresine hesap çalıntı bildiriminde bulunarak hesabın devre dışı bırakılmasını istemeniz gerekiyor. Whatsapp’a telefon numaranızı ve yaşadıklarınızı detaylı şekilde ilettiğinizde, destek alarak hesabınızı kurtarmak için gerekli adımları gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp çalındı ne yapmalıyım sorusuna verilebilecek cevapları size detaylı olarak aktardık. Bu adımları gerçekleştirerek hesabınızı geri kurtarmanız mümkündür. Whatsapp’ın çalınan hesaplarla ilgili bir makalesi bulunmaktadır. Buraya tıklayarak detaylı bir şekilde makaleyi okuyabilirsiniz.

Whatsapp İki Adımlı Doğrulamayı Etkinleştirme

Whatsapp çalındı ne yapmalıyım sorununa çözüm bulduktan sonra, hesabınızı tekrar güven altına almak için iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bu, hesabınıza yeni bir cihazdan girilmeye çalışıldığında size ait bir e-posta adresine kod gönderilmesine ve sadece o kod ile giriş yapılabilmesine olanak sağlar.

 1. Whatsapp uygulamasını açın.

 2. Ayarlar sekmesine girin.

 3. Hesap kısmına dokunun.

 4. İki adımlı doğrulama kısmına dokunun.

 5. Çıkan sayfada Aç butonuna tıklayın.

 6. Yeni bir 6 haneli şifre oluşturun ve şifrenizi doğrulayın.

 7. E-Posta adresinizi girin.

 8. İki adımlı doğrulama anahtarınızı unutmamak için bir yere kaydedin.

İki adımlı doğrulama anahtarınızı unutsanız bile girdiğiniz e-posta ile yeni bir kod belirleyebilirsiniz. İki adımlı doğrulamayı açmanız sizin ve hesabınız için çok daha güvenli olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir