1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Instagram Reels Aşağı Kaymıyor? Yeni Video Çıkmıyor?

Instagram Reels Aşağı Kaymıyor? Yeni Video Çıkmıyor?
0

Instagram’da Reels kısmında gezerken bazen karşımıza farklı hatalar çıkabiliyor. Instagram üzerinde Reels izlerken sanki son videoymuş gibi aşağı kaymayan bir Reels videosuyla karşılaşabiliyorsunuz. Bunu yaşadığınızda, her ne kadar aşağı kaydırmak isteseniz de farklı bir video çıkmıyor. Tabii ki bu hatanın da bir çözümü mevcut. Instagram Reels aşağı kaymıyor sorunun çözümü oldukça basit. İşte tüm detaylar…

Son zamanlarda Instagram‘da artık normal gönderilerden çok Reels videoları etkileşim alıyor. Kısa videolar sürekli olarak izleniyor ve oldukça fazla etkileşim alıyorlar. Ancak bazen Instagram Reels aşağı kaymıyor sorunu ile karşı karşıya kalınabiliyor. Yeni video çıkmıyor ve izlediğiniz son videodan sonrası gelmiyor. Peki bu hatanın çözümü nasıl yapılacak? Instagram yeni Reels videosu çıkmıyor sorunu çözümü. Gelin birlikte bakalım..

instagram reels aşağı kaymıyor

Instagram Reels Aşağı Kaymıyor Sorunu

Instagram’da Reels videolarına bakarken bir videoya geldiğinizde o video son videoymuş gibi aşağı kaydırılmayabiliyor. Eğer videoyu aşağı kaydırdığınızda yeni bir video çıkmıyorsa, bu bir bağlantı sorunundan kaynaklıdır. Bunu çözmek için internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. İnternet bağlantınızı kontrol ettikten sonra Reels ikonuna tekrar tıklayarak yeniden Reels videolarının yüklenmesini deneyebilirsiniz. Ya da Instagram uygulamasını arka plandan kapattıktan sonra yeniden açarak Reels kısmına girin. Sorununuz bu şekilde çözülmüş olacaktır.

Eğer internet bağlantınızda sorun yoksa ve tekrar girmenize rağmen bir düzelme olmadıysa, bu sorun Instagram’dan kaynaklı olabilir. Anlık bir sunucu problemi nedeniyle Instagram’da Reels videolarına erişim yaşamakta sorun yaşıyor olabilirsiniz. Biraz bekledikten sonra yeniden Instagram’a girerek sorunun çözülüp çözülmediğini görebilirsiniz.

Instagram Reels Açılmıyor / Yüklenmiyor Sorunu

Eğer yukarıdaki hatadan farklı olarak komple Reels kısmını açmakta sorun yaşıyorsanız, bu sorun internet bağlantınızla alakalı olabileceği gibi Instagram sürümünüzle de alakalı olabilir. İlk olarak Instagram uygulamanızın son sürüm olup olmadığını kontrol edin ve güncelleyin. Uygulamayı güncelledikten sonra cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca, uygulama verilerini temizlemek de bazı durumlarda sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Android cihazlarda “Ayarlar” menüsünden “Uygulamalar” kısmına gidip Instagram’ı seçerek “Verileri Temizle” seçeneğini kullanabilirsiniz. Sonrasında ise eğer sorun hala çözülmez ise, internet bağlantınızı kontrol etmeyi ya da farklı bir internete bağlanarak sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir.

Tüm bunlara rağmen sorun yine devam ediyorsa, bu sorun Instagram’dan kaynaklı olabilir. Instagram’ın sunucularında yaşanan anlık sorunlar sizin Reels kısmına erişmenize engel oluyor olabilir. Bu gibi durumlarda Reels videolarının başkalarında açılıp açılmadığını kontrol edin. Eğer kimsede açılmıyorsa sorun genel bir sorundur ve beklemekten başka yapılacak bir şey yoktur. Bu nedenle sorun düzelene kadar beklemeniz gerekmektedir. Instagram’da yaşanan anlık hatalar genellikle birkaç saat içerisinde çözülür.

Instagram Reels Donma Sorunu

Eğer Instagram Reels’te donma sorunu yaşıyorsanız, bunun çözüm yolu da hiç farklı olmayacaktır. Yine bu sorun da bağlantı problemlerinden kaynaklı yaşanmaktadır. Dolayısıyla bağlantınızı kontrol ederek tekrardan Reels videolarını açmayı denemeniz gerekmektedir. Eğer videolar donmak yerine takılarak devam ediyorsa ve ses kayması oluyorsa Instagram sürümünüzü güncellemeyi deneyin. Sorununuz yüksek ihtimalle çözülecektir. Ayrıca, cihazınızın depolama alanını kontrol edip gereksiz dosyaları temizlemek de performansınızı artırabilir. Bu basit adımlar genellikle sorunu çözmektedir.

Bu içeriğimizde, Instagram Reels aşağı kaymıyor sorununun çözümü hakkında detaylı bir bilgilendirme yaptık. Eğer Reels izlerken böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız, bahsettiğimiz yöntemlere başvurmanız gerekmektedir. Bu yöntemler sorununuzu çözecektir. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Yorumlar incelendikten sonra onaylanarak yayınlanacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir