1. Anasayfa
 2. Gündem

Twitch Çöktü mü? Twitch Neden Açılmıyor?

Twitch Çöktü mü? Twitch Neden Açılmıyor?
0

Popüler yayın platformlarının başında gelen Twitch’e şu anda erişim sağlanamıyor. Geçtiğimiz günlerde Twitch’in rakibi olan Kick platformu hakkında da aynı durum söz konusu olmuştu. Bugün ise kullanıcılar Twitch’e erişim sağlayamıyor. Bunun nedeni belli oldu. Twitch çöktü mü? Twitch neden açılmıyor? Gelin bir bakalım…..

Twitch, Youtube’un canlı versiyonu diyebileceğimiz bir platformdur. İçerik üreticilerin canlı olarak takipçilerine içerik sunduğu bu platforma birkaç saattir erişim sağlanamıyor. Twitch hakkında şu anda birçok iddia söz konusu oldu. İşin gerçeği ve neden şu anda erişim sağlanamadığı açıklandı. Twitch tarafından da açıklama yapıldı.

Twitch çöktü mü

Twitch Çöktü mü?

Twitch’e erişim sağlanamadığından dolayı herkesin aklına Twitch çöktü mü sorusu takıldı. Ancak Twitch tarafında herhangi bir çökme durumu söz konusu değildir. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Twitch’e Türkiye’de erişim engeli getirildi. Geçtiğimiz günlerde Kick’e gelen erişim engelinin ardından şimdi de Twitch platformu erişim engeli ile karşı karşıya kaldı. Bu nedenle şu anda Twitch’e Türkiye’den erişim sağlanamıyor.

Şu anda Twitch’e girmeye çalışan kullanıcılar ‘Bu siteye ulaşılamıyor’ hatası alıyor. Bunun nedeni MP’nın Twitch platformunu Türkiye’de erişime engellemesi oldu. Yani Twitch’in şu anda çökmesi söz konusu değildir. Diğer ülkelerden erişim sağlanmaya devam ediyor. Yalnızca Türkiye’de bulunan kullanıcılar şu anda Twitch’e erişemiyor.

Özetleyecek olursak Twitch çökmedi, ne yazık ki erişim engeli yedi ve şu anda Twitch platformuna bu nedenle erişilemiyor.

Twitch Neden Kapatıldı?

Twitch, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün aldığı kararla birlikte bugün erişime engellendi. BTK’nın site sorgulama sayfası üzerinden ilgili karara ulaşılabiliyor. Twitch.tv adresini sorguladığınızda “twitch.tv, 22/02/2024 tarihli ve 2024/7 sayılı Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişime engellenmiştir.” uyarısı ile karşılaşıyorsunuz. Bu olayın ardından Twitch çöktü mü sorusu da gündeme oturdu.

Twitch’i ya da farklı siteleri BTK üzerinden sorgulamak için buraya tıklayabilirsiniz. Buraya sorgulamak istediğiniz site adresini yazdığınızda karşınıza BTK’nın ilgili kararı çıkmaktadır.

Twitch Ne Zaman Açılacak?

Twitch tarafından herhangi bir açıklama gelmedi. Henüz daha dün erişim engeli kararı alınan Twitch’in erişim engelinin ne zaman kalkacağı ne yazık ki tam olarak bilinmiyor. Twitch platformunun BTK ile yapacağı itirazlar ya da anlaşmalar sonucunda sitenin erişim engeli açılabilir. Şu anda iki taraftan da detaylı bir açıklama gelmediğinden dolayı ne zaman açılacağına dair herhangi bir tahmin yapılamıyor.

Geçtiğimiz haftalarda BTK, Kick platformuna bir inceleme başlatmıştı ve birkaç gün önce Kick erişime engellendi. Bugün ise ani bir şekilde Twitch platformunun erişime engellenmesine şahit olduk. Twitch yayıncıları ve kullanıcıları merak ve endişe içerisinde Twitch tarafından bir açıklama bekliyor. BTK, 22/02/2024 tarihli ve 2024/7 sayılı Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla Twitch platformunu erişime engelledi. Bu engelin kalıcı mı yoksa geçici mi olduğu bilinmiyor.

Twitch Erişim Engelini Neden Yedi?

Twitch’in henüz neden erişim engeli yediğine dair net bir bilgi bulunmuyor. Kick’in hemen ardından erişime engellenen Twitch tarafından detaylı bir açıklama gelmedi. 22/02/2024 tarihli ve 2024/7 sayılı Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişime engellenen Twitch’in tam olarak neden Türkiye’den erişime engellendiği henüz şimdilik bilinmiyor. Yakın zamanda gelecek olan açıklamalar bekleniyor. Twitch çöktü mü sorusu da bu şekilde yanıtlandı.

BTK üzerinden Twitch platformunu sorguladığınız zaman ilgili karara kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Şu anda kararın sebebi detaylı olarak açıklanmış değil. Popüler yayın platformu Twitch’in tam olarak ne zaman yeniden erişime açılarak kullanıcılar ile buluşacağı da bilinmiyor. BTK veya Twitch’in açıklamaları merakla beklenmeye devam ediyor.

Twitch çöktü mü sorusunu sizler için yanıtladık. Konu hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Yorum ve görüşleriniz bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir