1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Snapchat Engelleyince Bildirim Gider mi?

Snapchat Engelleyince Bildirim Gider mi?
0

Snapchat engelleyince bildirim gider mi sorusunu birçok Snapchat kullanıcısı soruyor. Popüler mesajlaşma ve sosyal medya uygulamalarından birisi olan Snapchat, ekran görüntüsü alındığında bile bildirim gönderiyor. Dolayısıyla da insanlar engelleyince de bildirim gitmediğini merak ediyor. Snapchat hesabınızda bir kişiyi engellediğiniz zaman çeşitli yöntemler ile engellediğinizi öğrenebilir. Ancak en çok merak edilen konu biri engellendiğinde bildirim gidip gitmediği oluyor. İşte tüm detaylar…

Snapchat, tüm dünyada kullanılan ve ülkemizde de son yıllarda popüler hale gelen mobil uygulamalardan birisidir. Mesajlaşma ve sosyal medya uygulaması olan Snapchat özellikle genç yaştaki insanlar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Ancak Snapchat hakkında bilinmeyen ve merak edilen bazı konular bulunuyor. Bu konular hakkında daha detaylı bilgileri size içeriğimizde sunduk.

snapchat engelleyince bildirim gider mi

Snapchat Nedir?

Snapchat, multimedia mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkan ve özellikle genç kullanıcılar arasında popüler olan bir platformdur. Evan Spiegel, Reggie Brown ve Bobby Murphy tarafından 2011 yılında kurulan bu uygulama, kullanıcıların fotoğraf, video, metin ve çizim gibi içerikleri birbirlerine göndermelerine ve bu içeriklerin belirli bir süre sonra otomatik olarak silinmesine olanak tanır. Snapchat’in öne çıkan özelliklerinden biri, gönderilen içeriğin alıcı tarafından belirli bir süre sonra görüntülenemeyecek şekilde ayarlanabilmesidir.

Ayrıca, Snapchat’in “Hikayeler” özelliği, kullanıcıların bir gün boyunca paylaştıkları fotoğraf ve videoları bir araya getirerek arkadaşlarıyla paylaşmalarını sağlar. Bu hikayeler, 24 saat boyunca görülebilir ve daha sonra otomatik olarak silinir. Ayrıca, Snapchat’in filtreler, çıkartmalar ve özel efektler gibi eğlenceli araçları da kullanıcıların içeriklerini daha eğlenceli ve yaratıcı hale getirmelerine olanak tanır. Son olarak, “Snap Map” özelliği, kullanıcıların arkadaşlarının nerede olduğunu görmelerine ve dünyanın farklı bölgelerinden gelen içerikleri keşfetmelerine imkan sağlar. Bu özellikler, Snapchat’i gençler arasında popüler ve eğlenceli bir sosyal medya platformu haline getiriyor.

Snapchat Engelleyince Bildirim Gider mi?

Snapchat uygulamasında rahatsız olduğunuz ya da konuşmak istemediğiniz bir kişi engellemek isteyebilirsiniz. Bir kişiyi engellediğinizde o kişiye bildirim gitmez. Snapchat’te bir kullanıcıyı engellediğinizde ya da engelini kaldırdığınızda bunu kullanıcı fark edene kadar herhangi bir bildirim gönderilmez. Sadece engellediğiniz kullanıcı sizi aradığında ya da size bir mesaj gönderdiğinde engellediğinizi fark edecektir.

Snapchat’te bir kişiyi engellediğinizde veya engelini kaldırdığınızda, bu değişiklik hemen karşı taraftan haber alınmaz. Karşınızdaki kişi sizi aradığında veya mesaj gönderdiğinde, engellediğiniz veya engelini kaldırdığınızı fark eder. Bu durumda, Snapchat kullanıcısı, iletişim kurmaya çalıştığında engelleme durumunu fark eder. Bu sistem, kullanıcıların iletişim tercihlerini daha özel ve kontrol edilebilir kılıyor. Özetleyecek olursak, Snapchat’ta bir kişiyi engellediğinizde o kişiye bildirim veya mesaj gitmeyecektir. Yalnızca size mesaj gönderdiğinde ya da sizi aradığında engellediğinizi fark edecektir.

Snapchat Engelleyince Mesaj Gider mi?

Snapchat’te birini engellediğinizde, karşı tarafın size gönderdiği mesajlar gitmez. Engellediğiniz kişiye gönderdiğiniz mesajlar da ona ulaşmaz. Bu durum, iletişimin kesintiye uğradığı ve engellediğiniz kişinin size yönelik iletişim girişimlerinin engellendiği anlamına gelir. Ancak, eğer engeli kaldırırsanız, o kişi size yeniden mesaj gönderebilir ve siz de ona mesaj atabilirsiniz. Bu, kullanıcıların iletişimlerini istedikleri gibi yönetmelerine olanak tanır ve rahatsız edici durumlarda kendilerini korumalarını sağlar.

Bu nedenle, bir kişiyi Snapchat’tan engellediğinizde ne o kişi size mesaj gönderebilir ne de siz ona mesaj gönderebilirsiniz. Engeli kaldırana kadar engellediğiniz kullanıcı sizinle hiç bir şekilde Snapchat içerisinden ulaşamayacak ve iletişim kuramayacaktır. Dolayısıyla siz de o kişiye engeli kaldırmadan mesaj gönderemezsiniz.

Bu içeriğimizde, Snapchat engelleyince bildirim gider mi, mesaj gider mi gibi sorulara tüm detaylarıyla birlikte yanıt verdik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ayrıca bu tarz Ne Alaka? diyeceğiniz içeriklere kategorimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir