1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Sarıyer Cola Kimin? Nerenin? Hangi Ülkenin? 2024

Sarıyer Cola Kimin? Nerenin? Hangi Ülkenin? 2024
0

Sarıyer Cola Kimin? Nerenin? Hangi Ülkenin? soruları tüketiciler tarafından merak konusu haline geldi. Coca Cola ve Pepsi gibi dünya markalarına rakip olarak çıkartılan Sarıyer Cola, dünyada yaşanan son olaylar neticesinde vatandaşların yerli üretim olan ürünlere yönelmesi sonucu çok popüler hale gelmiştir.

Coca Cola ve Pepsi gibi global markalara rakip olarak çıkartılan Sarıyer Cola, kısa süre içerisinde yüz binlerin evinin sofrasına girmeyi başarabildi. Tadı ve lezzeti ile birçok tüketicinin favori kolası haline geldi. Sarıyer Cola üstelik rakiplerine göre çok daha ucuz. Ülkenin dört bir yanında satışı yapılmaktadır. Bölge bölge satıldığı marketler değişkenlik gösterebilmektedir. Bölgenizdeki market yetkilisi ile konuşarak Sarıyer Cola satılıp satılmadığına dair bilgi alabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Sarıyer Cola kimin? Sarıyer Cola nerenin? Sarıyer Cola hangi ülkenin sorularını cevaplandıracağız. Sarıyer Cola satın almak ve tüketmek isteyen vatandaşlar bu soruların cevaplarını araştırmaya başladı. Dünya markası Coca Cola ve Pepsi’ye rakip olarak çıkartılan Sarıyer Cola hakkında tüm merak ettiklerinizi bu yazıda. Sarıyer Cola’nın hikayesi sizlerle. İşte tüm detaylar…

Sarıyer Cola Kimin?

Sarıyer Cola kimin sorusu tüketiciler tarafından sıkça aratılmakta. Sarıyer Cola’nın sahibi Hulusi Oğuz’dur. Hulusi Oğuz, 1965 senesinde İstanbul’un Sarıyer ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Hulusi Oğuz, eğitim hayatını İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun olarak bitirmiştir. Mezun olduktan sonra ise Hulusi Oğuz, aile mesleği olan gıda sektörüne girmiştir. 1990 yılında Sakarya, Hendek fabrikasında ilk üretimi gerçekleştirerek Sarıyer Gazoz‘u kurmuştur.

Sarıyer Cola, 1996 yılında Hulusi Oğuz tarafından kurulmuştur. Sarıyer Cola Sakarya, Adana ve Bolu’da bulunan Sarıyer’in fabrikalarında üretilmektedir. Ek olarak Sarıyer Cola’nın hammaddeleri de Türkiye’den tedarik edilmektedir.

sarıyer cola kimin

Sarıyer Cola Nerenin? Hangi Ülkenin?

Dünyada yaşanan bazı olumsuz olaylar sonucunda yerli üretimin ne kadar önemli olduğu bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Bu nedenle çoğu ülke kendi yerli üretimi olan ürünlere yönelmektedir. Ülkemizde ise birçok yabancı ürünün yerli alternatifi bulunmaktadır. Sarıyer Cola ise Coca Cola ve Pepsi’ye yerli alternatif arayan vatandaşlar için çözüm olmuştur.

Sarıyer Kola satın almak ve tüketmek isteyen vatandaşlar Sarıyer Cola’nın hangi ülkeye ait olduğunu merak etmekte. Sarıyer Cola tamamen Türk malıdır. Sarıyer Cola, Türkiye menşeilidir. İçindeki hammaddelerine kadar hepsi yerli ve millidir. Bu yüzden gönül rahatlığıyla Sarıyer Kola tüketebilirsiniz.

Coca Cola ve Pepsi gibi global kola markalarına rakip olarak çıkartılan yerli Sarıyer Cola, kısa süre içerisinde yüz binlerce satışa ulaşmıştır. Tadı ve lezzetiyle birçok kullanıcının favori kolası haline gelmeyi başarmıştır. Üstelik Sarıyer Cola, rakipleri Coca Cola ve Pepsi’ye göre çok daha uygun fiyatlara satılmakta. Bu uygun fiyatıyla birçok tüketicinin cebini rahatlatmakta.

Sarıyer Cola, ülkenin dört bir yanında satışa sunulmuştur. Çoğu markette satışı yapılmaktadır. Sarıyer Cola’nın satıldığı marketler bölge bölge değişkenlik gösterebilmektedir. Eğer bölgenizdeki markette Sarıyer Cola bulunmuyorsa market yetkilisine Sarıyer Cola istediğinizi belirtip, satışların artmasına yardımcı olabilirsiniz.

Sarıyer Cola, rakiplerine kıyasla hem uygun fiyatlı hem de lezzeti konusunda gayet yeterlidir. Sarıyer Cola, Türk malıdır. Türkiye menşeilidir. Gönül rahatlığıyla Sarıyer Cola satın alıp, tüketebilirsiniz.

Bu içeriğimiz de Sarıyer Kola kimin? Sarıyer Kola nerenin? Sarıyer Kola hangi ülkenin sorularını cevaplandırdık. İçeriğimiz hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca eklemek istediğiniz bir şey var ise, yine yorumlar kısmından yazımıza ekleme yapabilirsiniz. ‘Ne Alaka‘ diyeceğiniz enteresan içeriklere de sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir