1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp Üstten Cevap Veremiyorum Sorunu Çözümü (2024)

Whatsapp Üstten Cevap Veremiyorum Sorunu Çözümü (2024)
0

Whatsapp üstten cevap veremiyorum sorununu yaşayan bazı kullanıcılar var. Bu sorunun çözümü aslında oldukça basit. Whatsapp’a girmeden, bildirim üzerinden yanıt vermek istiyorsanız üstten yazma özelliğini kullanmanız gerekiyor. Ancak bunu yaparken sorun yaşıyorsanız bu içeriğimiz tam da sizin için. Bu soruna karşılık bulunan çözümleri tek tek açıkladık.

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp‘ta gelen mesajlara gelen bildirim üzerinden cevap vermek oldukça avantajlı oluyor. Hem son görülmeniz değişmemiş oluyor hem de Whatsapp’a girmenize gerek kalmadığından dolayı zaman kaybı da yaşamıyorsunuz. Ancak bazı telefonlarda üstten cevap verirken sorunlar yaşanabiliyor. Birçok kullanıcı “Whatsapp üstten cevap veremiyorum” şikayetinde bulunuyor. Bunun için yapılması gereken bazı adımlar var. İşte detaylar…

whatsapp üstten cevap veremiyorum 2024

Whatsapp üstten cevap veremiyorum sorununu çözmek için bu içeriği sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Sorunu düzeltebilecek tüm yöntem ve tekniklerden detaylı olarak bahsedilmiştir. Eğer içerikte anlamadığınız bir nokta olursa yorumlardan yardım isteyebilirsiniz. Moderatörlerimiz sizinle ilgilenecektir.

Whatsapp Bildirimden Cevap Verme

Whatsapp’ta size bir mesaj geldiğinde, bu mesajın bildirimi üzerinden mesaja yanıt verebiliyorsunuz. Android cihazlarda bildirimin altında bulunan “Cevapla” butonuna dokunarak mesajınızı yazabiliyorsunuz. iOS cihazlarda ise bildirime basılı tuttuğunuzda yanıtlama paneliyle karşılaşıyorsunuz. Böylece, Whatsapp uygulamasına girmenize gerek kalmadan ve zaman kaybetmeden mesajlarınızı cevaplayabiliyorsunuz.

Bildirimden Cevap Verince Son Görülme Değişir mi?

Mesajlarınıza Whatsapp’a girmeden, bildirim üzerinden yanıt yazdığınızda son görülmenizde değişiklik olmaz. Whatsapp’a girmiş sayılmayacağınız için son görülmeniz aynı kalacaktır. Dolayısıyla, son görülmenizi değiştirmeden mesajlaşmaya devam etmenin en iyi yolu bildirimler üzerinden mesajları yanıtlamaktır. Böylece Whatsapp’a girdiğinizden kimsenin haberi olmayacak. 😉

Whatsapp Üstten Cevap Veremiyorum Çözümü

Whatsapp uygulamasında gelen bir mesaja bildirimden cevap vermeye çalışırken sorun yaşıyorsanız aşağıdaki çözüm yollarını deneyin. Bu çözüm yollarını uygulamanıza rağmen hala sorun yaşıyorsanız, Whatsapp ile iletişime geçerek geribildiriminizi sunabilirsiniz.

İlk olarak bildirimlerinizin kilitli olup olmadığını kontrol edin. Eğer gelen bildirimlerde mesaj içeriğiniz görüntülenmiyor ise, bu bildirimlerinizin kilitli olduğu anlamına gelir. Android ve iPhone cihazlarda kilit ekranında bildirimlerin görünüp görünmemesini tercih edebiliyorsunuz. Eğer bildirimlerin kilit ekranında görünmemesini tercih ettiyseniz, bildirimlerin kilit ekranı üzerinden yanıtlanması da mümkün olmayacaktır.

Ancak ekranınız açık olduğu halde bu sorunu yaşıyorsanız, Whatsapp uygulamanızda bir sorun olabilir. Whatsapp ayarlarından bildirimlere girip, yüksek öncelikli bildirimler ayarını açın. Buna rağmen sorununuz çözülmez ise, Whatsapp uygulamasını silip tekrar yüklemeyi deneyin. Eğer sorun telefonunuzdan kaynaklanıyor ise, telefonunuzu sıfırlamayı da deneyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce tabii ki de yedeklerinizi almayı unutmayın.

Sorun Çözülmedi mi?

Eğer her şeye rağmen sorun çözülmediyse, Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz. Buraya tıklayarak Whatsapp’ın resmi internet sitesine ulaşabilirsiniz. Son çare olarak Whatsapp’ı telefonunuzdan tamamen kaldırın ve yeniden yükleyin. Eğer sorun düzelmez ise, hem Whatsapp ile hem de telefon markanız ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer iPhone kullanıyorsanız, Apple Destek uygulamasından birkaç dakika içerisinde temsilciye bağlanabilirsiniz.

Whatsapp’ın en sık yaşanan sorunlarından biri olan bu sorunun çözümü bu şekilde. Bildirim ayarlarınızı kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Genellikle bu işlem sorununuzu çözmeye yardımcı olur. Eğer farklı bir problem yaşıyorsanız yukarıda da belirttiğimiz üzere iletişime geçmek son çare olacaktır. Whatsapp üstten cevap veremiyorum sorununun çözümü bu yazıdaki gibidir.

Bu içeriğimizde Whatsapp üstten cevap veremiyorum sorununa karşı bulunan çözümleri derledik. Sorununuz çözüldüyse emojiler ile tepki vermeyi, içeriğimiz hakkında sorunuz, öneriniz veya eleştiriniz varsa yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Okuduğunuz için teşekkürler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir