1. Anasayfa
 2. Teknoloji

App Store Uygulama İndirirken Şifre Kaldırma Nasıl Yapılır?

App Store Uygulama İndirirken Şifre Kaldırma Nasıl Yapılır?
0

iPhone cihazlarda her yeni uygulama indirmeye çalıştığımızda karşımıza çıkan şifre sorusu bazen bıktırabiliyor. Ne zaman uygulama indirmek istesek iPhone her defasında iCloud şifresini soruyor. Bu durum kullanıcılar tarafından rahatsız edici oluyor. App Store uygulama indirirken şifre kaldırma işlemini yapmak oldukça kolaylık sağlamaktadır. Artık uygulama indirirken şifre sormasını istemiyorsanız içeriğimize göz atın.

iPhone kullanıcılarının yaşadığı sorunlardan birisi de, her defasında yeni bir uygulama indirmeye çalışırken karşısına çıkan şifre sorusudur. Aslında bu bir problem değildir, rahatlıkla çözülen bu durum kolay bir şekilde engellenebilir. Bu sayede App Store uygulama indirirken şifre kaldırma işlemini yapmış olacaksınız. Haberimizde yazan tüm maddeleri dikkatlice okuyarak uygulamanız yeterlidir.

app store uygulama indirirken şifre kaldırma

Bu sorunu çözmek için aslında çok kolay bir yöntem bulunuyor. Ancak bu yöntemi uygulamanıza bile gerek kalmayabilir.

App Store Uygulama İndirirken Şifre Kaldırma

iPhone cihazınızda Touch ID veya Face ID ile bu sorunu çözmeniz mümkün. Şifrenizi kullanmak yerine bu giriş yöntemlerini kullanarak uygulama yüklemeyi kolaylaştırabilirsiniz. Buradaki adımları takip ettiğinizde artık sadece Touch ID veya Face ID sorulacak. Böylece işlemleriniz daha da kolaylaşacak. Her seferinde şifre girmenize kesinlikle gerek kalmayacak. Tek yapmanız gereken aşağıdaki adımlar birebir olarak uygulamak olacaktır.

 1. iPhone’nuzdan Ayarlar uygulamasına girin.
 2. Adınıza tıklayın.
 3. Ortamlar ve Satın Almalar’a girin
 4. Şifre ayarlarına girin
 5. Şifre iste seçeneğini devre dışı bırakın.

Bu adımları gerçekleştirdiğinizde cihazınız sizden şifre istemek yerine Face ID veya Touch ID isteyecektir. Böylelikle artık her uygulama indirmeye çalıştığınızda şifre girmek zorunda kalmayacaksınız. App Store Uygulama İndirirken şifre kaldırma işlemi oldukça basittir. Yalnızca bu adımdan sonra bir daha iPhone’nunuz uygulama indirirken şifre sormayacaktır. Artık yalnızca Face ID veya Touch ID yeterli olacaktır. Ancak eğer bu yöntemler ile doğrulama yapılamaz ise, yine de şifre sorulacaktır.

Neden Her Seferinde Şifre Soruyor?

iPhone, cihazınızın ve sizin güvenliğiniz için her yeni uygulama yükleme işleminde şifrenizi sorabiliyor. Tabii ki de bu sizin tercihinize bağlı oluyor. Dilerseniz, yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulayarak her seferinde şifre sormasını engelleyebilirsiniz. Telefonunuzun daha güvenli olması için varsayılan olarak her uygulama yüklendiğinde şifre sorması için ayarlanmıştır. App Store üzerinden yeni bir uygulama yüklerken her seferinde şifreyi girmeniz gerekiyor. Bunu kaldırmak isteyen kullanıcılar ise ayarlar üzerinden bunu iptal ediyor. Böylece artık App Store her uygulama veya oyun indirmeye çalıştığınızda size şifre sorarak sizi rahatsız etmeyecek.

Hangisi Daha Güvenli?

Sizin için her seferinde sorması rahatsız edici oluyor olsa da, güvenlik için tabii ki her seferinde sorması daha önemlidir. Ancak şifreyi devre dışı bıraktığınızda zaten hala Face ID ve Touch ID kullanılarak güvenlik doğrulaması yapılıyor. Bu nedenle, güvenlik açısından pek sorun yaşanmıyor. Bu nedenle, her iki yöntem de yeterince güvenli olacaktır.

App Store Sürekli Şifre İstiyor

Kullanıcıların en çok şikayet ettiği noktalardan birisi de bu. App Store uygulama indirirken şifre kaldırma işlemini yapmak isteyenler, sürekli olarak şifre istemesinden rahatsız olduklarını belirtiyor. Bu nedenle kullanıcılar App Store’daki şifre sorusunu kaldırmak istiyor. Yalnızca birkaç adımda rahatlıkla şifre sormasını engelleyebilirsiniz. Apple’ın sürekli olarak şifre istemesinin sebebi, sizden habersiz cihazınıza bir uygulamanın yüklenmemesi. Güvenliğiniz için önem verilen bu özelliği kapatsanız dahi, uygulama yüklerken Face ID veya Touch ID ile doğrulama yöntemlerine başvurulacak. Böylece, hem daha hızlı işlem yapabileceksiniz hem de güvenlikle alakalı hiç bir sıkıntınız olmayacak.

Bu yazımızda App Store uygulama indirirken şifre kaldırma yöntemini gösterdik. Görüş ve önerilerinizi bizlere yorumlardan bildirebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerli.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir