1. Anasayfa
 2. Dedikodu

Malwarebytes Nedir? Sahibi Kim? Güvenilir Mi? 2024

Malwarebytes Nedir? Sahibi Kim? Güvenilir Mi? 2024
0

Malwarebytes nedir? Sahibi kim? Güvenilir mi soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. Antivirüs programı kullanmak isteyen kullanıcılar Malwarebytes antivirüs programını araştırmaya başladı. Kullanıcılar bu antivirüs programının ne olduğunu, sahibini ve güvenilir olup olmadığını soruyor. Malwarebytes antivirüs programı hakkında işte tüm merak edilenler!

Son zamanlarda siber saldırıdan ve kendini teknolojik anlamda korumak isteyen kişi sayısı bir hayli arttı. Kişiler kendilerini tam anlamıyla koruyabilecek antivirüs programları arıyor. Son zamanlarda ise Malwarebytes adlı antivirüs programı oldukça popüler. Kullanıcılar Malwarebytes’in özelliklerini ve nasıl kullanıldığını merak ediyor. Peki, Malwarebytes nedir? Nasıl kullanılır?

Bu içeriğimizde Malwarebytes nedir? Sahibi kim? Güvenilir mi sorularının cevaplarından bahsedeceğiz. Son günlerde birçok kişi tarafından sıkça aratılan soruları cevaplandıracağız. Malwarebytes antivirüs programı ile alakalı kafanıza takılan tüm soruların cevapları içeriğimizde mevcut. Hadi içeriğimize geçelim, işte tüm detaylar!

Malwarebytes Nedir?

Malwarebytes nedir sorusu birçok antivirüs programı kullanmak isteyen kişi tarafından sıkça aratılıyor. Malwarebytes, bir kötü amaçlı yazılım temizleme ve bu tarz kötü amaçlı yazılımlardan korunma aracıdır. Malware’in türkçe karşılığı ‘Kötü amaçlı yazılım’ demektir. Virüs, turuva atı olarak bilinen trojan, backdoor yani arka kapı, keylogger, ramsomware yani fidye yazılımı, worm (solucan virüsü), pups (istem dışı yüklenen programlar), adware (reklam yazılım virüsleri) gibi tüm zararlı yazılım ve virüsler Malware olarak adlandırılıyor. Malwarebytes antivirüs programı ise Malware denilen zararlı virüslere karşı sizi korumak ve cihazınızda eğer bu tarz virüsler varsa temizlemek için yapılmıştır.

Malwarebytes antivirüs programı, dünyada en güçlü antivirüs programları arasındadır. Malwarebytes antivirüs programını milyonlarca kişi kullanmaktadır.

malwarebytes nedir

Malwarebytes Sahibi Kim?

Malwarebytes sahibi kimdir soruları sosyal medyada merak konusu haline geldi. Malwarebytes antivirüs programı kullanmak isteyen kişiler Malwarebytes’ın hangi ülkeye ait olduğunu ve sahibini araştırmaya başladı. Malwarebytes şirketinin 2008 yılından beri CEO’su Marcin Kleczynski‘dir. Malwarebytes şirketi Amerika merkezli bir kuruluştur.

Malwarebytes Güvenilir Mi?

Malwarebytes güvenilir mi soruları birçok Malwarebytes kullanıcı tarafından araştırılmaya başlandı. Malwarebytes antivirüs programı en sık kullanılan ve faydası çok görülen bir Anti-virüs yazılımıdır. Malwarebytes antivirüs programı milyonlarca kullanıcıya hizmet etmektedir. Amerika merkezli bir kuruluştur. 2008 yılından bu güne kadar hala faaliyetlerine devam etmektedir. Şu ana kadar Malwarebytes güven konusunda herhangi bir şikayet bulunmamaktadır.

Malwarebytes antivirüs programı sizi teknolojik anlamda koruyup, kollamaktadır. Dünya da en çok kullanılan antivirüs programları arasında zirvelerdedir. Malwarebytes antivirüs programı cihazınızı tüm virüs yazılımlarından korur ya da cihazınız da herhangi bir kötü amaçlı yazılım varsa, bu yazılımı bulup temizler. Malwarebytes antivirüs programları bu işlemleri yaparken cihazınızın RAM’ini kullanmaktadır. Bu yüzden bu tarz antivirüs programları cihazınızı haliyle bir tık yormaktadır. Ek olarak ‘Malwarebytes Bilgisayardan Nasıl Kaldırılır?’ yazımıza ise buradan ulaşabilirsiniz. Kısaca bu içeriğimizde Malwarebytes hakkında çok aratılan soruların cevaplarını verdik.

Bu içeriğimizde Malwarebytes nedir? Sahibi kim? Güvenilir mi sorularının cevabını detaylı bir şekilde açıkladık. Son zamanlarda aşırı popüler olan Malwarebytes antivirüs programı hakkında insanların sorduğu sorulara cevaplar verdik. Malwarebytes antivirüs programı hakkında neler düşünüyorsunuz? Antivirüs programı Malwarebytes kullanıyor musunuz? Malwarebytes antivirüs programı hakkında yazdığımız rehberimiz hakkındaki görüş, düşünce ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayınız. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir