1. Anasayfa
 2. Finans

Ziraat ATM Dolar Bozdurma, Yatırma ve Çekme Nasıl Yapılır?

Ziraat ATM Dolar Bozdurma, Yatırma ve Çekme Nasıl Yapılır?
0

Türkiye’de en çok kullanılan bankacılık uygulamalarından birisi olan Ziraat Bankası, ATM üzerinden döviz işlemleri yapmanıza olanak sağlıyor. Dolar bozdurma, dolar yatıma veya dolar çekme işlemlerini basit bir şekilde Ziraat Bankası ATM’lerinden yapabiliyorsunuz. Bunu yapmak için size gerekenleri ve uygulamanız gereken adımları bir bir listeledik. Aslında Ziraat ATM dolar bozdurma işlemleri oldukça basittir. Gelin birlikte göz atalım…

Eğer dolar bozdurmak, dolar almak veya hesabınıza dolar yatırmak istiyorsanız ve yakınınızda bir döviz bürosu yoksa yapabileceğiniz en iyi şey ATM’leri kullanmak olacaktır. Böylece ATM üzerinden hızlıca döviz işlemlerinizi yapabilirsiniz. Hem Ziraat Bankası ATM’leri hem de diğer birçok ATM üzerinden döviz işlemleri yapılabiliyor. Böylece uzaklardaki döviz bürosuna gitmeden, en yakın ATM’yi kullanarak yapmak istediğiniz işlemleri kısa sürede yapmanız mümkün oluyor.

ziraat atm dolar bozdurma

Ziraat ATM Dolar Bozdurma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankasının ATM’leri üzerinden dolar bozdurmak istiyorsanız yapmanız gerekenler aşağıda yer almaktadır. Yalnızca basit birkaç adımın ardından döviz işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ziraat Bankasının ATM’lerinin herhangi biri üzerinden dolar bozdurma işlemi yapmak için şu adımları izleyin;

İlk olarak yapmanız gereken size en yakın olan Ziraat Bankası ATM’sini bulmak olacaktır.

 1. İlk adımımız dil seçeneğini seçmek olacaktır. Bunu ‘Türkçe’ olarak seçiyoruz ve devam ediyoruz.

 2. Açılan menüden ‘Diğer İşlemler’ butonuna tıklıyoruz.

 3. Tekrardan bir menü ile karşılaşacaksınız, bu menüden ‘Döviz İşlemleri’ butonunu bularak seçim yapıyorsunuz ve butona tıklıyorsunuz.

 4. Sonrasında, karşınıza döviz türleri çıkacak. Buradan dolar bozdurma yapacağımız için Dolar ($) olanı seçiyoruz.

 5. Ardından size kur fiyatı gösterilecektir. Burada gösterilen fiyat elinizdeki doların alınacağı fiyattır. Eğer kuru onaylıyorsanız işleminize devam edin.

 6. Son olarak para giriş kısmından nakit döviz paralarınızı yatırın.

 7. Ardından ATM size yatırdığınız dövizin kura göre karşılığını hesaplayarak size TL ile ödeme yapacaktır.

Böylelikle yalnızca birkaç basit adım uygulayarak ATM üzerinden döviz bozdurma işlemini yapabiliyoruz. Ziraat ATM dolar bozdurma işlemi bu kadar basittir. Aynı işlemleri Euro ve diğer döviz türleri ile de aynı adımları uygulayarak yapabiliyorsunuz. Ziraat ATM’lerinin desteklediği tüm döviz türlerini burada yer alan adımlar ile bozdurmak mümkündür.

Ziraat ATM’sinden Dolar Almak

Ziraat Bankası’nın ATM’lerinden dolar almakta mümkün. Yine sadece birkaç adım uygulayarak ATM üzerinden dolar alabiliyorsunuz. Yine benzer adımlar ile döviz işlemlerine giriyor ve ardından kur fiyatını onaylıyorsunuz. Sonrasında nakit yatırma bölümünden TL kağıt paralarınızı yatırıyorsunuz. Ardından banka gerekli hesaplamayı yaparak size dolar karşılığını teslim ediyor. Böylece Ziraat ATM dolar alma işlemini de basit bir şekilde tamamlıyorsunuz.

Ziraat ATM’leri üzerinden dolar alma işlemi, Ziraat ATM dolar bozdurma işlemi ile tamamen aynı mantıkla ilerlemektedir. Kolaylıkla dolar bozdurabilir veya TL ile dolar alabilirsiniz. Eğer kur fiyatları sizin için uygunsa en hızlı şekilde döviz işlemlerinizi yapmış olacaksınız.

Ziraat ATM Döviz Yatırma Nasıl Yapılıyor?

Ziraat ATM dolar bozdurma işleminden sonra sıra geldi döviz yatırma işlemine. Diyelim ki Ziraat Bankası üzerinde bir döviz hesabınız var ve elinizde de döviz paralar var. Bu paraları döviz hesabınıza nasıl yatıracağınızı adım adım anlattık.

Ne yazık ki Ziraat ATM’lerinden döviz yatırmak mümkün değildir. Bunun nedeni, Ziraat Bankası ATM’lerinin döviz kabul etmemesidir. Bu nedenle yalnızca TL yatırıp döviz alabilir ya da hesabınıza TL yatırarak banka içerisinde bunu dövize çevirebilirsiniz. Bu işlemin ne yazık ki başka bir yolu yok. Ziraat ATM dolar bozdurmak mümkün olsa da, döviz yatırma işlemi mümkün olmayabiliyor. (Bu bilgiler değişmiş olabilir, yine de ATM üzerinden kontrol etmenizde fayda var.)

İçeriğimiz hakkında görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir