1. Anasayfa
 2. Finans

Midas Nedir? Nasıl Kullanılır? 2024

Midas Nedir? Nasıl Kullanılır? 2024
0

Midas nedir? Nasıl kullanılır sorusu sosyal medyada merak konusu haline geldi. Yeni nesil borsa platformu Midas, son zamanlarda aşırı popüler durumda. Borsaya adım atmak ve para kazanmak isteyen yeni yatırımcılar Midas platformuna yöneliyor. Yeni kullanıcılar Midas’ın ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını araştırmaya başladı. Midas platformu hakkında işte tüm merak edilenler!

Son zamanlarda aşırı popüler olan Midas uygulaması, kısa sürede milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Yeni nesil borsa platformu Midas ile hisse satın alıp, yatırım yapabilirsiniz. Midas diğer rakiplerine nazaran yurt dışındaki markaların hissesini de alabildiğiniz için daha ön plana çıkıyor. Peki, Midas nedir? Nasıl kullanılır? 2024

Bu içeriğimizde Midas Nedir? Nasıl kullanılır sorusunun cevabından bahsedeceğiz. Son günlerde birçok yeni kullanıcı tarafından araştırılan bu soruları yanıtlandıracağız. Midas uygulaması ile alakalı kafanıza takılan tüm soruların cevapları içeriğimizde mevcut. Hadi içeriğimize geçelim, işte tüm detaylar!

Midas Nedir?

Midas nedir sorusu sosyal medyada merak konusu haline geldi. Birçok kullanıcı Midas’ın ne olduğunu araştırıyor. Midas resmi adıyla Midas Menkul Değeler A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yetkilendirilen ve denetlenen bir aracı kurum olarak faaliyete başlamıştır. Midas borsası Türk vatandaşların borsaya ulaşımını ve yurt dışındaki markalara yatırım yapmasına olanak sağlamaktadır.

midas nedir

Midas, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından çıkartılan yasa ve yönetmeliklere uygun olarak kurulmuş bir şirkettir. Midas borsası üzerinden yapılan yatırımlar, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu kapsamı altında koruma altına alınmıştır. Buna ek olarak Midas borsası, Malı Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından koyulan yasa ve yönetmeliklere uygun hareket etmekle yükümlüdür. Midas borsası, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilgili tüm kanun ve yönetmeliklerine uygun bir şekilde faaliyet göstermektedir.

Midas Nasıl Kullanılır?

Midas nasıl kullanılır sorusu sosyal medya kullanıcıları tarafından internette sıkça aratılmaya başlandı. Borsaya yeni katılan ve Midas uygulaması ile yeni tanışan insanlar Midas borsasını nasıl kullanabileceğini merak ediyor. Aslında Midas borsasını kullanmak oldukça basittir. Öncelikle Midas uygulamasını akıllı cihazımızın uygulama mağazasından indiriyoruz. İndirdikten sonra Midas uygulamasını giriş yapıyoruz. Midas uygulamasına girdikten sonra ‘Kayıt Ol’ seçeneğinden istenilen bilgileri girerek kayıt oluyoruz. Doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra Midas hesabınız açılacaktır.

Midas hesabınızı başarılı bir şekilde oluşturduktan sonra ana ekranda bulunan hisseleri tek tuşla satın alıp, tek tuşla satabilirsiniz. Midas işlem kolaylığı açısından çok başarılıdır. Karmaşık bir yapıya sahip değildir. Midas uygulaması zaten size nasıl hisse alabileceğinizi göstermektedir. Yeni nesi dijital borsa Midas ile borsada bulunan tüm hisseleri satın alabilir ve satımı gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak Midas hesabı oluşturmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. 18 yaşından küçük bireyler maalesef Midas borsasını kullanamaz.

Bu içeriğimizde Midas nedir? Nasıl kullanılır sorusunun cevabını detaylı bir şekilde açıkladık. Son günlerde aşırı popüler olan Midas platformu hakkında merak edilen tüm soruları yanıtlandırdık. Yeni nesil dijital borsa Midas hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Midas platormunu kullanıyor musunuz? İçeriğimiz hakkındaki görüş, düşünce ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayınız. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Ek olarak Midas platformu hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Midas hakkında yazdığımız diğer içeriklerimize de sitemiz üzerinden göz atabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir