1. Anasayfa
 2. Sağlık

Gainer Doğru Kullanımı? Kaç Ölçek Kullanılır? 2024

Gainer Doğru Kullanımı? Kaç Ölçek Kullanılır? 2024
0

Gainer doğru kullanımı? Kaç ölçek kullanılır sorusu sosyal medyada merak konusu haline geldi. Peki, Gainer nasıl kullanılır? İşte tüm detaylar…

Gainer Doğru Kullanımı?

Gainer doğru kullanımı nasıl olmalıdır sorusu sosyal medyada sıkça aratılıyor. Kilo almak isteyen ya da kalori açığını kapatmak isteyen kişiler, gainerın yani karbonhidrat tozunun doğru kullanım şeklini, günde kaç ölçek kullanmaları gerektiğini merak ediyor. Ana yemeklerden alınan kalorinin yetersiz kalması sebebiyle birçok sporcu ya da kişi gainera yöneliyor. Peki, Gainer doğru kullanımı nasıl olmalıdır? İşte tüm detaylar…

Gainer yani karbonhidrat tozunun 3 kullanım şekli bulunmaktadır.

 • Başlangıç seviyesi
 • Orta seviyesi
 • İleri seviyesi

Kişiler almak istedikleri kalori miktarlarına göre dilediği kullanım şeklini tercih edebilir. Bu kullanım şekilleri kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Başlangıç seviyesinde kullanmak istiyorsanız, 1 servisi ortalama 400 – 500 mL su ya da az yağlı sütle karıştırarak kahvaltıdan 1 saat sonra olmak üzere ara öğünlerde hazırlayıp tüketmeniz gerekmektedir. Eğer gainerı orta seviyesinde kullanmak istiyorsanız, 1 servisi 400 – 500 mL su ya da az yağlı sütle karıştırarak kahvaltıdan 1 saat sonra ve öğlen yemeğinden 1 saat sonra olmak üzere ara öğünlerde hazırlayıp tüketebilirsiniz. Eğer gainerı maximum verimde kullanmak istiyorsanızda, 1 servisi 400 – 500 mL su ya da az yağlı sütle karıştırarak kahvaltıdan 1 saat sonra ve öğlen yemeğinden 1 saat sonra ve yatmadan 1 saat önce olmak üzere ara öğünlerde hazırlayıp tüketmeniz gerekmektedir.

gainer doğru kullanımı

Gainer yani karbonhidrat tozu tüketilirken, göbek ya da yağ yapmaması için sporla beraber tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Gainer yani karbonhidrat tozu, düzenli ve doğru kullanımda kilo artışına ve kalori alımına çok yararı bulunmaktadır. Gainer kullanacak kişiler, isteklerine ve almak istedikleri kalori miktarına göre kullanım seviyesi seçmelidir.

Gainer Günde Kaç Ölçek Kullanılır?

Gainer günde kaç ölçek kullanılır sorusu Gainer tüketmek isteyen kişiler ya da tüketenler tarafından sıkça araştırılmaktadır. Gainer, kişilerin kilo almasına yardımcı olan bir supplementtir. Birçok gainer markası bulunmaktadır. Gainer kullanımı kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Gainer yani karbonhidrat tozu kullanımının 3 aşaması bulunmaktadır. Kişiler, istekleri ya da almak istedikleri kalori miktarına göre bu aşamalardan birini seçebilir. Peki, bu 3 aşama nedir?

Başlangıç Seviyesi: 1 servisi (2 ölçek; 150 gr) ürünü 400 mL su ya da az yağlı sütle karıştırarak kahvaltıdan 1 saat sonra olmak üzere ara öğünlerde hazırlayıp tüketebilirsiniz.

Orta Seviyesi: 1 servisi (2 ölçek; 150 gr) 400 mL su ya da az yağlı sütle karıştırarak kahvaltıdan 1 saat sonra, öğlen yemeğinden 1 saat sonra olmak üzere ara öğünlerde hazırlayıp tüketebilirsiniz.

İleri Seviyesi: 1 servisi (2 ölçek; 150 gr) ürünü 400 mL su ya da az yağlı sütle karıştırarak kahvaltıdan 1 saat sonra, öğlen yemeğinden 1 saat sonra ve spordan sonra olmak üzere ara öğünlerde hazırlayıp tüketebilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak Gainer yani karbonhidrat tozunun doğru kullanımı 400 – 500 mL su ya da az yağlı süte gainerı karıştırarak içmektir. Kişiler, istekleri ve almak istedikleri kalori miktarına göre kullanım seviyesi seçmelidir. Kullanım seviyeleri 3 aşamadan oluşmaktadır: Başlangıç seviyesi, orta seviyesi ve ileri seviyesi.

Kısacası bu içeriğimizde Gainer doğru kullanımı? Kaç ölçek kullanılır sorusunun cevabını detaylı bir şekilde açıkladık. Bu içeriğimiz hakkındaki görüş, düşünce ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayınız. Daha fazla bu tarz ‘Ne Alaka?’ diyeceğiniz diğer içeriklerimize de Alakasız sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir