1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp Gizli Kodu Unuttum? Gizli Kod Sıfırlama

Whatsapp Gizli Kodu Unuttum? Gizli Kod Sıfırlama
0

Whatsapp gizli kodu unuttum sorusu son güncellemelerden sonra en çok sorulan sorulardan birisi oldu. Whatsapp’a gelen güncellemelerin ardından artık mesajlarınızı gizli bir kod ile birlikte gizleyebiliyorsunuz. Ancak gizli kodunuzu unuttuğunuzda bu mesajlara ne yazık ki erişemiyorsunuz. Eğer gizli kodunuzu unuttuysanız bu durumda ne yapmanız gerektiğini bu içeriğimizde açıkladık.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, gizliliğe oldukça önem vermektedir. “Kilitli Sohbetler” özelliği geçtiğimiz yıl kullanıma sunan Whatsapp, geçtiğimiz günlerde de “Gizli Sohbetler” özelliğini getirdi ve artık kilitlenmiş sohbetleri gizleyebiliyoruz. Oldukça güzel çalışan gizleme sistemi, yalnızca arama kısmına yazılan gizli bir kod ile açılabiliyor. Böylelikle gizli kodunuzu bilmeyen bir kişinin bu sohbetlere erişmesi mümkün olmuyor. Ancak gizli kodu unutmanız gibi bir durum da söz konusu olabiliyor. Peki bu durumda ne yapılması gerekiyor? Whatsapp gizli kodu unuttum diyenler ne yapmalı?

whatsapp gizli kodu unuttum

Whatsapp Gizli Kod Nedir?

Daha önce Whatsapp’ta sohbetlerin nasıl gizlendiğine dair bir içerik yayınlamıştık. Bu içeriğimizde de belirttiğimiz üzere, Whatsapp’ta kilitlenmiş sohbetleri gizlediğinizde gizli sohbetlere erişebilmeniz için sizden bir gizli kod oluşturmanız isteniyor. Gizli kodu oluşturduktan sonra, kilitlediğiniz sohbetler tamamen gizleniyor ve bu sohbetlere erişmek için gizli kodunuzu Whatsapp arama kısmına girmeniz gerekiyor. Böylelikle sohbetler en güvenilir şekilde gizlenmiş oluyor. Ancak Whatsapp gizli kodu unuttum diyen birçok kullanıcı bulunuyor. Whatsapp, buna bir çözüm yolu sunarak bir açıklamada bulundu.

thumbnail
Benzer Yazı
iPhone Whatsapp Sohbet Gizleme iOS [GÖRSEL ANLATIM]

Whatsapp, gizli kodunu unutanlar için bir çözüm yolu sundu ancak bu çözüm yolu pek de iyi bir durum değil. Bunun nedeni, eğer gizli kodunuzu unutursanız ve gizli kodunuzu sıfırlamak isterseniz, gizlemiş olduğunuz tüm sohbetler tamamen silinecek ve ortadan kaldırılacaktır. Güvenlik ve gizlilik için böyle bir önlem alan Whatsapp, gizli kod unutulduğunda artık o mesajların geri getirilemeyeceğini belirtti.

Whatsapp Gizli Kodu Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Whatsapp’ta gizli kodunuzu unutmak pek iyi bir durum değildir. Bunun nedeni gizli kod unutulduğunda artık oradaki mesajlara asla erişilemeyecek olmasıdır. Çünkü Whatsapp’ta gizli kod sıfırlandığında, gizlenmiş olan bütün sohbetler gizlilik amacıyla tamamen silinir ve güvenlik kodu kaldırılır. Gizli kodu sıfırlamak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir

Whatsapp uygulamasını açın.

Ayarlar sekmesine girin.

Gizlilik ayarlarını açın.

Sohbet kilidi menüsüne dokunun.

Buraya girdiğinizde karşınıza “Kilitlenmiş Sohbetlerin Kilidini Aç ve Sohbetleri temizle” yazan bir buton çıkıyor. Bu butona tıklayın.

Ardından yeniden kilitlenmiş sohbetleri temizle butonuna tıklayın.

Sizden parmak izi doğrulaması, yüz tanıma ya da cihaz şifrenizi girmeniz istenecektir.

Bunu yaptığınızda kilitlenmiş sohbetlerinizin tamamı silinecek ve gizli kodunuz tamamen kaldırılacaktır. Artık yeni bir gizli kod oluşturabilir ve sohbetlerinizi gizleyebilirsiniz. Ancak gizlenmiş olan sohbetleriniz gizli kodunuzu sıfırladığınızda silinecektir. Bu mesajları geri getirmenin ne yazık ki herhangi bir yolu yoktur. Gizlilik amaçlı gizli kod unutulduğunda mesajlar silinmektedir.

Whatsapp Gizli Kod Nasıl Kullanılır?

Whatsapp’ta sohbetlerinizi gizleyerek bir gizli kod oluşturmak istiyorsanız, ilk olarak sohbetlerinizi kilitlemeniz gerekmektedir. Whatsapp sohbet gizleme yazımızda, bu konu hakkındaki tüm adımları görebilirsiniz. İçeriğimizde Whatsapp gizli kod hakkında tüm detaylardan bahsettik. Sohbetleri gizlemek için bu yazıyı dikkatlice okuyabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Whatsapp gizli kodu unuttum araması yapanlar için en hızlı çözüm yolunu sunduk. Ayarlardan Whatsapp gizli kodunun nasıl sıfırlandığından detaylı olarak bahsettik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca eklemek istediğiniz bir konu olursa yine yorumlardan ekleme yapabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir