1. Anasayfa
 2. Gündem

CharmQuell Kimdir? CharmQuell Ne Kadar Kazanıyor?

CharmQuell Kimdir? CharmQuell Ne Kadar Kazanıyor?
0

YouTube’a çektiği içerikler ile kısa sürede milyonlarca takipçiye ulaşmayı başaran CharmQuell kimdir? CharmQuell ne kadar kazanıyor soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. Instagram adminliğinden YouTuberlığa uzanan devasa bir hikaye. Sosyal medyada çektiği videolar ile kendisinden sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Bu içeriğimiz de CharmQuell’in hayat hikayesini ele alıyoruz. CharmQuell hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevabını vereceğiz. Zorlu bir hayat hikayesi işte sizlerle, hadi içeriğimize geçelim.

CharmQuell Kimdir?

CharmQuell kimdir dediğimiz de Sosyal medya fenomeni CharmQuell gerçek adıyla Fırat Yayla, 2001 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Hatay şehrinin Antakya ilçesinde doğmuştur. Aslen Hataylı’dır. Kendisinin Alevi mezhebine mensup bir müslüman olduğu bilinmektedir. CharmQuell 2023 yılında ülkemizde yaşanan deprem felaketinde annesini ve arkadaşlarını kaybetmiştir. CharmQuell ise deprem sırasında Hatay, Antakya’da annesinin evinde annesiyle birlikte enkaz altına kalmıştır. Fırat Yayla enkazdan çıkarılırken maalesef annesi kurtulamamıştır. CharmQuell, YouTube platformuna başlamadan önce Instagram adminliği yapmaktaydı. Bilinen en büyük sayfası ‘Justgameoffical’ dir.

CharmQuell daha sonrasında yaptığı yayınlarda Türkiye’de okumanın mantıklı olmadığını bu yüzden yayıncılığa yöneleceğini anlatmıştı. YouTube’dan önce ilk olarak Twitch kanalı açarak canlı yayınlar açmıştır. Fakat Twitch’de başarılı olamamıştır. Daha sonrasında kendi bildiği işini yaparak oyun videoları çekmeye başlamıştır. Daha sonra ise çektiği videolar ile sosyal medyada isminden sıkça söz ettirmiştir. CharmQuell’in çektiği “Ayça 22, Ayyıldız Tim, Atatv44, Deha Tuzcu” gibi videoları ile sosyal medyada büyük ilgi görmüştür.

charmquell kimdir

CharmQuell Nereli?

Sosyal medya fenomeni CharmQuell gerçek adıyla Fırat Yayla, Hatay şehrinin Antakya İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Aslen Hataylı’dır. 2023 yılında ülkemizde yaşanan deprem felaketinde evi yıkılmıştır. Şuan İstanbul’da yaşamaktadır.

CharmQuell Kaç Yaşında?

Ünlü fenomen CharmQuel yani Fırat Yayla, 2001 yılında dünyaya gelmiştir. 2024 yılı itibariyle 23 yaşındadır.

CharmQuell Dini Nedir? Alevi Mi?

Sosyal medya fenomeni CharmQuell, videolarda taktığı Zülfikar kılıcı için bir açıklama yapmıştır. Bu açıklamadan Alevi mezhebini benimsemiş bir müslüman olduğunu anlıyoruz.

CharmQuell Nasıl Fenomen Oldu?

Sosyal medya fenomeni CharmQuell, çok uzun yıllardır sosyal medya ile uğraşmaktaydı. 2010 yıllarında başlayan sosyal medya macerasında ilk bilinen en çok işi Instagram adminliği oldu. Instagram’da yüz binlerce takipçiye sahip ‘Just Game Offical’ adında sayfası bulunuyordu. Kendisi bir oyun tutkunudur. Instagram’dan sonra Twitch’de canlı yayınlar açmış fakat başarılı olamamıştır. Bunun üzerine en çok bildiği iş oyun kategorisinde bir kanal açarak ismini ‘CharmQuell’ koymuştur. Çektiği videolar ile kısa sürede geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Sosyal medyada çoğu kişinin cesaret dahi edemeyeceği kişileri ifşa etmiş ve sosyal medyada büyük bir ilgi toplamıştır. Bu sayede kısa sürede milyonlarca izlenme ve takipçiye ulaşmıştır. CharmQuell’in anlık olarak YouTube abone sayısı 1.02 milyondur.

CharmQuell Ne Kadar Kazanıyor?

YouTuber CharmQuell çektiği videolar ile kısa sürede geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Şuan anlık olarak YouTube’da 1.02 milyon abonesi bulunmaktadır. Çektiği videolar yüz binlerce hatta milyonlarca izlenmektedir. İzleyiciler ise CharmQuell’in ne kadar kazandığını, servetini, aylık kazancını merak ediyor. Hadi, gelin beraber hesaplayalım.

Sosyal medya fenomeni CharmQuell, geçtiğimiz ay YouTube’da yaklaşık 3 milyon izlenme almıştır. Hesaplamalarımıza göre YouTuber CharmQuell’in YouTube’dan aylık geliri en az 50 bin TL’dir. Veriler kesin değildir, tahmindir. İzlenme sayısı baz alınarak hesaplanmıştır.

Bu içeriğimizde CharmQuell kimdir ve CharmQuell ne kadar sorularını cevapladık. İçeriğimiz hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, eklemek istediğiniz bir kısım olursa diğer ziyaretçilerimizin de faydalanabilmesi için bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir