1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp Numaram Kimde Var Nasıl Anlarım?

Whatsapp Numaram Kimde Var Nasıl Anlarım?
0

Whatsapp numaram kimde var sorusunu hepimiz en az bir kez sormuşuzdur. Numaramızı kimlerin kaydettiğini anlamanın illa ki bir yolu olmalı değil mi? Sizin telefon numaranızın kimlerde kayıtlı olup olmadığını anlamanızın birkaç yolu tabii ki de var. Eğer bu soruyu kendi kendinize soruyorsanız harekete geçmenin zamanı geldi. Numaranızı kimlerin kaydettiğini anlamak için bu içeriği sonuna kadar okumanız yeterli olacaktır.

Artık günümüzde Whatsapp uygulamasını kullanmayan neredeyse kimse yok. Bu nedenle, rehberinizdeki herkesin bir Whatsapp hesabı illa ki vardır. Böylece, sizi kimlerin kaydettiğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Whatsapp numaram kimde var sorusuna yanıt arayanlar için Whatsapp’ın sunmuş olduğu birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri uyguladığınızda sorunuzun yanıtını kolayca alabiliyorsunuz.

whatsapp numaram kimde var

Whatsapp Numaram Kimde Var Anlama Yöntemleri

Whatsapp’ta numaranızı kimlerin kayıt ettiğini, kimlerin sizin numaranızı sildiğini anlayabileceğiniz birkaç teknik var. Bu teknikleri kullanarak numaranızın kimde olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Adımları tek tek deneyerek yavaş yavaş numaranızın kayıtlı olup olmadığından emin olabilirsiniz. Sonuncu yöntem en garanti yöntemdir. İlk yöntemleri denemenizin ardından son yöntemi test edebilirsiniz.

Profil Fotoğrafını Kontrol Edin

Aslında en yaygın olan tekniklerden birisi budur. Numaranızın kayıtlı olup olmadığını anlamak istediğiniz kişinin profil resmini kontrol edin. Tabii ki profili görünüyorsa kayıtlıdır ya da görünmüyorsa kayıtlı değildir denilemez. Ancak birkaç farklı cihaz ile bu işlemden emin olunabilir. Baktığınız kişinin rehberinde kayıtlı olduğundan emin olduğunuz bir arkadaşınızın telefonundan profil resmine baktığınızda görünüyorsa ve rehberinde kayıtlı olmadığından emin olduğunuz, tanımadığı bir kişinin telefonundan baktığınızda da profil resmi görünmüyorsa; bu durumda profil resmi sadece kişilere açık olacaktır. Böylece, kendi telefonunuzdan bakarak kayıtlı olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Eğer bu durumda sizde profil görünüyorsa rehberinde kayıtlısınız, eğer görünmüyorsa ne yazık ki numaranızı silmiş…

Durum Atarak Teyit Edin

Diğer yöntemlere göre bu yöntem biraz daha zorlayıcı ve kesin sonuç vermiyor. Ancak yine de bu yöntem de Whatsapp numaram kimde var sorusunu cevaplamak için yeterli olabiliyor. Kayıtlı olup olmadığınızı öğrenmek istediğiniz kişiye özel bir durum atın. Sadece görmesi için onu seçin ve öylesine bir durum paylaşın. 24 saat içerisinde eğer durumu görebiliyor ise, numaranız o kişide kayıtlıdır. Ancak durumu görmediyse ya durumlara bakmayan birisi ya da numaranız o kişide kayıtlı değil.

Toplu Mesaj Oluşturma

Bu teknikler arasında en garanti yöntem bu yöntemdir. Toplu bir mesaj oluşturduğunuzda o mesajı sadece rehberinizde kayıtlı kişiler görebilir. Bu nedenle bir toplu mesaj listesi oluşturup o toplu mesaj listesine sizi kayıt edip etmediğini anlamak istediğiniz kişiyi eklerseniz ve o listeye bir mesaj yazarsanız bunu anlamak mümkün oluyor. Eğer kişi mesajınızı görüyorsa ve mavi tik oluyorsa, kişi sizi kaydetmiş demektir. Eğer iletildiyse ancak uzun süre boyunca görülmediyse muhtemelen kişi sizi kaydetmemiş.

Bu yöntemleri kullanarak Whatsapp’ta bir kişinin sizi kayıt edip etmediğini anlayabilirsiniz. Whatsapp numaram kimde var sorusuna bu teknikler yanıt buluyor. Bu 3 yöntemi de uyguladıysanız ve hala umut yoksa ne yazık ki artık bizim de yapacağımız bir şey yok, kişi sizi kaydetmemiş… Tabii ki daha farklı yöntem ve teknikler geliştirilebilir. Bizim elimizde olan, bildiğimiz yöntemler bunlar. Eğer sizin bildiğiniz farklı yöntemler de varsa bize aşağıdaki yorumlar kısmından bildirebilirsiniz. Seve seve içeriğimize ekleme yaparız.

Bu içeriğimizde Whatsapp numaram kimde var nasıl anlarım sorusuna yanıt verdik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi bizler ile yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca ekleme yapmak isterseniz yine yorumlar kısmından yapabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir