1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp Sık Görüşülenler Neye Göre Belirlenir?

Whatsapp Sık Görüşülenler Neye Göre Belirlenir?
0

Whatsapp sık görüşülenler neye göre sıralanır diye hepimiz bazen merak ediyoruz. Tabii ki en sık görüştüğümüz kişilere göre sıralanıyor ancak tam olarak sıralama algoritması nasıl bundan bahsettik bu içeriğimizde. Whatsapp’ta sık görüşülenler listesinin tam olarak neye göre sıralandığını bugün burada hep beraber anlayacağız.

Şu anda hem dünyada hem de Türkiye’de en çok kullanılan mobil uygulama Whatsapp. Bu uygulamanın çeşitli özelliklerinden sitemizde sık sık bahsediyoruz. Bu yazımızda da bahsedeceğimiz özellik sık görüşülenler listesi oldu. Bu liste hakkında detaylı bir içerik hazırladık. Konuya hakim olabilmeniz adına listenin algoritmasından ve diğer detaylarından tüm ayrıntılarına kadar bahsettik.

Daha önce bir içeriğimizde Whatsapp sık görüşülenler silme işleminin nasıl yapılacağından bahsetmiştik. Bugün de bu listenin neye göre sıralandığından detaylıca bahsettik. Whatsapp, bir mesaj iletirken ya da bir şey paylaşırken sizin işinizi kolaylaştırmak için sık görüşülen kişileri listeliyor. Peki bu listeyi hazırlarken neye dayanıyor? Neye göre bu listeyi hazırlıyor? İşte tüm detaylar…

whatsapp sık görüşülenler neye göre

Whatsapp Sık Görüşülenler Neye Göre Sıralanır?

Ortalama olarak son bir hafta içerisinde en çok etkileşim yaptığınız, en çok veri alışverişi (fotoğraf, mesaj, video vb.) yaptığınız kişiler bu listenin başında yer alır. Bu liste tamamen son zamanlardaki verilerin sıklığına ve çokluğuna göre belirlenmektedir. Son zamanlarda ne kadar çok etkileşim kurduysanız o kişi o kadar üst sıralarda olacaktır. Bu liste tamamen bu şekilde tasarlanmaktadır. Örneğin, saklama alanını yönet kısmından baktığınızda en sık görüştüğünüz kişinin en çok yer kapladığını göreceksiniz. Bu da, ne kadar çok veri varsa “Sık görüşülenler” listesinde o kadar üst sıralarda yer alacağı anlamına geliyor.

Bu liste Whatsapp’ın geliştirmiş olduğu bu algoritmaya göre sıralanmaktadır. Bu sıralamayı manipüle etmek veya müdahale ederek listeden bir kişiyi kaldırmak tabii ki de mümkün. Bunun hakkında da belirli içerikler yayınladık. O içeriklerimize de göz atarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Direkt olarak Whatsapp kategorimizi incelediğinizde bu içerikleri bulabilirsiniz.

Tabii ki bu listeden istediğiniz kişileri silmek oldukça kolay. Bunun hakkında da geçtiğimiz gün bir içerik yayınlamıştık. Sık görüşülenler listesinde en çok görüştüğünüz kişiler yer alır. Bu görüşmeleri silerseniz tabii ki de sık görüşülenler listesinden o kişi düşecektir.

Sık Görüşülenler Kapatma Nasıl Olur?

Sık görüşülenler listesini tamamen kapatmak istiyor da olabilirsiniz. Sık görüşülenler listesini ne yazık ki kapatmak mümkün değildir. Bu özellik Whatsapp’ın aradığınız kişiyi bulmakta size yardımcı olmak için sunduğu bu özelliktir. Kapatıp açılabilen bir özellik değildir. Bu nedenle ne yazık ki sık görüşülenler kapatma işlemi mümkün değildir. Sadece sık görüşülenler listesinde yer almasını istemediğiniz kişilere müdahale edebilirsiniz. Bunun için de ilgili yazımızı okumanız sizin için yeterli olacaktır.

Sık görüşülenler özelliği genellikle karşımıza bir mesajı iletirken ya da bir medyayı paylaşırken karşımıza çıkıyor. Paylaşmak istediğimiz şeyi kime göndereceğimizi seçerken en başta en sık görüştüğümüz kişiler çıkıyor. Bu özellik de, aradığımız kişiyi bulmamıza biraz da olsa yardımcı oluyor. Eğer sık görüştüğünüz kişilerden birisine ileteceksiniz hemen aradığınız kişiyi bulabiliyorsunuz. Bu özellik bu nedenle oldukça faydalı olabiliyor. Ancak belirttiğimiz üzere sık görüşülenler kapatma gibi bir durum söz konusu olmuyor.

Bu içeriğimizde Whatsapp sık görüşülenler neye göre sıralanır sorusuna yanıt verdik. Sık görüşülenlerin algoritmasının nasıl çalıştığından ve neye göre belirlendiğinden detaylıca bahsettik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir