1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Sarıyer Cola Ne Zaman Üretildi? Ne Zaman Çıktı?

Sarıyer Cola Ne Zaman Üretildi? Ne Zaman Çıktı?
0

Sarıyer Cola ne zaman üretildi? Ne zaman çıktı? soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. Dünya devi Coca Cola ve Pepsi’ye rakip olarak çıkartılan yerli Sarıyer Cola, kısa süre içerisinde çok popüler hale gelmeyi başardı. Sarıyer Cola, rakiplerine göre hem daha uygun fiyatlı hem de tamamen yerli. Bu sayede Sarıyer Cola kısa sürede yüz binlerce evin sofrasına girmeyi başardı.

Dünya pazar lideri Coca Cola ve Pepsi’ye yerli alternatif arayan tüketiciler’e Sarıyer Gazoz firması, Sarıyer Cola’yı çıkardı. Bu sayede Coca Cola ve Pepsi’ye yerli alternatif çıkmış oldu. Dünyada yaşanan bazı olumsuz olaylar sebebiyle birçok ülke kendi yerli ürünlerine yönelmeye başladı. Ülkemizde de birçok yabancı ürün yerine yerli ürünlere yönelmiş bulunmaktayız.

Sarıyer Cola’da vatandaşların yerli kola ihtiyaçlarını karşılamış oldu. Sarıyer Cola, hem fiyatı hem de tadı ve lezzeti ile birçok tüketicinin favori kolası haline gelmeyi başardı. Ülkenin dört bir yanında Sarıyer Cola bulabilirsiniz. Bölge bölge satıldığı marketler değişkenlik gösterebilmektedir.

Sarıyer Cola Ne Zaman Üretildi?

Sarıyer Cola ne zaman üretildi sorusu sosyal medyada merak konusu haline geldi. Sarıyer Cola, Sarıyer İçecek tarafından 1996 yılında üretilmiştir. Sarıyer İçecek, vatandaşın Coca Cola ve Pepsi gibi markalara yerli alternatif ihtiyacını gözlemlemiş ve bunun üzerine Sarıyer Cola’yı üretmiştir. Sarıyer Cola günümüz de oldukça popülerdir. Dünyada yaşanan son olumsuz olaylar neticesinde birçok ülke kendi yerli üretimi olan ürünlere yönelmiştir. Ülkemizde ise yabancı ürünler yerine yerli ürünler tercih edilmeye başlanmıştır.

Dünya pazar lideri Coca Cola ve Pepsi gibi markalara rakip olarak üretilen Sarıyer Kola, kısa süre içerisinde yüz binlerce kişinin evinin sofrasına girmeyi başarmıştır. Sarıyer Cola, rakibi Coca Cola ve Pepsi’ye göre hem daha uygun fiyatlı hem de yerlidir. Bu yüzden birçok vatandaşın favori kolası haline gelmiştir. Ek olarak Sarıyer Cola’nın sahibini, kime ait olduğunu merak ediyorsanız buradan yazımıza ulaşabilirsiniz.

Sarıyer Cola, rakiplerine nazaran daha uygun fiyatı ve tadıyla rakiplerini geride bırakmayı başarmıştır. Sarıyer Cola, ülkenin dört bir yanında satışa sunulmuştur. Bölge bölge satıldığı marketler değişkenlik gösterebilmektedir. Bölgenizdeki markette Sarıyer Cola satılıp satılmadığını market yetkilisine sorarak öğrenebilirsiniz.

sarıyer cola ne zaman üretildi

Sarıyer Cola Ne Zaman Çıktı?

Sarıyer Cola, vatandaşın Coca Cola ve Pepsi gibi büyük markalara yerli alternatif arayışından ortaya çıktı. Sarıyer Cola, 1996 yılında Sarıyer Gazoz tarafından kurulmuştur. Dünyada yaşanan son olaylar neticesinde birçok ülke kendi yerli üretimi olan ürünlere yönelmiştir. Ülkemizde ise yabancı markalar yerine yerli alternatif markalar kullanılmaya başlanmıştır. Bundan dolayı Coca Cola ve Pepsi’ye yerli rakip olarak çıkartılan Sarıyer Cola, kısa süre içerisinde yüz binlerce evin sofrasına girmeyi başarmıştır.

Sarıyer Cola, rakibi Coca Cola ve Pepsi’ye göre hem daha ucuz hem de yerli olması sebebiyle birçok tüketicinin favori kolası haline gelmeyi başarmıştır. 1997 yılından itibaren Sarıyer Cola’nın üretimi yapılmaktadır. Daha öncelerinde yoğun talep olmadığı için üretim sayısı kısıtlıyken, günümüz de üretim sayısı arttırılmıştır. Coca Cola ve Pepsi gibi dünya pazar devlerine rakip olarak çıkartılan Sarıyer Cola, rakiplerinin pazar payını düşürmeyi amaçlamaktadır.

Sarıyer Cola, kısa süre içerisinde ülkemizde çok popüler hale gelmeyi başarmıştır. Sarıyer Cola’nın ülkemizin dört bir yanında satışı yapılmaktadır. Satıldığı marketler bölge bölge değişkenlik gösterebilmektedir. Bölgenizdeki market veya bakkal yetkilisine Sarıyer Cola istediğinizi belirterek satışların artmasına katkı da bulunabilirsiniz.

Bu içeriğimiz de Sarıyer Kola ne zaman üretildi Sarıyer Kola ne zaman çıktı sorularını cevaplandırdık. İçeriğimiz hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. ‘Ne Alaka‘ diyeceğiniz enteresan içeriklere de sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir