1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor iPhone Çözümü (2024)

Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor iPhone Çözümü (2024)
0

Whatsapp’ı açmadan mesaj gelmiyor iPhone sorunu birçok kullanıcıda mevcut. Kullanıcılar Whatsapp’a girmediği sürece gelen mesajların bildirimi gelmiyor ancak Whatsapp’a girdiğinde o anda interneti açmışçasına tüm bildirimler tek tek düşmeye başlıyor. Bu sorunun aslında birden fazla nedeni var. Bu yazımızda bu sorunun sebeplerinden ve çözümlerinden detaylı olarak bahsettik. İşte detaylar…

iPhone cihazlarda Whatsapp kullanan kullanıcıların yaşadığı problemlerden birisi de bu aslında. Bu sorunu yaşayan tek kişi siz değilsiniz. Birçok insan Whatsapp’ı açmadan mesaj gelmiyor iPhone sorununu sürekli olarak yaşıyor. Bu soruna bir çözüm bulmak isteyenler için de bu detaylı rehberi hazırladık. Eğer bu sorunu yaşayan kullanıcılardan biriyseniz, içeriği sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

whatsapp'ı açmadan mesaj gelmiyor

Whatsapp Bildirim Gelmiyor iPhone

Eğer iPhone kullanıcısı iseniz ve Whatsapp bildirimlerini almakta problem yaşıyorsanız yapmanız gereken ilk şey tabii ki de bildirim ayarlarını kontrol etmektir. Bunu yapmak için hem Whatsapp üzerinden, hem de telefonunuzun ayarlar uygulaması üzerinden kontrol sağlamalısınız. İki taraftan da bildirimlerin açık olduğundan emin olmanız gerekiyor.

İlk olarak Whatsapp’a girin ve sağ alt kısımdan ayarlar sekmesini açın. Ayarlar sekmesinde bulunan “Bildirimler” sayfasına girdiğinde Whatsapp’ın tüm bildirim ayarları karşınızda olacak. Eğer buradaki bildirim izinleri kapalıysa açık hale getirin ve mesajların bildirim olarak gelip gelmeyeceğini test edin. Eğer bu sorununuzu çözmediyse, bir sonraki paragraftan devam edelim.

Sonrasında ise telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasını açın. Buradan Whatsapp’ın bildirim izinlerini yöneteceğiz. Ayarlar uygulamasına girdikten sonra buradan da “Bildirimler” sayfasına girin. Sonrasında sayfayı aşağıya kaydırarak Whatsapp uygulamasını bulun. Whatsapp’ın bildirim ayarlarına girdiğinizde “Bildirimlere izin ver” seçeneği olacak. Bu ayar kapalı haldeyse, aktif hale getirerek Whatsapp bildirim sorununu çözebilirsiniz.

Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor iPhone Sorunu

Eğer sorununuz yukarıdaki paragraflarda bahsettiklerimizden dolayı değilse ve bildirimler uygulamayı açtığınızda geliyorsa yüksek ihtimalle sorun Whatsapp’ın arka planda çalışamıyor olmasından kaynaklıdır. Bu sorunu çözmek için yine birden fazla çözüm yolu bulunmaktadır. Aşağıdaki sebeplerden dolayı Whatsapp’ı açmadan mesaj gelmiyor olabilir.

 • Düşük güç modunun aktif olması
 • Whatsapp uygulamasının arka planda yenilemesinin kapalı olması

Genellikle Whatsapp’ı açmadan bildirim gelmiyor iPhone sorununun en büyük nedenleri bunlardır. Bu sorunları çözdüğünüzde artık mesajlarınız Whatsapp uygulaması açık olmasa da gelecektir. Aşağıdaki adımları deneyerek Whatsapp’tan bildirim gelip gelmediğini test edin.

İlk olarak güç tasarrufu modunu kapatmayı deneyin. Güç tasarrufu, pil ömrünü uzatmak için uygulamaların arkaplanda yenilenmesini engelliyor olabilir. Bu nedenle de Whatsapp gelen mesajları size bildirim olarak gönderemiyor. Güç tasarrufu modunu kapattıktan sonra bir arkadaşınızdan size mesaj göndermesini isteyin ve bildirimin gelip gelmediğini kontrol edin.

Eğer sorun hala devam ediyorsa, tek bir çözüm yolumuz kaldı. O da Whatsapp’ın arka planda yenilenme izninin aktif olup olmadığını kontrol etmek. Whatsapp uygulamasının kapalıyken de çalışabilmesi için bu izni açık hale getirmeniz gerekiyor.

İlk olarak telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.

Ayarlar uygulamasında sayfayı aşağıya kaydırarak Whatsapp uygulamasını bulun.

Ayarlar’dan Whatsapp uygulamasının ayarlarına girdiğinizde, en alt kısımda “Arka planda yenilenme” ayarını göreceksiniz. Eğer bu kapalı haldeyse aktif hale getirin.

Bu da Whatsapp’ı açmadan mesaj gelmiyor iPhone sorununun en büyük sebeplerinden birisidir. Bu ayarı aktif hale getirdiğinizde sorununuz çözülecektir. Sorununuz buna rağmen devam ediyorsa, Whatsapp uygulamasını ve iOS sürümünüzü güncellemeyi unutmayın.

Bu içeriğimizde Whatsapp’ı açmadan mesaj gelmiyor iPhone sorununa getirilebilecek çözümlerden bahsettik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir