1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Meysu Cola Kimin? Nerenin? Hangi Ülkenin?

Meysu Cola Kimin? Nerenin? Hangi Ülkenin?
0

Dünya’da son zamanlarda yaşanan olaylar sebebiyle birçok ülke kendi üretimi olan ürünlere yönelmiştir. Ülkemizde ise birçok kişi yerli ve milli üretim ürünleri kullanmak için alternatifler aramaktadır. Coca Cola’nın rakibi olarak üretilen yerli ve milli içeceğimiz Meysu Cola son zamanlarda aşırı popüler hale gelmiştir. Meysu Cola, tadı ve lezzeti ile kullanıcılar tarafından Coca Cola’nın en iyi alternatiflerinden biri olarak gözükmekte.

Vatandaşlar dünyada yaşanan son olaylar sonucunda başka ülkelerin mallarını kullanmayarak kendi üretimi olan ürünlere yönelmiş durumda. Coca Cola’nın yerli rakibi olarak ortaya çıkan Meysu Cola kısa sürede satış rekorları kırmayı başarmıştır. Tadı ve lezzeti ile insanların beğenisini kazanan Meysu Cola, bu sayede birçok market rafında yerini almıştır.

Peki, Meysu Cola Kimin? Nerenin, Hangi Ülkenin, Sahibi Kim, Türk Malı mı? soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. Bu içeriğimizde Meysu Cola hakkında tüm merak edilenleri cevaplandıracağız. Meysu Cola’nın hikayesi işte sizlerle. Hadi içeriğimize geçelim.

Meysu Cola Nedir?

Dünyada satış rekorları kıran Coca Cola’nın rakibi olarak ortaya çıkan yerli içecek markasıdır. Meysu Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEYSU A.Ş.)’nin %50’si yani yarısı Güldüoğlu ailesinin fertlerine %50’si ise Gülsan Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. ailesinin fertlerine aittir. Meysu’nun tarihi çok köklüdür. 1948 yılına kadar dayanmaktadır. Güldüoğlu ailesinin gıda üretim tecrübesi; ailenin ilk kuşağından olan Osman Güldüoğlu’nun reçel, helva, akide şekeri ve lokum üretimine başladığı 1948 yılına dayanmaktadır. Güldüoğlu ailesi tarafından 1985 yılında kurulan Gülsan Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. (GÜLSAN); “Meysu” markası ile MEYSU A.Ş.’nin şu an üretim tesisi olarak kullandığı adreste, 2000 yılından beri meyve suyu ve benzeri içecek üretimi yapmaktadırlar.

İlk yerli ve milli kolamız Cola Turka’nın Japonlara satılmasından sonra yerli ve milli kola arayanlar, Kayseri merkezli Meysu’yu buldu. Meysu, yerli ve milli kola ürettiğini açıkladı. Meysu Kola, market raflarında 32 liradan satışa sunulmaktadır. Çoğu markette bulunmaktadır. Bölgeden bölgeye göre marketlerde bulunma oranı değişmektedir. Marketlere Meysu Cola istediğinizi belirterek, satışının artmasına fayda sağlayabilirsiniz.

Türkiye’de meyve suyuna adını veren Meysu, her nesile aktardığı lezzetleri ike Kayseri’deki üretin üssünden 5 kıtada 60 ülkeye ihracat gerçekleştirerek global bir içecek markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

meysu cola kimin

Meysu Cola Kimin? Sahibi Kimdir?

Coca Cola’ya yerli rakip olarak çıkartılan Meysu Cola’nın sahibi, Meysu Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Güldüoğlu’dur. Güldüoğlu, bakkallıkla esnaflıkla başlayan ticaret hayatlarını üç kuşaktır gıda sektöründe üretim üzerinde devam ettirdiğini açıkladı.

Meysu Cola Nerenin? Hangi Ülkenin?

Meysu Cola, Coca Cola’ya rakip olarak çıkarılan bir yerli kola markasıdır. Cola Turka’nın Japonlara satılması sonucunda yerli kola arayan vatandaşlara çözümü Meysu buldu. Meysu Cola, tadı ve lezzeti ile birçok kullanıcı tarafından çok beğenildi. Dünyada yaşanan olaylar sebebiyle birçok ülke yerli üretime aşırı dikkat etmeye başladı. Meysu Cola, yerli ve milli bir içecek markasıdır. Türkiye menşeilidir. Meysu Cola, Türkiye menşeili yerli ve milli bir içecektir.

Son zamanlarda tadı ve lezzeti ile kendisinden sıkça söz ettirmeyi başaran Meysu Cola, marketlerde 2.5 litre fiyatı 32 TL’den satışa sunulmakta. Bölge bölge satıldığı marketler değişkenlik göstermektedir. Marketinize giderek Meysu Cola istediğinizi belirtip satışların artmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğimiz de Meysu Cola Kimin? Nerenin? Hangi Ülkenin? sorularını yanıtladık. İçeriğimiz hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. ‘Ne Alaka‘ diyeceğiniz enteresan içeriklere de sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir