1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Kick İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır? 2024

Kick İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır? 2024
0

Kick iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl yapılır sorusu Kick kullanıcıları tarafından araştırılmaya başlandı. Kick hesabını güvene almak isteyen kullanıcılar iki faktörlü kimlik doğrulamanın nasıl açılacağını araştırıyor. Kick, dünyanın en büyük yayın platformu olan Twitch’e rakip olarak çıkartıldı. Twitch’in çok sert politikaları sebebiyle birçok yayıncı ve kullanıcı Twitch’i çok sert eleştirdi. Bu gibi durumlar yüzünden Kick çıkşından çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Kick kullanıcıları iki faktörlü kimlik doğrulaması ile Kick hesaplarını güvence altına almak istiyor. Bazı kullanıcılar hesaplarının çalınma olasılığına karşı iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmeyi mantıklı buluyor. Kick kullanıcılarının güvenliğine ve gizliliğine aşırı önem vermekte. Kick hesabınızın güvenliğini arttırmak çok basit. Kick hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirerek hesabınızın güvenliğini en yüksek seviyeye çıkarabilirsiniz. Peki, Kick iki faktörlü kimlik doğrulaması nasıl yapılır?

Bu içeriğimizde Kick iki faktörlü kimlik doğrulaması nasıl yapılır sorusunu cevaplandıracağız. Birçok Kick kullanıcısı hesabının çalınma ihtimaline karşı iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştiriyor. Kick kullanıcıları ise sosyal medyada iki faktörlü kimlik doğrulaması nasıl etkinleştirilir araştırmalarına başladı. Bu sorunun cevabı aslında oldukça basit. Hadi içeriğimize geçelim, işte tüm detaylar…

Kick İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Kick iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl yapılır sorusu Kick kullanıcıları tarafından araştırılmaya başlandı. Kick kullanıcıları hesaplarının güvenliğini en yüksek seviyeye getirebilmek için neler yapabileceğini araştırıyor. Kick kullanıcılarının güvenliğine ve gizliliğine aşırı önem veriyor. Kick hesabınızın güvenliğini en üst seviyeye getirmek istiyorsanız iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirebilirsiniz. Kick 2 faktörlü kimlik doğrulamasını nasıl etkinleştireceğinizi aşağı kısımda adım adım anlattık.

Kick iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl yapılır?:

 • İlk olarak Kick.com sitesine giriş yapıyoruz.
 • Hesabımıza girdikten sonra sağ üstte bulunan avatarımıza tıklıyoruz.
 • Önümüze bu pencere açılacak, açılan pencereden ‘Ayarlar‘ seçeneğine tıklıyoruz.
kick iki faktörlü kimlik doğrulama
 • Tıkladıktan sonra açılan pencerede ‘Güvenlik‘ seçeneğine tıklıyoruz.
kick iki faktörlü kimlik doğrulama
 • Açılan ekranda yeşil kutuda yazılan iki faktörü etkinleştir yazısına tıklıyoruz.
 • Google Authenticator ile ekrana gelen QR Kodunu Tarayın ve kodu girin.
 • Google Authenticator uygulamasından 6 haneli kodu girin ve işlem tamamdır.
kick iki faktörlü kimlik doğrulama

Yukarıdaki adımları eksiksiz bir şekilde takip ederek Kick iki faktörlü kimlik doğrulamasını başarılı bir şekilde etkinleştirebilirsiniz. Bu sayede hesabınızı çalınma ihtimallerinden tamamen korumuş olursunuz.

Dünyanın en büyük yayın platformu olan Twitch’e rakip olarak çıkartılan Kick, çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Kick’in rakibi Twitch’e göre birçok avantajlı özelliği bulunuyor. Kick rakibi Twitch’e göre hem daha esnek kuralları hem de yayıncıya daha yüksek komisyon gibi avantajlarıyla ön plana çıkıyor. Twitch’in sert politikaları birçok yayıncı ve kullanıcı tarafından çok sert eleştirildi.

Twitch’in Türkiye’den ayrılmasıyla birlikte birçok Türk yayıncı ve kitlesi Kick platformuna geçiş yaptı. Kick bu sayede Türkiye’de çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Hatta en son Twitch Türkiye’nin en büyük yayıncısı olan Elraenn’de Kick platformuna geçiş yaptığını duyurdu. Kick Türkiye’de Twitch’i geride bırakmış durumda.

Bu içeriğimizde Kick iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl yapılır sorusunun cevabını açıkladık. Kick kullanıcıları hesaplarını güvence altına almak için çeşitli yollar aramakta. Kick ise kullanıcıların hesabını koruması için iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneğini hesaplarda kullanıyor. Bu sayede Kick hesabınızın çalınma riski neredeyse 0’a iniyor. Kick platformu hakkında görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayınız. Yorumlarınız bizim için oldukça değerlidir. Kick ile ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir