1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp Sık Görüşülenler Silme iPhone ve Android (2024)

Whatsapp Sık Görüşülenler Silme iPhone ve Android (2024)
0

Whatsapp sık görüşülenler silme işlemi oldukça merak ediliyor. Whatsapp uygulamasında en çok görüştüğünüz kişilerin yer aldığı bir liste bulunmaktadır. Bu liste genellikle bir şey paylaşırken veya bir mesajı iletirken karşımıza çıkar. Sık görüşülenler adı verilen bu listede aktif olarak mesajlaştığınız ve sık sık görüşme yaptığınız kişiler yer alır. Ancak bazı kullanıcılar bu listeyi silmek isteyebiliyor. Whatsapp sık görüşülenler nasıl silinir? iPhone ve Android cihazlarda nasıl yapılır detaylı olarak anlattık.

Dünyanın en sık ve en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması hiç şüphesiz ki Whatsapp. Whatsapp uygulamasında kullanıcıların son günlerde en çok mesajlaştığı kişiler genellikle sık görüşülenler kısmında yer alır. Ancak bu listeyi temizlemek isteyenler ya da o listeden bir kişiyi silmek isteyenler olabiliyor. Bu durum oldukça basittir. İçeriğimizi sonuna kadar okuyarak Whatsapp sık görüşülenler silme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

whatsapp sık görüşülenler silme iphone 2024

Whatsapp Sık Görüşülenler Nedir?

Whatsapp’ta bir mesajı iletirken ya da bir şey paylaşırken kişi seçtiğiniz ekranda “Sık görüşülenler” başlığı altında en çok görüştüğünüz kişiler yer alıyor. Bu listede, son günlerde en çok görüştüğünüz kişilere yer verilmektedir. Böylece, aradığınız kişiyi bulmanız biraz daha kolaylaştırılıyor. Ancak sık görüşülenler listesinde bazen görmek istemediğiniz kişiler yer alabilir. Bunu silmek için de farklı yöntemler yer almaktadır. Aşağıdaki başlıkların altında bunlardan detaylıca bahsettik.

Whatsapp Sık Görüşülenler Silme (iPhone ve Android)

Whatsapp’ta sık görüşülenler başlığı altında yer alan kişileri kolaylıkla silebilirsiniz. iPhone ve Android cihazlar için bunları nasıl yapacağınızı ayrı ayrı, detaylıca anlattık. Ancak bu kişiler ile olan mesajlarınızı silmeniz gerekebilir, bunu şimdiden belirtelim.

iPhone’da Sık Görüşülenleri Silme

iPhone’unuzdan Whatsapp sık görüşülenleri silmek için birkaç adım izlemeniz gerekmektedir. İlk olarak şunu belirtelim ki; bir kişiyi sık görüşülenlerden silmek istiyorsanız, o kişiyle olan mesajlarınıza veda etmeniz gerekmektedir. Eğer bu sizin için bir sorun değil ise, devam edebiliriz.

 1. Whatsapp uygulamasını açın.

 2. Sağ alt kısımdan “Ayarlar” sekmesine girin.

 3. Saklama Alanı ve Veriler butonuna dokunun.

  ayarlar
 4. Açılan sayfada, Saklama alanını yönet butonuna dokunun.

  saklama
 5. Buradan sayfayı aşağıya kaydırarak, sık görüşülenlerden kaldırmak istediğiniz kişiyi bulun.

  kisiler
 6. Bu kısımdan kişiye dokunarak, kişinin tüm verilerini silin.

 7. Ardından kişinin sohbetine giderek sohbeti de tamamen temizleyin ve silin.

Böylece kişi hakkındaki tüm verileri iPhone’unuzdan silmiş olacaksınız. Artık sık görüşülenler kısmında bu kişi yer almayacaktır. Whatsapp sık görüşülenler silme iPhone işlemi bu kadar kolay. Tek sorun mesajlarınıza artık ulaşamayacak olmanız tabii ki.

Android Sık Görüşülenleri Silme

Android cihazlarda da bu işlemler aynı şekilde yürüyor. Whatsapp uygulamasını açtıktan sonra ayarlara girin. Bu kısımdan “Saklama Alanı ve Veriler” kısmına girerek depolama alanınızı yöneteceğiniz alanı bulun. “Saklama alanını yönet” butonuna tıklayın ve burada bulunan sık görüşülenler listesinden aradığınız kişiyi bulun.

Aradığınız kişiyi bulduktan sonra açılan kısımdan tüm verileri temizleyin. Ardından kişiyle olan sohbetinizi ana sayfa üzerinden bulun ve tamamen silin. Bu işlemleri yaptığınızda Android cihazınızda da sık görüşülenler kısmından seçtiğiniz kişi silinecektir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere, sık görüşülenlerden bir kişiyi silmek istiyorsak, mesajlardan vazgeçmek zorundayız. Andorid cihazlarda da Whatsapp sık görüşülenler silme işlemi bu kadar basit. Takıldığınız bir yer olursa yorum yazabilirsiniz ya da Whatsapp yardım sitesini inceleyebilirsiniz.

Bu içeriğimizde Whatsapp sık görüşülenler silme işlemini hem iPhone hem de Android üzerinde detaylıca anlattık. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca eklemek istediğiniz bir şey olursa yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir