1. Anasayfa
 2. Finans

Enpara Numara Değiştirme: Kayıtlı Numara Nasıl Değiştirilir?

Enpara Numara Değiştirme: Kayıtlı Numara Nasıl Değiştirilir?
0

Enpara numara değiştirme istiyorsanız bunu yapmak için her iki numaranın da aktif olması gerekmektedir. Enpara’da kayıtlı olan telefon numaranızı kolay bir şekilde mobil uygulama üzerinden değiştirebilirsiniz. Kayıtlı numarayı değiştirmek için cihazınızda Enpara Mobilin yüklü olması ve her iki numaraya da erişiminizin olması yeterlidir. İçeriğimizde nasıl değiştireceğinize dair tüm bilgileri paylaştık. İşte tüm detaylar…

Masrafsız bankacılık sunması nedeniyle Türkiye’de en çok tercih edilen bankalardan biri olan Enpara‘da telefon numarasını değiştirmek isteyen müşteriler mobil uygulama üzerinden saniyeler içerisinde kayıtlı telefon numarasını değiştirebiliyor. Telefon numaranızı değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki listedeki adımları birebir uygulayın.

enpara numara değiştirme

Enpara Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Enpara’da kayıtlı olan telefon numaranızı değiştirmek için ilk olarak Enpara mobil uygulamasına girmeniz gerekmektedir. Eğer cihazınızda Enpara mobil uygulaması yoksa buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Mobil uygulamayı indirdikten sonra, hesabınıza giriş yaparak aşağıdaki adımları izlemeye devam edebilirsiniz.

İlk olarak Enpara mobil uygulamasını açın.

T.C. kimlik numaranızı ve mobil şifrenizi girerek giriş yapın.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol üst kısımdan üç çizgi ikonuna tıklayarak menüyü açın.

Menüden en alt kısımdan “Ayarlar” kısmına girin.

Ayarlar sayfasında bulunan “İletişim Bilgileri” başlığına dokunun.

Buradan “Kayıtlı telefon numaraları” butonuna tıklayın.

Açılan sayfada Enpara üzerinde kayıtlı olan iletişim numaranızı göreceksiniz. Eğer bu numarayı değiştirmek istiyorsanız numaranızın üzerine tıklayın.

Ardından Enpara’da kullanmak istediğiniz yeni telefon numaranızı girin.

Sonrasında her iki telefon numarasından da SMS onayı yaptıktan sonra kayıtlı telefon numaranız değişmiş olacaktır.

Enpara mobil uygulaması üzerinden oldukça kolay bir şekilde kayıtlı telefon numaranızı değiştirebilirsiniz. Eğer bu adımları uygularken bir sorun yaşarsanız da Enpara çözüm merkezi ile iletişime geçerek telefon numaranızı değiştirmeniz konusunda size yardım etmelerini talep edebilirsiniz. Yalnızca saniyeler içerisinde Enpara numara değiştirme işleminizi halletmiş oldunuz.

Enpara kullanıcıları numarasını değiştirmek istediğinde herhangi bir şubeye gitmek ya da bankayla iletişime geçmek zorunda kalmaz. Mobil uygulama üzerinden 1 dakikadan kısa bir süre içerisinde telefon numaranızı değiştirmeniz mümkündür.

Enpara Numara Güncelleme Nedir?

Enpara numara değiştirme ya da güncelleme olarak geçen bu işlem, telefon numaranız değiştiğinde Enpara’daki kayıtlı telefon numaranızı da değiştirmenizi sağlamaktadır. Eğer kullanmış olduğunuz telefon numarasını değiştirmeyi düşünüyorsanız; Enpara üzerinden de kayıtlı telefon numaranızı değiştirmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni SMS doğrulamaları ve bilgilendirmeleri için aktif bir iletişim numarasının kayıtlı olma gerekliliğidir. Eğer kayıtlı telefon numaranıza erişiminiz olmaz ise, mobil ve internet bankacılığını kullanmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle bankalarda kayıtlı olan telefon numaranızın aktif olduğundan emin olun.

Enpara Numara Güncelleme Nasıl Yapılır?

Enpara numara değiştirme başlığı altında da detaylı olarak numara güncelleme işleminin nasıl yapılacağından bahsettik. Telefon numaranızı güncellemek için Enpara mobil uygulaması üzerinden Ayarlar’a girdikten sonra iletişim bilgilerinizi güncellemeniz yeterli olacaktır. Tam olarak detaylı adımları yukarıda bulabilirsiniz. Bu adımları birebir olarak uyguladığınızda Enpara’daki kayıtlı telefon numaranız değişecektir. Böylece, SMS doğrulamaları ve bilgilendirmeleri artık yeni telefon numaranıza gönderilecektir. Ayrıca bankanın sizi araması gerektiği durumlarda da yeni numaranız kullanılacaktır.

Enpara’da aktif bir iletişim numaranızın olması bilgilendirmelerin ve doğrulamaların tam olarak yapılabilmesi için oldukça önemlidir. Örneğin banka gecikmiş bir ödeme hakkında sizi bilgilendirmek istediğinde bankada kayıtlı olan telefon numaranız eski numaranız olur ise, sorumluluk bankadan çıkmış olacak ve siz bilgilendirilmiş sayılacaksınız. Mesajı göremediğiniz için de borcunuzu ödememeniz durumunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu tabii ki bir örnek. Bu gibi sorunlar yaşamamak için aktif bir numara kullanmaya özen gösterin.

Bu içeriğimizde Enpara numara değiştirme işleminin nasıl yapılacağı konusunda tüm detaylara yer verdik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir