1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Brawl Stars Ne Kadar İnternet Yer? (2024)

Brawl Stars Ne Kadar İnternet Yer? (2024)
0

Brawl Stars, Türkiye’de son yıllarda oldukça popülerleşen oyunlar arasında yer alıyor. Clash Royale, Clash Of Clans ve HayDay gibi oyunların yapımcısı olan başarılı oyun şirketi Supercell, bu oyunda da yine başarısını gösterdi. Oldukça popüler olan bu oyun çevrimiçi bir oyun olduğundan dolayı tabii ki de internet harcıyor. Peki Brawl Stars ne kadar internet yer? 1 maçta kaç mb gider? Aklınıza takılan tüm soruları cevaplandırdık. İşte tüm detaylar…

Özellikle genç yaş grupları arasında oldukça popüler olan Brawl Stars oyunu, 2017 yılında piyasaya sürülmüştü. Çıktığı günden bugüne popülerliğini koruyan bu oyun, oldukça seviliyor. Ancak tabii ki şu anda bizim için önemli olan şey bu oyunun ne kadar internet harcadığı. Brawl Stars’ta maç atarken internetimizin bitmesini hiç birimiz istemeyiz değil mi? Gelin birlikte Brawl Stars ne kadar internet yer öğrenelim.

brawl stars ne kadar internet yer

Brawl Stars Ne Kadar İnternet Yer? [2024]

Popüler çok oyunculu strateji oyunu Brawl Stars, çevrimiçi bir oyun olduğundan dolayı tabii ki de internete ihtiyaç duyuyor. Mobil veri ile oynadığımızda harcanan internetin ne kadar olduğunu da haklı olarak merak ediyoruz. Brawl Stars çok fazla internet harcayan bir oyun olmasa da, tabii ki de bir miktar internet harcıyor. Sizler için Brawl Stars’ın 1 maçta ne kadar internet harcadığını ve 1 saatte ne kadar internet harcadığını hesapladık.

Ne kadar internet harcadığını hesaplamamız için ilk önce ne kadarlık bir oyun oynayacağınızı bilmemiz gerekiyor. Aşağıda bir saatte ne kadar internet yer, bir maçta ne kadar yer ve hatta bir dakikada ne kadar internet yer hepsini hesaplayarak yazdık. İşte Brawl Stars ne kadar internet yer sorusunun zamana dayalı cevapları…

Brawl Stars 1 Saatte Ne Kadar İnternet Yer?

Deneyimimiz ve hesaplamalarımıza göre Brawl Stars oyunu 1 saatte yaklaşık 250-300 MB internet harcamaktadır. Akıcı bir şekilde bir saat boyunca Brawl Stars oynadığınızda harcanacak olan internet yaklaşık bu civarda olacaktır. Yani 1 GB internet harcaması için yaklaşık 4 saat boyunca Brawl Stars oynamanız gerekiyor. Eğer 1 GB internetiniz varsa 4 saatlik Brawl Stars keyfinizi sürdürebilirsiniz.

Ortalama olarak yaptığımız bu hesaba göre, 250-300 MB’lık bir internet, Brawl Stars oyununda bizi yaklaşık 1 saat götürüyor. Alakasiz.com olarak kendi yaptığımız testlere göre bu hesaplamaları yaptık. Bir saat boyunca Brawl Stars oyununu oynayarak harcanan veriyi ölçtük. Buna göre ortalama bir sonuca ulaştık.

Brawl Stars 1 Maç Kaç GB Yer?

Brawl Stars oyununda bir maç ortalama 2-3 dakika sürmektedir. Oyuna ilk girdiğiniz andan itibaren bir maç yapıp çıktığınızda ortalama 60 MB internet harcanmaktadır. Ancak bu ilk maç için geçerlidir. Devamında yapacağınız maçlarda internet kullanımı biraz daha düşük olacaktır. Buna göre, Brawl Stars 1 maç 60 MB yemektedir. Brawl Stars ne kadar internet yer diyorsanız, bir maçın bedeli 60 MB olarak hesaplanmıştır.

Brawl Stars Kaç GB?

Popüler çevrimiçi strateji oyunu Brawl Stars, Play Store üzerinde 956 MB olurken, IOS cihazlarda yani iPhone telefonlarda 970 MB olmaktadır. Uygulama mağazalarından indirebileceğiniz bu oyunun ortalama boyutu 960 MB’tır. Yani henüz Brawl Stars oyunu 1 GB bile değildir.

Brawl Stars Sistem Gereksinimleri Nedir? (2024)

İşlemci (CPU): Intel i3
Ram: 2 GB
İşletim Sistemi (Yazılım): Windows 7
Ekran Kartı: 1 veya 2 GB EN AZ EKRAN KARTI
Piksel Gölgelendirici:4
Vertex Gölgelendirici: 4
Disk Alanı (Depolama): 6 GB EN AZ BOŞ ALAN
Vram : 500 MB
Ses Kartı: Evet
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

Brawl Stars ne kadar internet yer isimli bu içeriğimizde sizlere yaptığımız testleri ve hesaplamaları aktardık, görüş ve önerilerinizi bizlere yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Yorumlarınız bizim için oldukça değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir